تمیز کردن توالت از اون دسته کارهاییه که هیچ کس دل خوشی از اون نداره ولی کاریه که در هر صورت باید انجام بشه. حالا اگه این کار با مواد کاملا طبیعی صورت بگیره خیلی بهتره مگه نه؟ امروز می خوام براتون یه روش بی نهایت ساده و کاملا طبیعی رو به اشتراک بذارم که باعث میشه توالت تون بدرخشه.

مواد مورد نیاز شوینده طبیعی توالت

  • 1 فنجان سرکه سفید
  • 1 فنجان آب
  • 1 فنجان بوراکس
  • 20 قطره اسانس لیمو
مواد مورد نیاز

مواد مورد نیاز

روش ساخت جرمگیر طبیعی

مخلوط آب و سرکه رو بذارید روی اجاق یا مایکروویو تا جوش بیاد.

توالت فرنگی رو چطور جرم گیری کنیم؟

توالت فرنگی رو چطور جرم گیری کنیم؟

بوراکس رو به آب و سرکه اضافه کنید و محلول رو هم بزنید تا بوراکس کاملا حل بشه. سپس اون رو از روی اجاق بردارید تا سرد بشه.

سرد شدن محلول

سرد شدن محلول

بعد اینکه محلول سرد شد، روغن اسانس لیمو رو اضافه کنید و دوباره همش بزنید تا به خوبی مخلوط بشه.

اضافه کردن اسانس لیمو

اضافه کردن اسانس لیمو

طریقه تمیز کردن توالت

تمام محلول رو داخل کاسه توالت بریزید، با استفاده از برس توالت مطمئن بشید که محلول به دیواره های توالت رسیده. سپس شب تا صبح اجازه بدید محلول روی سنگ توالت باقی بمونه. و صبح روز بعد با برس توالت اون رو بسابید و تمیزش کنید. در آخر از داشتن توالتی به این تمیزی لذت ببرید.

تمیز کردن توالت

تمیز کردن توالت

خب از تاثیرات مواد موجود توی این شوینده خونگی براتون بگم. سرکه سفید دوست قدیمی من؛ کمک می کنه میکروب ها و بوی بد توالت رو از بین ببره به گونه ایی ضدعفونیش می کنه، بوراکس هم باعث از بین بردن لکه های اون میشه و سفیدش می کنه و در نهایت اسانس لیمو؛ اسانس (یا همون روغن لیمو) حاوی اسید سیتریکه که سختی آب رو از بین میبره و به علاوه بوی تازگی و تمیزی در فضا می پیچه.