بالاخره کرونا به زور مهمان خونه شد و درگیرمون کرد! این روزها خیلی رعایت کردیم هم خودمون هم بچه ها ولی به نظر میرسه نسخه جدید این ویروس خیلی راحت تر از اونی که فکرش رو بکنیم به بدن ما نفوذ میکنه!

معصومه خانم همسر گرامی نشست کلی بررسی کرد و دید که مهمترین کاری که برای درمان کرونا کرد اینه که شرایط بدن رو در بهترین حالت خودش نگه داریم و تقویتش کنیم.

برای همین امروز میخوام خیلی اختصاصی در مورد یکی از بهترین مکمل های تقویتی که از روز اول استفاده کردم با شما حرف بزنم که خیلی خیلی ازش راضی بودم و فکر میکنم تاثیر خیلی چشمگیری در بهبود علایم مثل طب و بی حالی داشت. اسم این عزیز دوست داشتنی جنرال تونیک هست که من هم تا این چند روز پیش چیزی ازش نشنیده بودم.

نکته: این مکمل نسبت به مکمل های این روزها خیلی خیلی ارزون و به صرفه حساب میشه. (یه بسته ۲۰ تایی ۲۰ هزار تومن.)

بسته پودر جنرال تونیک
بسته پودر جنرال تونیک

تهیه شده از مواد طبیعی

یکی از ویژگی هایی که من رو حسابی به خودش جذب کرد تهیه شدن این مکمل از مواد طبیعی گیاهیه که بینهایت اون رو از قرص ها و مکمل های شیمیایی متمایز میکنه و با توجه به همین نکنته میتونی با خیال راحت ازش استفاده کنی و دیگه نگران اثرات مخرب در بدن نباشی!

مواد تشکیل دهنده این نوع مکمل خیلی متنوع هست ولی در حالت کلی از پودر میوه، ریشه گیاه، جوانه جو و چیز میز های دیگه ای شبیه به همین ها.

موارد مصرف جنرال تونیک

یکی از موارد مصرف خیلی مهم جنرال تونیک در دوره نقاهت بیماری هاست. این کرونا چون داروی مشخصی نداره و مهمترین کاری که میکنه اینه که بدن رو به شدت ضعیف میکنه پس خیلی از پزشک ها مکمل های مختلف رو در طول دوره بیماری تجویز میکنن که یکی از اونها همین جنرال تونیک هست.

یه لیست از موارد مصرف اینهاست:

  • دوران نقاهت بعد بیماری
  • ضعف عمومی
  • بی اشتهایی
  • کاهش وزن بعد از عمل جراحی
  • مکمل خیلی خوب برای کودکان، سالمندان، زنان شیرده و ورزشکارها

چجوری مصرف میشه؟

داخل بسته این مکمل تعدادی ساشه (بسته های پودر) هست که خیلی ساده داخل یک لیوان میریزین و با آب قاطی میکنین برای اینکه مزه بهتری داشته باشه توصیه خود بسته اینه که با شکر یا عسل بخورین.

البته این بسته که ما خریدیم با طعم موز هست، طعم های دیگه ای هم همین شرکت داره کاکائویی و توت فرنگی که بسته به سلیقه میتونی انتخاب کنی.

راهنمای بسته
راهنمای بسته

این مکمل چی داره و چجوری به بدن ما کمک میکنه

من پزشک که نیستم پس این بخش رو از روی دفترچه راهنمای داخل بسته براتون مینویسم:

جنرال تونیک با داشتن آنزیم های آمیلاز و پروتئاز در جوانه جو باعث تجزیه نشاسته به قندهای ساده و پروتئین ها به اسیدهای آمینه میشه و درنهایت باعث میشه هضم و جذب مواد به راحتی انجام بشه.

با داشتن ترکیبات سزکویی ترپن ریشه کاسنی باعث افزایش ترشحات معده میشه و به رفع سوء هاضمه کمک میکنه.

داخلش ترکیباتی از شنبلیله داره و با خاصیت کاهندگی قند خون باعث افزایش اشتها میشه.

مقادیر زیادی املاح معدنی و آلی، ویتامین، اسیدهای چرب امگا ۶ و ۳ و اندوخته های اختصاصی که هرکدوم باعث تقویت عمومی بدن میشن.

این مواد خیلی علمی (اصطلاحات بامزه) که در جمله های قبلی گفتم باعث میشن بدن من این امکان رو داشته باشه فعالیت خودش رو در بهترین شرایط انجام بده مخصوصا در شرایط سخت درگیری با بیماری سختی مثل کرونا.

آیا فقط همین مکمل کافیه؟

میتونم جواب قطعی بدم نه اصلا! دو سه تا از مکمل های دیگه هم در این دوران ضروری هستن مثل میتامین D و C که خیلی مورد نیازن!

من نمیتونم خیلی از اونها رو جدا جدا بهتون توصیه کنم چون بدن هرکسی یه چیزی کم و زیاد داره. پس اگر دکتر نرفتین شاید یه مولتی ویتامین جامع بتونه خیلی کمک کننده باشه.

شما هم اگر تجربه ای برای گذر از بهبود کرونا دارین اینجا برامون بنویسین :)

5/5 - (1 امتیاز)