چطور خونه ای خوشبو داشته باشیم؟

آیا خونه ی خوشبویی دارین؟ منظورم اینه که واقعا هوای خونتون مطبوعه و عطر خوبی داره؟ خونه ای که بوی تازه و خوشی داشته باشه بیشتر جذابه و به نظر دلنشین تر میاد. معمولا مردم تمایل دارن در فضاهایی باشن...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
روش های ساده و کم هزینه برای داشتن خانه ای خوشبو

آیا خونه ی خوشبویی دارین؟ منظورم اینه که واقعا هوای خونتون مطبوعه و عطر خوبی داره؟ خونه ای که بوی تازه و خوشی داشته باشه بیشتر جذابه و به نظر دلنشین تر میاد. معمولا مردم تمایل دارن در فضاهایی باشن که بوی خوش و معطری داشته باشه. روش های زیادی برای خوشبو کردن خونه وجود داره و اکثر افراد هم سراغ ساده ترین روش یعنی استفاده از مواد شیمیایی میرن.

همیشه لازم نیست پولتون رو صرف خرید اسپری های خوشبو کننده ی هوا کنین بلکه راه های سالم تری هم برای این کار وجود داره که در ادامه براتون توضیح میدم. در کنار این مطلب خوندن مطلب چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟ رو هم از دست ندین.

پنجره ها را باز کنید

قبل از هر چیزی پنجره ها رو باز کنین و اجازه بدین هوای تازه توی خونه جریان پیدا کنه. اگه در منطقه ی خوش آب و هوایی زندگی میکنین هر روز صبح برای چند دقیقه هم که شده این کار رو انجام بدین.

پنجره ها را باز بگذارید تا هوای خانه عوض شود

پنجره ها را باز بگذارید تا هوای خانه عوض شود

حمامی خوشبو با عطر اکالیپتوس

معمولا توصیه میشه که در طول زمستان چند شاخه اکالیپتوس تازه رو از دوش حمام آویزون کنید تا از بوی مطبوع اون بهره مند بشین. اما به نظر من در تمام طول سال باید توی حموم اکالیپتوس قرار بدین تا علاوه بر رایحه ی دلپذیر اون از خواص ضد باکتریایی اون هم بهره ببرین.

عطر خوش اکالیپتوس

عطر خوش اکالیپتوس

خانه ای پر از رایحه ی مرکبات

شما میتونین عطر خوش مرکبات رو با جوشاندن پرتقال یا لیموی حلقه شده در آب در خونه هاتون به جریان بندازین یا از پوست اونها برای ساخت شمع های دکوراتیو و معطر استفاده کنین.

شمع با عطر پرتقال

شمع با عطر پرتقال

اسپری خوشبو کننده ی هوا با عطر لیمو

8/1 فنجان جوش شیرین رو به دو فنجان آب داغ اضافه کرده و اونها رو خوب مخلوط کنین. سپس نصف فنجان آب لیمو رو هم به اون اضافه کنین و تمام مواد رو داخل یه بطری اسپری بریزین و برای داشتن یه هوای تازه اونو توی اتاق هاتون اسپری کنین.

اسپری لیمو برای معطر کردن فضای خانه

اسپری لیمو برای معطر کردن فضای خانه

برای از بین بردن بوی یخچال چه کنیم؟

پرتقال رو به دو نیم کنید و وسطش رو خالی کرده و با نمک پرکنید. پوست پرتقال پرشده با نمک رو داخل یه کاسه قرار داده و اونو پشت وسایل و مواد غذایی در یخچال بذارین تا بوی یخچال رو بگیره و عطر تازه ی مرکبات رو در یخچال پخش کنه.

از بین بردن بوی یخچال با نمک

از بین بردن بوی یخچال با نمک

خوشبو کردن کمد ها و قفسه ها با چای کیسه ای

یه گزینه ی ارزان قیمت برای خوشبو کردن فضاهای کوچیک مثل کمد های لباس، رختکن های کوچیک و قفسه ها استفاده از چای کیسه ایه. به این صورت که چند بسته از چای کیسه ای استفاده شده رو پشت در آویزان کنین و بعد از اینکه بوی خودش رو از دست داد میتونین چند قطره از اسانس مورد علاقتون رو روی اون بریزین تا دوباره خوشبو بشه.

چای کیسه ای معطر و خوشبو

چای کیسه ای معطر و خوشبو

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare