حالت دادن مو با سشوار کشیدن در منزل

به یک مهمونی یا جشن تولد دعوت شده اید و میخواهید که در خانه موهای سرتونو درست کنید و با سشوار کشیدن اونها رو زیباتر کنید اما نمیدونین که چجوری باید این کارو انجام بدید. موهای خانمها انواع مختلفی از...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
حالت دادن مو با سشوار

به یک مهمونی یا جشن تولد دعوت شده اید و میخواهید که در خانه موهای سرتونو درست کنید و با سشوار کشیدن اونها رو زیباتر کنید اما نمیدونین که چجوری باید این کارو انجام بدید. موهای خانمها انواع مختلفی از جمله کوتاه، بلند، فر و مجعد یا صاف میباشد که حالت دادن هر کدوم با بقیه فرق میکنه. در مطلب زیر انواع حالت دادنهای موی سر رو توضیح دادیم تا به خانمهایی که قصد دارند در منزل خودشون موهاشونو آرایش کنند کمکی کرده باشیم.

با موهای خیس سشوار نکشید

برای جلوگیری از آسیب هایی که از گرمای سشوار حاصل میشه باید موهای سرتون رو فشار دهید تا آب اضافی آن کاملا گرفته شود. موهای سرتون بهتره که از طریق هوا خشک بشه و کمی مرطوب باشه. همچنین قبل از اینکه آن را خشک کنید میتونین از حوله های حمام سر میکروفایبر استفاده کنید. اگر با موهای خیلی خیس سشوار بکشین به آنها صدمه بیشتری وارد کرده اید چون حرارت زیاد باعث آسیب زیاد به موی سر میشه. با انجام این کار خطر و صدمه کمتری به موها و پوست سرتون وارد میشه. بنابراین اگر خواستین که آب موهایتان کمی گرفته شود حتما از حوله های میکروفایبر استفاده کنید. اگر حوله میکروفایبر در دسترس نبود میتونین از دستمال کاغذی لوله ای استفاده کنید، این نوع دستمال قدرت جذب بالایی دارند و موهای سرتون رو تا 30 درصد سریع تر از زمانی که به طور طبیعی آب اضافی آن گرفته میشه خشک میکنه.

استفاده از حوله مایکرو فایبر

استفاده از حوله مایکرو فایبر

قبل از خشک کردن موهای سر توسط سشوار سعی کنید از اسپری های محافظ مو در برابر گرما استفاده کنید. این نوع اسپری ها کمک میکنند تا موهایتان هنگام سشوار آسیب نبیند و یا دچار موخوره و شکستگی نشود.

اسپری محافظ مو

اسپری محافظ مو

تقسیم بندی و سشوار کشیدن برای خشک کردن موها

هنگام استفاده از سشوار دمای آن را تنظیم کنید. اگر دارای موهای ضخیم و بافت درشتی هستید میتونین دمای آن را بالا ببرین چون به گرمای بیشتری نیاز دارید، اما اگر موهای سرتون نازک و حساسه از دمای خیلی پایین استفاده کنید تا به موهای سرتون آسیبی وارد نشه. حرارت بیش از حد به پوست و موی سر آسیب زیادی وارد میکنه. برای اینکه خشک کردن موهای سرتون رو خیلی سریع تموم کنین آنها را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید تا به راحتی بر روی هر قسمت بتونین تمرکز کنید و کل موهای سرتون رو خشک کنید. سپس از یک برس برای سشوار کشیدن استفاده کنید. موهای خود را دور برس بپیچید و سشوار را بر روی موهای سرتون بکشید.

تقسیم بندی برای خشک کردن موها

تقسیم بندی برای خشک کردن موها

حالت دادن به موهای جلوی سر

وقتی که دارین سشوار میکشین ممکنه جلوی موهاتون چند تا تار اضافی باشه و اذیتتون کنه. برای اینکه این موها ی ریز رو به راحتی سشوار بکشید و حالت بدید، یه مقداری مرطوبش کنید، سپس به کمک شونه های گرد محکم مو رو به دور آن بپیچید، همونطور که برس دور موهای سرتون قرار داره اونو به سه طرف راست، چپ و پایین بکشید.

