جمله هایی که آدم های موفق هرگز نمی گویند!

با صرف نظر از اینکه موفقیت را چگونه تعریف می کنید، کلمات کمک خواهد کرد چشم اندازتان به واقعیت آشکار شود. همچنین کلمات و عبارات است که می تواند به شما آسیب بزند، شما را به عرش ببرد، یا موفقیت...

Avatar
خاتون آپدیت:
جملاتی که افراد موفق نمی گویند

جملاتی که افراد موفق نمی گویند

هرگز نخواهید دید که یک آدم موفق بگوید “این منصفانه نیست” بیش از 2500 سال پیش، فیلسوف و شاعر چینی لائوتسه اندیشید که کلمات ما به کار ما تبدیل می شود، که در نهایت همه این ها سرنوشت ما را می سازند. پلوتارک مورخ و مقاله نویس یونانی گفته: “دولت ذهن گوینده، شخصیت و منش وی از طریق کلمات و گفته هایش خود را نشان می دهند” و ناپلئون هیل، پدر ادبیات موفقیت شخصی در قرن بیستم، می گوید: “کلمات بذر گیاه موفقیت یا شکستِ ذهن شخص هستند.”

با صرف نظر از اینکه موفقیت را چگونه تعریف می کنید، کلمات کمک خواهد کرد چشم اندازتان به واقعیت آشکار شود. همچنین کلمات و عبارات است که می تواند به شما آسیب بزند، شما را به عرش ببرد، یا موفقیت تان را به خطر بیاندازد. پس به یاد داشته باشید بخشی از موفقیت شما در گرو کلمات و لغاتی است که به کار می برید. این شما و 17 جمله ای که افراد موفق هرگز آنها را بکار نمی برند!

راهکارهای موجود را بررسی کنیم

راهکارهای موجود را بررسی کنیم

چاره ای نداشتم!

یک فرد موفق همیشه با توجه به شرایط چاره های دیگری می یابد یا می سازد. با گفتن چاره ای نداشتم ما خود ا در جایگاه قربانی قرار داده ایم، که یعنی ما بسیار ظعیف تر از شرایط و اتفاقات هستیم. این صحبت های از موضع ضعف فقط برای کم کردن مسئولیت ماجراست. افراد موفق می گویند: ” یک راه هست” ، “گزینه های ما این ها هستند..” یا “بگذار تمام احتمالات را تصور کنیم” آنها می دانند این قدم یعنی آماده شدن و ورزش برای قدرتمند شدن تا به سوی هدف هایمان گام برداریم.

“باید می توانستم” یا “ای کاش”

کلمات می توانستم و می باید و کاش حاکی از پشیمانی، سرزنش، خطاکاری و تقصیر است که شما ممکن است به خود یا دیگری بگویید. افراد موفق در گذشته غوطه ور نیستند و به ندرت از اقدام به یک تصمیم پشیمان می شوند. حتی اگر امری از دید دیگران شکست دیده شود، افراد موفق آن را بعنوان تجربه و دلیلی برای یادگیری و پیشرفت می بینند و انگار یک گام به اهداف شان نزدیک تر شده اند. این افراد به طور یکسان از کاش و می باید و می توانستم اجتناب می کنند.

من می توانم

من می توانم

“نمی توانم”  یا “غیر ممکنه” یا “ممکن نیست”

نه تنها با این واژه ها خود را محدود می کنید، حتی دیدگاه دیگران نسبت به شما غیر سازنده، شکست پذیر، و با ارش کمتری خواهد بود. افراد کامیاب می دانند در راه رسیدن به موفقیت موانع و راه های اشتباه بی اندازه ای وجود دارد، موانعی که ممکن است در راه شان تاخیر ایجاد کند یا وقفه ایجاد کند، اما هرگز آنها را متوقف نمی کند. آنها مشکل را از بین می برند و یا راهی پیدا می کنند تا از زیر یا رو یا از کنار مانع عبور کنند. همان طور که صنعتگر بزرگ هنری فورد می گوید: “اینکه شما فکر می کنید می توانید یا نمی توانید، حق با شماست.”

قدم های به سوی موفقیت

قدم های به سوی موفقیت

دیگر جملاتی که افراد موفق به کار نمی برند:

  • “این کار من نیست” یا “حقوقش کافی نیست”  یا ” مشکل من نیست”
  • “اما شما همیشه آن را این طور انجام داده بودید” یا “ما این کار را اینگونه انجام نمی دهیم”
  • “عادلانه نیست” یا ” بی انصافیه”
  • “او احمق و نادان است” یا “او تنبل است” یا “از شغلم بدم میاد” “از این شرکت متنفرم”

سعی کنید قضاوت ها را کنار بگذارید و دیدگاه تان را تغییر دهید. شاید نگرش تان به زندگی بتواند در رسیدن به آرامش و موفقیت یاری بخش تان باشد.

موفق باشید!

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *