خانه بتکانیم یا حرص بخوریم؟

خانه، دلنشین‌ترین جای جهان، چرا باید برای آدم کار بتراشد؟ چرا در این دنیا نوش و نیش به هم آمیخته است؟ چرا هرچقدر هم کارهایت را انجام بدهی، وقتی آخر کار، برای نوشیدن یک لیوان آب به آشپزخانه می‌روی، باز...

Avatar
رپورتاژ آگهی آپدیت:

خانه، دلنشین‌ترین جای جهان، چرا باید برای آدم کار بتراشد؟ چرا در این دنیا نوش و نیش به هم آمیخته است؟ چرا هرچقدر هم کارهایت را انجام بدهی، وقتی آخر کار، برای نوشیدن یک لیوان آب به آشپزخانه می‌روی، باز چشمت به کارهای باقی‌مانده می‌افتد و همان دو سه قطره آب هم دیگر به راحتی از گلویت پایین نمی‌رود؟ گاهی که مشغول انجام‌دادن کارهای خانه می‌شوم، دلم می‌خواهد دو سه دست اضافی دربیاورم تا هم‌زمان چند کار را باهم انجام بدهم و بتوانم با خیال راحت به کارهایی که دوستشان دارم برسم. زمستان برای من فصل پرکاری است، مجبورم تمام خانه را زیر و رو کنم. وقتی تمیزکاری را زود شروع می‌کنم، همه‌چیز خاک می‌گیرد و زمانی که دیر دست‌به‌کار می‌شوم، از شدت خستگی نمی‌توانم برای خودم وقت بگذارم و زندگی‌ام وقف در و دیوار و خانه می‌شود. امسال تصمیم گرفته‌ام از استادکار خدمات مربوط به عید نوروز را بگیرم و شیرآلات دستشویی و آشپزخانه را هم تعمیر کنم. شاید بالاخره طلسم تعمیرات خانه بشکند و بتوانم زندگی‌ام را خوش‌آب‌ورنگ‌تر کنم تا سال نو و‌ عیددیدنی‌ها بچسبد!
خانه‌تکانی رسم خوبی است، آدم دور و برش را خلوت می‌کند؛ اما بعد از این‌همه سال به این نتیجه رسیده‌ام که دو تا دست دارم، ده تای دیگه هم داشته باشم، باز برای خانه‌‌تکانی عید، به کمک نیاز دارم. دیگر سر خودم و‌ شما را درد نمی‌آورم و از شما می‌خواهم به کارهای خانه «نه» بگویید و به کمپین نوروزی #نه_به_کارهای_خانه استادکار بپیوندید تا استادکار برایتان خانه‌تکانی کند.

ایام خانه‌تکانی با استادکار  به کامتان.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *