چطور از خمیر دندان برای درمان جوش استفاده کنیم؟

خمیر دندان جوش رو خفه میکنه، ولی باید درست ازش استفاده کنین. بیشتر از یه راه برای انجام این کار وجود داره. بیاین ببیینم چطوری از خمیردندان و موادی که در خونه وجود داره میتونین جوش رو از بین ببرین....

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:

خمیر دندان جوش رو خفه میکنه، ولی باید درست ازش استفاده کنین. بیشتر از یه راه برای انجام این کار وجود داره. بیاین ببیینم چطوری از خمیردندان و موادی که در خونه وجود داره میتونین جوش رو از بین ببرین. برای درمان جوش خمیردندان فانتزی نخرین، فقط نیاز به خمیر دندانی دارین که تروکلوسان داشته باشه که اساسا جوش رو خشک و اندازشون رو کوچک و در نهایت اونو از بین میبره. خمیر دندان فانتزی ممکنه مواد تشکیل دهنده ای داشته باشه که برای پوست مفید نیستن.

خمیر دندان با جوش شیرین قرمزی جوش رو کم میکنه

جوش شیرین برای خواص ضدالتهابیش شناخته شدست، بنابراین قرمزی و تورم رو تا حد زیادی کم میکنه. خمیر دندان تریکلوسان داره و جوش رو خشک و اندازشو کوچیک میکنه. ترکیب این دو اثر شگفت انگیزی روی پوست داره. به سادگی یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و مقداری خمیر دندان رو مخلوط کنین، دو دقیقه این کارو انجام بدین تا یه دست بشه. ابتدا صورتتون رو با آب سرد بشویین و ترجیحا برای استفاده از اون روی جاهای آسیب دیدتون از دستکش یا اسفنج استفاده کنین. اجازه بدین خمیر حدود نیم ساعت روی پوستتون بمونه یا بذارین یک شب بمونه، اگه فکر میکنین پوستتون تواناییشو داره. صورتتون رو با آب سرد بشویین. به دنبال اون از مرطوب کننده ای که برای پوستتون مناسبه استفاده کنین. اگه این ترکیب باعث تحریک بشه، ژل آلوئه ورا میتونه پوستتون رو تسکین بده. دو تا سه هفته این کار رو انجام بدین.

جوش شیرین و خمیر دندان برای قرمزی جوش

جوش شیرین و خمیر دندان برای قرمزی جوش

نمک و خمیر دندان برای برطرف کردن آکنه

مقدار کمی نمک و خمیر دندان رو داخل مخلوط کن به اندازه کافی ترکیب کنین. اینو روی جای آسیب دیدتون قرار بدین. از این ترکیب، مثل یه اسکراب اطراف جوش استفاده کنین. برای چند دقیقه انجام بدین و بعد با آب سرد بشویین. به دنبال اون از یه مرطوب کننده استفاده کنین. همونطور که میدونین، نمک به حفظ تعادل PH پوستتون کمک میکنه. آکنه رو عمیقا پاک میکنه، چربی رو حذف میکنه و منافذ مسدود شده رو باز میکنه. علاوه بر اینها، یه ضد باکتری قویه که برای درمان آکنه مورد نیازه. ترکیبش با خمیر دندان و قرار دادن هر روز اون روی جوش ها یه روش مفید برای پاک کردن آکنه ست. در مدت زمان کمی فایده این کار رو میبینین.

نمک و لایه برداری قوی

نمک و لایه برداری قوی

لیمو و خمیر دندان برای خشک شدن جوش

فواید آب لیمو بی حد و اندازست، برای هرمشکل بهداشتی که باهاش روبه رو میشیم مفیده. علاوه بر داشتن خواص مرکبات، لیمو رطوبت دهندست و به خشک شدن جوش کمک میکنه. این برای همه نوع پوستی مفیده و میشه برای جوش های بدن هم ازش استفاده کنین. ممکنه در طول انجام دادن این کار احساس سوزش کمی داشته باشین، ولی اگه بیش از حد و غیر قابل تحمل شد، اونو بشویین و روش های امن دیگه ای رو جایگزین کنین. صورتتون رو با یه شستشو دهده صورت بشویین. یه توپ پنبه رو در یک قاشق غذاخوری آب لیمو خیس کنین و بعد مقداری خمیر دندان روی اون بزنین. یا میتونین لیمو برش خورده رو در خمیر دندان بزنین و اونو رو روی جاهای آسیب دیدتون قرار بدین. بذارین نیم ساعت بمونه یا اگه پوستتون تواناییشو داره برای تاثیر بیشتر بذارین یک شب بمونه. با آب سرد بشویین و برای تکمیل روند از یه مرطوب کننده استفاده کنین. هر موقع یه جوش جدید در بدنتون دیدین، برای دو تا سه روز پشت سر هم این کار رو انجام بدین.

لیمو برای خشک شدن جوش

لیمو برای خشک شدن جوش

یخ با خمیر دندان برای کوچک شدن جوش

چند قطعه یخ رو در یه پارچه یا حوله کوچک قرار بدین و اونو ببندین. مقداری خمیر دندان روی جوش بزنین و یخ رو بر روی اون بمالین. بسته رو ده تا پانزده دقیقه نگه دارین. صورتتون رو با آب سرد بشویین و اونو مرطوب کنین. آکنه پوست معمولا با مقدار زیادی تحریک و سوزش ایجاد میشه. روزایی که در معرض خورشید قرار گرفتین، قرمزی صورتتتون با متورم شدن جوش زیاد میشه و باعث بدتر شدن اون میشه. برای تسکین پوستتون، به یه خنک کننده نیاز دارین که جوش رو خشک و اندازشو کوچک بکنه. این دقیقا همون اثریه که یخ و خمیر دندان روی پوستتون میذاره .امتحانش کنین، قطعا بر روی آکنه تاثیر شگفت انگیزی داره.

یخ برای کم شدن تورم جوش

یخ برای کم شدن تورم جوش

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب و کارت را اینترنتی کن

کوپن تخفیف 20 درصدی: 2nafare