تا به حال برای نچسبیدن کیک به قالب از چه روشی استفاده می کردید؟ چرب کردن با کره، استفاده از اسپری روغن و یا استفاده از کاغذ روغنی روشهای خوبی هستند. اما به طور مثال در بعضی از قالب ها به خاطر شکل خاصشون نمیشه از کاغذ روغنی استفاده کرد و یا اینکه بعضی از روشها از پف کردن کیک تون جلوگیری میکنند. در ادامه دو روش خوب برای آماده سازی قالب کیک آموزش داده شده که امیدوارم براتون مفید باشه. یادتون باشه برای اینکه کیک به قالب نچسبه، تنها نچسب بودن قالب کافی نیست و شما باید از یک روشن مناسب هم برای آمادسازی قالب استفاده کنید.

بهترین روش برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب

بهترین روش برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب

آماده سازی قالب به روش کلاسیک

مقدار کمی کره رو ذوب کرده و اجازه بدید کاملا خنک بشه. بعد به کمک یک برس، قالب رو کاملا چرب کنید. حواستون باشه که گوشه های قالب رو با دقت چرب کنید.

چرب کردن قالب با کره

چرب کردن قالب با کره

حدودا یک چهارم پیمانه آرد داخل قالبی که با کره چرب شده، بپاشید.

پاشیدن آرد داخل قالب

پاشیدن آرد داخل قالب

روی قالب رو با یک تکه سلفون یا یک نایلون بپوشونید و بعد قالب رو به خوبی تکون بدید تا همه ی قسمت های اون آردی بشه.

پوشاندن قالب با سلفون

پوشاندن قالب با سلفون

نایلون رو برداشته و آرد های اضافی داخل قالب رو خالی کنید. قالب رو برگردونده و چندتا ضربه آروم از پشت به اون بزنید. باید یک لایه نازک آرد و کره روی دیواره قالب داشته باشید.

خالی کردن آرد اضافی

خالی کردن آرد اضافی

این روش از بهترین روشهاست. با استفاده از این روش هم کیک شما به قالب نمی چسبه و هم اینکه کیکتون می تونه به خوبی پف کنه و بالا بیاد. در واقع ترکیب کره و آردی که در دیواره قالب ایجاد کردید، مانع از بالا اومدن کیکتون نمیشه.

آماده سازی قالب با خمیر روغنی

در این روش باید یک چهارم پیمانه کره قنادی (مارگارین) رو با یک چهارم پیمانه آرد قاطی کرده و چند قاشق روغن مایع بهش اضافه کنید تا حالت خمیری به خودش بگیره.

مخلوط کردن مارگارین، روغن وآرد

مخلوط کردن مارگارین، روغن وآرد

حالا باید به کمک برس تمام سطح قالب رو به کمک این مخلوط نسبتا غلیظی که درست کردید، بپوشونید.

چرب کردن قالب

چرب کردن قالب

این خمیری که درست کردید رو می تونید در ظرف در بسته برای مدت حداکثر یک ماه در محیط خنک نگهداری کنید. برای مواقعی که قصد دارید در مدت زمان کوتاه کیک های زیادی بپزید، این روش مناسبه.