هر کسی توی خونه ی خودش واقعا حس آرامش و راحتی داره و این به خاطر احساس تعلقیه که به خونواده و محیط اطرافش داره. اما گاهی اوقات این حس رو ممکنه توی خونه ی دیگران هم تجربه کنید. جدا از ساکنان اون خونه مطمئنا محیط، وسایل و دکوراسیون اون هم تا حدود زیادی در ایجاد این حس دخیله. اما منازل زیادی رو در اطرافمون میبینیم که سرد و بی روح هستن و حس خوبی رو منتقل نمیکنن. اغلب افراد برای داشتن منزلی مدرن مجبور به تحمل خونه ای سرد و استریل شده میشن، اما واقعا لازم نیست که چنین اتفاقی بیفته. با رعایت برخی نکات و قواعد میشه خونه ای زیبا با هر سبکی و در عین حال آروم، راحت و آرامش بخش داشت.

احساس صلح و آرامش در خانه با رنگ های پاستلی

هر رنگ شادی که با رنگ سفید ترکیب و روشن بشه، رنگ پاستلی رو ایجاد میکنه. امروزه استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون داخلی کاربرد های زیادی داره و از رنگ دیوارها تا لوازم و اثاثیه هم از اونها استفاد ه میشه. این رنگ ها ملایمت خاصی رو در خودشون دارن که باعث میشه حس آرامش و راحتی رو به انسان منتقل کنه. برای افرادی که دارای کارهای پراسترس و تنش زا هستن، استفاده از دکوراسیونی شامل این رنگ ها باعث میشه تا با رسیدن به منزل فضایی آرامش بخش و شاد رو تجربه کنند.

رنگ های پاستلی و ایجاد حس اآؤامش و آسایش در خانه

رنگ های پاستلی و ایجاد حس اآؤامش و آسایش در خانه

با استفاده از بالشتک ها و پتوهای بافتنی به محیطتان گرما ببخشید

با افزودن پتوها و بالش های بافتنی به مبل ها میتونین سختی لبه ها رو از بین ببرین و محیط دلنشین تری رو به وجود بیارین شما میتونین این پتو و بالش ها رو روی مبل بذارین که علاوه بر ایجاد بافت، این وسیله ها باعث میشه تا مبل هاتون راحت تر باشن.

نرمی و راحتی مبل ها با بالشتک ها و پتوهای بافتنی

نرمی و راحتی مبل ها با بالشتک ها و پتوهای بافتنی

فرش ها مکمل دکوراسیون و راحتی کف ها

هیچکس دوست ندارد روی سطح سختی مانند بتن یا چوب، با پاهای برهنه راه برود. بنابراین اضافه کردن فرش به معنای واقعی کلمه باعث میشه تا شما فضای آرام تری داشته باشید و همچنین ابعاد و اندازه ی فضا رو هم برای دکوراسیون تعیین و مشخص میکنه.

برای تعیین محدوده ی فضایی میتوانید از فرش ها کمک بگیرید

برای تعیین محدوده ی فضایی میتوانید از فرش ها کمک بگیرید

آرامش طبیعت رو به خانه بیاورید

گیاهان پیش از آنکه باعث ایجاد زیبایی در منزلتان شوند هوا را تمیز میکنند و خلق و خوی شما را بهتر میکنند. اضافه کردن سایر عناصر طبیعی مانند چوب خام و نور طبیعی در کنار گل ها و گیاهان، باعث ایجاد فضایی گرم و خنک در کنار هم میشه.

پرده هایی با رنگ روشن و انتقال نور طبیعی به داخل منزل

پرده ها میتونن جلوه ی زیبایی از انواع رنگ ها و طرح ها رو به نمایش بذارن و دکوراسیون خونتون رو تحت تاثیر قرار بدن. علاوه بر اون شما با انتخاب پرده برای پنجره ها علاوه بر ایجاد زیبایی در خانه روحیه و سلیقه ی خودتون رو هم نشون میدین. پرده هایی بلند و رنگارنگ که پارچه های نازک دارن و نور رو از خودشون عبور میدن انتخاب های مناسبی برای پنجره ها هستن و حس نرمی، آرامش و راحتی رو به افراد القا میکنن.

با انتخاب پرده های مناسب از نور طبیعی استفاده ی کامل رو ببرین

با انتخاب پرده های مناسب از نور طبیعی استفاده ی کامل رو ببرین

نورپردازی داخلی و ایجاد روشنایی آرامش بخش و ملایم

با ایجاد روشنایی درست میتونین فضای داخلی زیبایی رو خلق کنین. برای این کار یک نور ملایم و روشن رو انتخاب کنید که به طور غیرمستقیم بر روی اشیا و وسایل بتابه نه یک نور خشن و مستقیم.

با نور غیر مستقیم و ملایم زیبایی فضا را دوچندان کنید

با نور غیر مستقیم و ملایم زیبایی فضا را دوچندان کنید

از گوشه های تیز و لبه های سخت پرهیز کنید

لبه های سخت میتونن باعث ایجاد فضایی سرد و ناخوشایند بشن. اضافه کردن لوازمی مانند میز پذیرایی و عسلی ها با لبه های منحنی به فضای داخلی میتونه آرامش و راحتی رو بهتون القا کنه.

گوشه های منحنی و ملایم برای لوازم منزل

گوشه های منحنی و ملایم برای لوازم منزل

5/5 - (1 امتیاز)