حالت دادن به موهای جلوی سر

حالت دادن به موهای جلوی سر

سشوار کشیدن مو با برس گرد برای موج دادن به موها

اگر میخواهید که موهای سرتون رو کمی موج دار کنید میتونین به کمک سشوار و برس گرد این کار رو انجام بدید. موهای خود را به دور برس بپیچید و همزمان با حرکت برس سشوار رو روی موی سرتون بکشید. سشوار رو از بالا به سمت پایین موهای خود کشیده و در انتها برس رو به سمت بیرون بکشین تا انتهای مو کمی حالت دار بشه.

موج دادن به موها

موج دادن به موها

فر کردن موها با سشوار کشیدن

موهای سرتون رو به چند قسمت مساوی تقسیم کنید و به کمک چند تا گیره موهای سر رو بپیچید و بعد ببندید. سپس سشوار رو بر روی موهای بسته و پیچ و تاب خورده قرار دهید تا کمی فر شود و حالت بگیرد. بعد از چند دقیقه میتونین یکی از گیره ها رو باز کنین و ببینید که فر شده یا باز هم نیاز به گرمای سشوار داره. اگر نیاز بود که موها رو باز هم زیر سشوار قرار بدین و اگر موی سرتون فر شده بود گیره ها رو باز کنید و موهای سرتون رو باز بذارین و از فر شدن آن لذت ببرید.

فر کردن موها

فر کردن موها

ساده سشوار بکشید

اگر دارای موهای صاف و لخت هستید میتونین زمانی که از سشوار استفاده میکنید با دست دیگر برس رو به لای موهای خود بکشید و به موی سرتون حالت بدید.

سشوار کشیدن ساده

سشوار کشیدن ساده

درست سشوار بکشید تا موهایتان نریزد

سعی کنید همیشه سشوار رو از پایه مو به نوک یا انتهای مو بکشید تا از ریزش مو در هنگام استفاده از سشوار جلوگیری کنید. اگه میخواید بدونید سشوار کشیدن نادرست میتونه چه عوارضی داشته باشه به این لینک مراجعه کنید.

کشیدن درست سشوار

کشیدن درست سشوار

حجم دادن و حالت دادن مو به کمک بیگودی

اگر دوست دارین که به موهای سرتون حجم زیادی بدید با استفاده از بیگودی این کار رو انجام بدید. وقتی که موهای سرتون رطوبت داره میتونین آنها رو به دور بیگودی بپیچید و ببندید. سپس به کمک گرمای سشوار به موهای مجعد برسید. برای اینکه موهای سرتون رو در خانه فر و حجم دار کنید نیاز به چند ابزار دارید. چند عدد بیگودی، کلاه و سشوار یا هر نوع وسیله حرارتی. موهای خود را به چند قسمت تقسیم کرده و به دور بیگودی ها بپیچید. سپس کلاه رو بر سر خود قرار دهید و زیر سشوار بنشینید تا حرارت کافی به موهای سرتون برسه. در اخر کلاه رو بردارین و بیگودی ها را یکی یکی از دور موی سر خودد بیرون بکشید تا ببینید موهای سرتون فر شده یا نه.

حالت دادن مو مو به کمک بیگودی

حالت دادن مو مو به کمک بیگودی

شیک و بامزه با فر ریز موها

فر ریز هم به صورت خیلی از خانمها میاد. برای انجام این کار باید زمانی که موهای سرتون رطوب داره موهای خود را ببافید. سپس سشوار رو بر روی موهای بافته شده قرار دهید تا کاملا خشک شود. سپس موهای خود را باز کرده و از فر شدن آنها لذت ببرید.

شیک و بامزه با فر ریز موها

شیک و بامزه با فر ریز موها