چگونه خانه را برای پذیرایی از مهمان آماده کنیم؟

مطمئنا برای همه ی ما پیش اومده که مهمون هایی داشته باشیم که از راه دور بیان و چند روزی رو در خونمون اقامت کنن. بعد از یه سفر چند ساعته و سخت هممون دوست داریم که محیطی رو برای...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
خانه ای آرام و زیبا برای پذیرایی از مهمان

مطمئنا برای همه ی ما پیش اومده که مهمون هایی داشته باشیم که از راه دور بیان و چند روزی رو در خونمون اقامت کنن. بعد از یه سفر چند ساعته و سخت هممون دوست داریم که محیطی رو برای اونها فراهم کنیم که احساس خوشحالی و راحتی کنن و خستگی سفر از تنشون به در بشه. مهمانی های چند روزه شرایطی متفاوت با مهمانی های عادی دارن. سعی میکنم در این مطلب نکات مفید و مهم در پذیرایی از مهمان رو براتون یادآور بشم تا بتونین با رعایت اونها میزبانی خوب برای مهمانانتون باشین.

مرتب کردن خانه برای پذیرایی از مهمان

سعی کنید همیشه قبل از ورود مهمانها تمام خونه رو تمیز کرده و گردگیری کنین. اگه خونتون دارای حیاطه حتما به تمیزی حیاط هم توجه ویژه کنید. وسایل اضافی و شخصیتون رو جمع آوری کنین. اگه مهمان دارای بچه ی کوچیکیه باید وسایل گرانقیمت و شکستنی رو از دسترسش خارج کنین تا کودک و پدر و مادر او در خونتون راحت باشن و همیشه استرس خراب شدن یا شکستن لوازم رو نداشته باشن.

خانه ای مرتب و منظم برای ورود مهمانان

خانه ای مرتب و منظم برای ورود مهمانان

توجه به نورپردازی خانه

اگه مهموناتون هنگام شب میرسن باید اطمینان حاصل کنین که همه ی نورهای خارجی روشن باشن و هیچ لامپ سوخته ای در ورودی، راه پله و پارکینگ نباشه. چراغ های توی خونه رو هم روشن بذارین و از خاموش کردن لامپ اتاق خوابها در بدو ورود مهمان پرهیز کنین.

خانه ای روشن با نورهای گرم برای پذیرایی از مهمان

خانه ای روشن با نورهای گرم برای پذیرایی از مهمان

خانه ای معطر و خوشبو داشته باشین

آیا میدونین که شما نمیتونین عطر واقعی خونه ی خودتون رو تشخیص بدین؟ چون به اون عطر عادت کردین. بهتره قبل از ورود مهمانان سرویس های بهداشتی رو با مواد شوینده ی خوشبو تمیز کنین و حتما یه اسپری خوشبو کننده داخل سرویس قرار بدین.

خانه ای با عطر خوش برای پذیرایی از مهمانان

خانه ای با عطر خوش برای پذیرایی از مهمانان

با قرار دادن گل های طبیعی تازه و خوش عطر یا روشن کردن شمع های معطر میتونین فضای آشپزخونه، اتاق نشیمن و اتاق خوابها رو خوش عطر کنین و حس بهتری رو برای تازه واردین به وجود بیارین.

گل های طبیعی برای قرار دادن در خانه

گل های طبیعی برای قرار دادن در خانه

سرویس های بهداشتی را برای ورود مهمانان آماده کنید

اولین و مهمترین کار تمیز کردن و شستشوی سرویس هاست. بعد از اون حتما از مایع دستشویی مایع برای استفاده ی مهمان قرار بدین چون بهداشتی تره. حوله های شخصی رو جمع آوری کنین و از دستمال برای خشک کردن دست ها استفاده کنید. در صورت تمایل میتونین چند حوله ی تمیز رو هم قرار بدین.

حوله های تمیز برای استفاده ی مهمانان

حوله های تمیز برای استفاده ی مهمانان

لوازم بهداشتی مانند صابون، خمیر دندان، مسواک و شامپو رو در اختیار مهمان بذارین تا در صورت نداشتن از اونها استفاده کنه. به این ترتیب مهمان ها احساس راحتی میکنن حتی اگه چیز مهمی رو فراموش کرده باشن و با خودشون نیاورده باشن.

آماده کردن لوازم بهداشتی برای مهمان

آماده کردن لوازم بهداشتی برای مهمان

اتاقی را به مهمان اختصاص دهید

فراموش نکنید که باید قبل از ورود مهمان اتاقی رو برای او آماده کنین حتی اگه اتاق به اندازه ی کافی ندارین اتاق خودتون یا کودکتون رو برای این کار اختصاص بدین. رخت خواب های تمیز و ملافه های جداگانه برای مهمان بگذارید. چند پتو و بالش اضافه برایشان قرار دهید و از سرمایش و گرمایش اتاق خواب اطمینان حاصل کنین.

اتاقی آرام و دنج برای استراحت مهمانان

اتاقی آرام و دنج برای استراحت مهمانان