مبل راحتی راحت تر با بالشتک های دست ساز

مبل راحتی راحت تر با بالشتک های دست ساز

یکی از راحت ترین راه زیباتر کردن خانه اضافه کردن لوازم تازه به منزل است، مثل بالشتک های جدید. بالشتک هایی مقرون به صرفه که به سلیقه ی خودتان درست کنید و با توجه به دکورتان ست کنید. بالشتک هایی برای راحتی بیشتر و ساختن فضایی صمیمی.

بالشتک های نو برای کاناپه

بالشتک های نو برای کاناپه

روی یک مبلمان مدرن را می توانید با چندین بالشتک دوست داشتنی زیباتر کنید. دو راهکار ساده برای ساختن بالشتک که به سادگی می توان ساخت.

بالشتک دایره ای

مراحل درست کردن بالشتک های دایره ای نو برای خانه ای زیباتر

مراحل درست کردن بالشتک های دایره ای نو برای خانه ای زیباتر

شما می توانید با توجه به سلیقه تان و ابعادی که دوست دارید بالشتک های دلخواه تان را بسازید. وسایل مورد نیاز: 100 تا 110 سانتی متر مربع از هر پارچه ای که می خواهید برای روکش بالشتک ها استفاده کنید. قیچی پارچه، خط کش، سوزن ته گرد، چرخ خیاطی و نخ در رنگ هماهنگ با پارچه. برای درست کردن منگوله ها نیز نخ کاموا، سوزن گوبلن، مقوا نیاز دارید. و در نهایت بالشتک های آماده یا بالشتک های قدیمی.

پیش از کار پارچه ها را بشویید و اتو بزنید. یک طرح یا دو طرح پارچه هماهنگ را برای بالشتک دایره ای انتخاب کنید و دو پارچه ی را رودررو روی هم قرار دهید. بالشتک را وسط دو پارچه ی روی هم قرار گرفته بگذارید و با فاصله ی حدود 3 سانتی متر از پیرامون آن را طرح بزنید و سپس برش بزنید. این فاصله برای این است که وقتی منگوله را وسط بالشتک وصل کنید پارچه تحت فشار نباشد. دو پارچه را به هم کوک کنید و با فاصله ی یک سانتی متر از لبه ی کار بدوزید و حدود 15 سانتی متر آن را باز بگذارید برای گذاشتن بالشتک.

لبه ی ورودی بالشتک را به آرامی هر کدام را به داخل اتو بزنید. این لبه ی اتو شده به راحتی کار شما بسیار کمک می کند. با فاصله ی 8 – 10 سانتی متر برش های هفت شکل بزنید تا شکل دایره ی بالشتک به وقت برگرداندن رویه خوب باشد. روکش را برگردانید و بالشتک را داخل آن قرار دهید. لبه ی ورودی را با دست تودوزی کنید. دو منگوله ی هم اندازه برای پایان کار درست کنید. هر منگوله را از وسط با یک نخ کاموای همرنگ گره بزنید و از دو طرف آزاد بگذارید. حال با سوزن گوبلن هر منگوله را از وسط دوخت کنید به طوری که هر لنگه نخ یک منگوله را از وسط بالشتک رد کنید و هر دو لنگه را به هم گره بزنید. سپس منگوله ی دوم را روی گره اولی قرار دهید و به روش قبلی دوخت کنید. مواظب باشید گره ها آنقدری محکم نباشد که بالشتک با تحت فشار قرار گرفتن پاره شود. بالشتک تان را بتکانید و روی مبل قرار دهید و لذتش را ببرید.

مدل مربعی البته ساده تر است…

بالشتک مربع

مراحل درست کردن بالشتک مربع

مراحل درست کردن بالشتک مربع

وسایل مورد نیاز: دو لایه 100 تا 110 سانتی متر مربع پارچه و یا بسته به اندازه ی بالشتک شما. من برای بالشتک مربع همیشه طول بالشتک را اندازه می گیرم و پارچه را با عرض 3 سانتی متر بیشتر برش می زنم. بقیه ی سایل هم مانند بالاست.

دورتادور دو لایه ی رو درروی هم را مانند بالا کوک بزنید و با فاصله ی 1.5 سانتی متر از لبه بدوزید و گوشه ها را مورب ببرید. برای لبه ی ورودی فاصله ای مناسب را باز بگذارید و مانند قبل لبه را به داخل اتو بزنید و روکش را برگردانید. لبه ها را صاف کنید و بالشتک را داخل روکش قرار دهید و لبه ی آن را تودوزی کنید. بالشتک آماده شده بتکانید تا شکل مناسبی بگیرد و بعد آن را پشت بالشتک دایره ، گوشه ی مبل مناسبی قرار دهید.

بالشتک های دست ساز

بالشتک های دست ساز

بالشتک دایره ای در کنار بالشتک مربع

بالشتک دایره ای در کنار بالشتک مربع

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • masomeh:

  چه قدر اينا خوشگلن مرسي خاتوني :D :D :D

  • خاتون:

   خواهش میکنم عزیزم :heart:

 • پروین:

  راحت و گرم و صمیمی! مث یه فنجون قهوه توو صبح زمستون! :encourag:

  • خاتون:

   عزیزم….چه تعبیر فوق العاده ای :heart: :rose:

 • maral:

  :encourag:

 • maral:

  خیلی ممنون خانومی :encourag: :encourag:

  • خاتون:

   خواهش میکنم مارال جان :heart:

 • فریبا:

  به به مثل همیشه جذاب وزیبا افرین به این خلاقیت

  • خاتون:

   ممنونم فریبا جان
   خوشحالم پسندتون بوده

 • sepideh:

  عالی،خیلی خوشم اومد،من عاشق خیاطی و خلق کردنم،اگه امکانش هست لباس مثل مانتو یا دامن هم یاد بدین.ممنون

  • خاتون:

   خواهش میکنم عزیزم، خیلی ام عالی…سعی میکنیم در آینده بذاریم مطلب شو..

 • zazo:

  :encourag: خواب بود

  • خاتون:

   ;-)

 • طنین:

  عالی بود .ممنونم ازسایت بسیار خوب و آموزنده شما :encourag:

  • خاتون:

   خواهش میکنم طنین جان…خوشحالم پسندیدین :heart:

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر