درون کلمات قدرت شگفت انگیزی نهفته است. جمله مثبت به طرز حیرت آوری به شما کمک میکنه تا باورهای قدیمیتون رو که مغایر با اهدافتون هستن کنار بذارین و به دنبال باورهایی جدید باشین. اگه ازتون بپرسم در پنج سال آینده کجا قراره باشین و یا به چه چیزهایی میرسین، با جوابی که بهم میدین، احتمالا بتونم آیندتون رو ببینم. پیشنهاد می کنم به حرف هایی که در مورد آیندهتون میزنین، توجه داشته باشین. کلمات آینده رو تعیین می کنند، پس همیشه حرف های مثبت در مورد خودتون بگین، هر چقدر هم که با موقعیتی که در اون هستین، تناقض داشته باشه.

این جمله ها رو هر روز صبح به خورت یادآوری کن

این جمله ها رو هر روز صبح به خورت یادآوری کن

از گفتن جملات منفی به خود پرهیز کنید

از کلمات برای توصیف شرایطت استفاده نکن، بلکه کلمات رو برای تغییر دادن اون بکار ببر. اگه همیشه حرف هایی مثل: “من چیزهایی رو که لازمه ندارم، من خیلی دست و پا چلفتی ام، هرگز نمی تونم چیزهایی رو که می خوام بدست بیارم، من اصلا در هیچ چیزی سر رشته ندارم.” رو به زبون بیاری، فقط آیندت رو از بین بردی. توجه داشته باش که کلماتت به زندگیت جهت می بخشند. هر کلمه ای که به زبون میاری تبدیل به خونه ای میشه که در اون زندگی کنی.

1. من بهترینم

آیا تا حالا شجاعت گفتن این کلمات رو به خودت داشتی. بعضی از ما همیشه دوست داریم جای دیگری باشیم، چون که از وضعیتی که در اون هستیم، به هیچ وجه راضی نیستیم. بعضی ها اندامی مانند وین دیزل، ثروتی اندازه بیل گیتس و خوش پوشی رابرت پتیسون رو می خوان. اما همه ما به گونه ای منحصر به فرد هستیم. ویژگی های متفاوتی داریم که فقط نیازه اون ها رو کشف کنیم. از مقایسه خودت با دیگران دست بردار، چونکه هر کدوممون در شرایطی که هستیم، بهترینیم. گفتن اینکه “من بهترینم” هر صبح که از خواب بیدار میشی رو شروع کن و تغییراتی که به واسطه ی گفتن این جمله ی ساده پیش میاد رو ببین.

من بهترینم

من بهترینم

2. من میتونم

وقتی که برای پنج سال آیندمون هدفی تعیین می کنیم، مثلا اینکه می خوایم میلیونر بشیم؛ ناخودآگاه دو ندای درونی متفاوت تو سرمون می پیچه. ندای درونی اول سعی می کنه این احساس رو در ما ایجاد کنه که تو نمی تونی، شایسته ی رسیدن به این هدف نیستی، سرمایه ای نداری، به اندازه کافی برای این هدف خوب نیستی. در مقابل ندای دوم این احساس رو بهمون منتقل می کنه که تمام شرایط رو برای میلیونر شدن و رسیدن به این هدف دارا هستی. در نتیجه این ندای دومه که باید بهش گوش بدی. بتدریج ندای اول محو می شه، اما باز نیازه اینو به خودت یادآوری کنی که هر کاری که بهش فکر کنی رو می تونی انجام بدی، اما خودت باید اقدام کنی، استقامت داشته باشی و با ترس هات رو به رو بشی. به خدا توکل کن، اون هر کاری رو می تونه به انجام برسونه، اما اول نیاز به حرکت و اقدام توست.

من می تونم

من می تونم

3. خدا همیشه با منه

دوستات به رویاهات می خندند، خانوادت باورت ندارند، اما خبرای خوبی برات دارم؛ تو این دنیا یکی هست که هیچ وقت به رویاهایی که داری نمی خنده و همیشه به توانایی هات باور داره. حدس زدی کیه؟ بله صد در صد خداست. خدا همیشه محافظ و بهترین تکیه گاه ماست. تنها کاری که باید بکنیم اعتماد و توکل به خداونده. اگه زمانی به گونه ای وسوسه شدیم و صبر و طاقتمون رو از دست دادیم، فقط به این فکر کنیم که خداوند همیشه و در همه حال به فکر ماست.

خدا همیشه با منه

خدا همیشه با منه

4. من یه برنده ام

همیشه این نگرش رو داشته باش که هر جا برم و هر کاری که انجام بدم، پیروز خواهم شد. برنده شدن تو خون منه. من برای این متولد شدم که تبدیل به یک برنده بشم و به عنوان یک قهرمان بمیرم، اصلا باختن بخشی از زندگی من نیست. روزانه صبح این رو به خودت یادآوری کن که کی هستی و در آینده می خوای به چه کسی تبدیل بشی. می دونم چه کارهایی باید انجام بدم و قصد دارم هر چیزی رو که می خوام بدست بیارم. اگه این کارها رو انجام بدم، پیروز خواهم شد، اصلا مهم نیست بقیه چه کارهایی انجام میدهند.

من یه برنده ام

من یه برنده ام

5. امروز روز منه

مهم نیست دیروز چه اتفاق هایی افتاده، مهم امروزه. یک روز جدید سرشار از اتفاقات جدیده. تو همون آدم دیروزی نیستی. به گذشته ات نچسب و روی آینده تمرکز کن. قراره آینده ای زیبا و عالی داشته باشی. هنوز بهترین روزهای زندگیت رو ندیدی. با لبخند بیدار شو و به خودت بگو امروز روز منه!

امروز روز منه

امروز روز منه

1/5 - (1 امتیاز)