مریض شدن نوزاد برای هر ماردی خیلی سخته چه شاغل باشید چه خانه دار، مادر ترجیح میده خودش مریض بشه تا فرزندش! ولی خب این خواسته ما شدنی نیست و باید مریض شدن نوزاد رو تحمل کنیم. یکی از مریضی هایی که تو فصلهای سرد سال برای  کودکان اتفاق میفته سرماخوردگی هست که گاهی منجرب به خروسک میشه و این بیماری خیلی بده و زمانی بدتر میشه که فرزندتون در دوران نوزادی بهش مبتلا بشه، در این مطلب راههای درمان سریعتر نوزاد رو بیان کردم، در ادامه همراهم باشید…

درمان خروسک

اکثر داروهایی که برای نوزاد تجویز میشه برای اینه که علائم خروسک رو رفع کنه و نوزاد بتونه بهتر نفس بکشه.

1.کورتیکواستروئیدها

کورتیکواستروئید یا همون کورتون میشه به صورت بخار استنشاق و یا تزریق کرد. کورتون ها التهاب حنجره رو کاهش میدن و باعث میشن تنفس برای کودک آسون تر بشه. این دارو معمولا برای خروسک های شدید تجویز میشه که باعث اختلال تنفس، تغذیه خواب کودک رو بهم میریزهمی شود.

2.اپی نفرین

آدرنالین باعث کاهش تورم و التهاب در راه هوایی میشه. اپی نفرین از طریق یک نبولایزر به یک بخار تبدیل میشه که کودک میتونه اون رو از طریق تنفس وارد بدنش کنه. اپی نفرین در موارد انسداد شدید راه های هوایی که میتونه بخاطر آسم یا آلرژی ایجاد بشه، کاربرد زیادی داره.

عفونت گلو در نوزادان

عفونت گلو در نوزادان

3.تامین اکسیژن

مشکل اصلی که برای نوزاد در بیماری خروسک پیش میاد کمبود اکسیژن هست که توصیه پزشکان قرار دادن ماسک برای تنفس بهتر و اکسیژن رسانی هست.

4.استامینوفن یا ایبوپروفن

این داروها در دوز کم برای نوزاد تجویز میشه تا تب رو کم کنه.

5.آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک زمانی برای نوزاد تجویز میشه که عامل خروسک باکتری باشه. که این بخش از درمان عموما در بیمارستان و تحت نظر پزشک انجام میشه.

6.استفاده از بخور سرد

برای اینکه نوزاد مبتلا به خروسک بهتر بتونه توی خونه نفس بکشه خوبه که کنار تختش بخور سرد روشن کنید و هوای مرطوب برای استنشاق در اطرافش ایجاد کنید.

7.دوری از گرد و خاک

محیط اطراف کودک رو تمیز نگه دارید و اجازه ندید گرد و خاک یا دود پخت و پز و یا هر آلودگی در هوا بهش برسه تا بتونه بهتر نفس بکشه.

تمیز نگه داشتن هوای منزل

تمیز نگه داشتن هوای منزل

8.مایعات بیشتری به کودک بدید

خشکی گلو باعث میشه که خروسک بدتر بشه. مصرف مایعات رو افزایش بدید تا رطوبت بدنش رو حفظ کنید.

9.عسل درمان خروسک

عسل یک درمان سالم برای ناراحتی گلو هست. موفعی که علائم خروسک به اوج خودش میرسه با دادن یک تا دو قاشق چای خوری عسل به کودک (حتی کودک زیر یک سال) بدید. عسل کمک میکنه تا عفونت کلو زودتر از بین بره و محیط گلو رو برای رشد باکتری سخت میکنه.

4/5 - (1 امتیاز)