9 حرکت ورزشی مناسب برای آب کردن پهلو و کاهش سایز کمر

داشتن شکم و پهلوهای بزرگ و انباشته شده از چربی جدا از مضراتی که برای سلامتی به دنبال داره جزئی از آن مواردیست که میتونه فرد را بد فرم و بدهیکل نشون بده. خیلی اوقات پیش میاد که موقع خرید...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
کاهش سایز کمر با تمرین کرانچ اُریب

داشتن شکم و پهلوهای بزرگ و انباشته شده از چربی جدا از مضراتی که برای سلامتی به دنبال داره جزئی از آن مواردیست که میتونه فرد را بد فرم و بدهیکل نشون بده. خیلی اوقات پیش میاد که موقع خرید لباس مورد علاقمون بخاطر داشتن شکم و پهلو، سایز کمرمون بزرگتر از سایز لباس بوده و در نتیجه مجبور شدیم از خرید اون لباس صرف نظر کنیم. در این مطلب سعی میکنم چند ورزش مناسب کاهش سایز کمر را معرفی کنم که تأثیر زیادی در آب کردن چربی های شکم و پهلو داره.

1.کاهش سایز کمر با حرکت ستاره دریایی

یکی از مناسبترین تمرینات ورزشی برای کاهش سایز کمر و آب کردن چربی های پهلو حرکت ستاره دریایی است. برای انجام این حرکت به شکلی که بتوانید تعادل بدن را حفظ کنید با قرار گرفتن روی یک پهلو بدن را روی یک دست و پا نگهدارید و سپس طبق تصویر پا را بلند کرده و با دست انگشتان پا را نگهدارید. این تمرین را 15 مرتب برای هر طرف تکرار کنید.

2.آب کردن چربی پهلو با تمرین ساید پلانک

برای انجام این حرکت که بخوبی چربی های شکم و پهلو را آب میکنه کافیه تا به پهلو دراز بکشید و روی آرنج و یک پا تکیه کنید. سپس به آرامی پا و دست را بلند کرده طوری که پا و بدن تقریبا در حالت افقی قرار بگیرند. سپس به آرامی با پا 20 دایره در جهت عقربه های ساعت و 20 دایره خلاف عقربه های ساعت بزنید در نهایت همین کار را برای پا و طرف دیگر بدن تکرار کنید.

حرکت ساید پلانک

حرکت ساید پلانک

3. حرکت کرانچ اُریب

یکی از بهترین حرکات ورزشی که براحتی باعث کاهش چربی های ناحیه شکم و پهلو و همچنین کاهش سایز کمر میشه حرکت کرانچ اریب هست. برای انجام این حرکت ساده به پشت دراز بکشید و پاها را خم کرده و به سمت شکم بکشید سپس با قرار دادن دست ها کنار گوش یک دست را به سمت پای مخالف حرکت دهید. و 10 بار تکرار کنید سپس این حرکت را برای پا و دست دیگر انجام دهید.

کاهش سایز کمر با تمرین کرانچ اُریب

کاهش سایز کمر با تمرین کرانچ اُریب

4. کشش همزمان بالاتنه و پاها به سمت هم

روی زمین به حالت طاق باز دراز بکشید. سپس به آرامی پاهارا بالا بیارین و با دستانی باز بالاتنه رو به سمت پاها بکشید و چند ثانیه نگهدارید این تمرین را برای 20 مرتبه تکرار کنید.

حرکت کششی بالاتنه و پاها به سمت هم

حرکت کششی بالاتنه و پاها به سمت هم

5.حرکت کششی پهلو با دمبل

این حرکت تأثیر فوق العاده ای روی عضلات پهلو و ران دارد همچنین بخوبی باعث کم کردن سایز کمر خواهد شد. برای انجام این حرکت پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید سپس با یک دست دمبل را بلند کرده و با دست دیگر بدن را به پهلو خم کنید. این تمرین را 15 مرتبه برای هر پهلو تکرار کنید.

حرکت کششی به پهلو با کمک دمبل

حرکت کششی به پهلو با کمک دمبل

6. حرکت پری دریایی

به پهلو دراز بکشین به شکلی که آرنج و یک پا بعنوان تکیه گاه باشد سپس طبق تصویر پاهارا روی هم قرار داده و سعی کنید بدن و سپس یک پا را به بالا و پایین حرکت بدین.

حرکت پری دریایی با بالا و پایین کشیدن بدن

حرکت پری دریایی با بالا و پایین کشیدن بدن

7.حرکت آسانسوری پا برای آب کردن چربی شکم

با انجام این حرکت براحتی سایز کم میکنید و باعث آب کردن چربی های شکم و رانها خواهد شد. ابتدا به پشت دراز بکشید و طبق تصویر پاهارا کنار هم قرار داده و بدون کمک گرفتن از دست، دو پا را تا جایی که می توانید بالا بکشید سپس به آرامی آنها را پایین آورده بدون اینکه به کف برخورد کند سپس مجدد این حرکات را تکرار کنید.

کاهش سایز با تمرین آسانسوری پا

کاهش سایز با تمرین آسانسوری پا

8. آب کردن پهلو با دمبل زدن

برای انجام این حرکت پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید با دست گرفتن یک دمبل در هر دست طبق تصویر به پهلوها خم شوید طوری که یک دست به پهلو و دست دیگر باز و به سمت سر کشیده شود.

دمبل زدن از پهلو

دمبل زدن از پهلو

9. حرکت استارت دونده با تعویض پاها

این حرکت شبیه به حالت استارت ورزشکاران دو میدانی است با این تفاوت که باید همزمان در حالت شنا رفتن یک پا را به سمت آرنج و سینه جمع کنید. این حرت فشار زیادی به عضلات شکم و پهلو وارد میکنه بنابراین با از بین بردن چربی ها در این نواحی بخوبی موجب کاهش سایز کمرخواهد شد.

تمرین استارت دونده

تمرین استارت دونده