در مورد رنگ شیشه و نقاشی روی شیشه تا بحال مطلبی نداشتیم. خیلی از دوستان عزیزمون هم درخواستش رو داشتن که متاسفانه من به دلیل عدم آشنایی با نقاشی روی شیشه از گذاشتن مطالب آموزشی از این دست امتناع میکردم. البته هنوز هم آگاهی خیلی زیادی از این هنر ندارم. ولی این آموزش ساده رو که دیدم به نظرم رسید نباید کار خیلی سختی باشه و فکر کردم اون رو با شما هم به اشتراک بذارم.

لوازم مورد نیاز برای رنگ شیشه روی جا شمعی

  • حا شمعی بلوری
  • رنگ شیشه (رنگ ویترای) در دو سه رنگ
  • خمیر دورگیر طلایی
  • پیشدستی
لوازم مورد نیاز برای رنگ کردن جا شمعی

لوازم مورد نیاز برای رنگ کردن جا شمعی

آموزش رنگ روی شیشه جا شمعی

برای چند رنگ شدن و ابر و بادی شدن رنگ شیشه باید رنگ اول رو به مقداری که جاری بشه کف جا شمعی بریزیم و برگردونیم. تا هر جا که چکید و پیش اومد رنگ بعدی رو بریزیم. دور تا دور داخل جاشمعی رو به رنگ زیاد آغشته کنید به طوری که وقتی برمیگردونید جاری بشه. همچنین رنگ بعدی رو هم با توجه به سلیقه خودتون بعد از رنگ دوم بریزید. بعد هم جا شمعی رو برگردونید تا رنگ ها کاملا کل سطح داخل تنگ بلوری اولیه رو بگیره. اگه دیدین رنگ تا لبه های شیشه نیومد میتونید دوباره رنگ بریزید ولی بهتر اینه که همون ابتدا رنگ رو بیشتر بریزید که یکدست رنگ بشه.

مراحل رنگ کردن شیشه

مراحل رنگ کردن شیشه

لبه ها و بیرون تنگ بلوری یا همون جا شمعی رو با خمیر دورگیر طلایی دورگیری کنید. بعد هم طرحی رو انتخاب کنید و با دقت با خمیر دورگیر پشت جا شمعی نقش بزنید. میتونید طرحی رو روی کاغذ انتخاب کنید و با ماژیک نازک ابتدا روی شیشه بکشید و بعد روش رو خمیر دورگیر بزنید. خوبیش اینه که اگه طرحتون خراب شد با الکل میتونید نقش ماژیک رو پاک کنید.

جا شمعی تزیین شده با رنگ شیشه

جا شمعی تزیین شده با رنگ شیشه

به همین سادگی میتونید یه پروژه نقاشی روی شیشه کار کنید. این کار رو میتونید برای دست گرمی انجام بدید تا کارهای پیچیده تر براتون ساده باشه.

جا شمعی

جا شمعی

امشب شب قدره. دعا گوی همه ی شما دوستان گل دونفره ای هستم. التماس دعا

5/5 - (1 امتیاز)