تکنیک های رژ زدن

اگر لب هایتان نازک است و می خواهید پرتر از اینکه هست دیده شود، با این تکنیک ها به خواسته تان می رسید. فقط این کار را باید بدون افراط و اغراق انجام دهید. یعنی وقتی گفته می شود به...

Avatar
خاتون آپدیت:
تکنیک های درست رژ زدن

تکنیک های درست رژ زدن

اگر لب هایتان نازک است و می خواهید پرتر از اینکه هست دیده شود، با این تکنیک ها به خواسته تان می رسید. فقط این کار را باید بدون افراط و اغراق انجام دهید. یعنی وقتی گفته می شود به اندازه ی یک رد قلم رژ بیشتر بزنید، یعنی قلم را به صورت افقی گرفته و یک ردیف نازک بیرون لب بکشید، نه بیشتر. همین کار را برای لب پایین هم انجام دهید. نباید از حالت طبیعی لب خارج شود.

انتخاب رنگ مناسب برای لب هایی حجیم تر

انتخاب رنگ مناسب برای لب هایی حجیم تر

مداد لب خوب است هم رنگ با رژی که استفاده می کنید باشد، و یا گر تصمیم دارید لبها را پرتر نشان دهید، مداد کمی تیره تری را انتخاب کنید. اما با قلم اسفجی و رژ باید رنگ رژ و خط لب را یکسان کرد تا جدا از هم نباشند. سپس لازم است کناره های لب را نیز کمی برجسته کنید. کناره های لب را نیز با ابزار اسفنجی محو کنید.

استفاده از قلم برای رژ زدن و رنگ روشن برای داشتن لب های حجیم

استفاده از قلم برای رژ زدن و رنگ روشن برای داشتن لب های حجیم

رژ رنگ روشن انتخاب می کنیم زیرا رژ رنگ روشن لب ها را پر و حجیم نشان میدهند. ابتدا براق کننده می زنیم تا جلوه ی لب ها را بیشتر کند. همان تکنیک  گفته شده ی حجیم سازی را برای لب بالا و پایین انجام می دهیم. اگر بخواهید می توانید کمی ضخامت لب را به روش گفته شده نی بیشتر کنید. جایی که با قلم رژ زدید را هم براق کننده بزنید. به این صورت لب هایمان از همیشه پرتر و حجیم تر دیده می شوند.

براق کننده لب

براق کننده لب

اصولا رژهایی که با قلم کشیده می شوند لب ها را ظریف تر و طبیعی نشان می دهند. اما برای حجیم کردن لب، رژهای ساده و کلاسیک ارجحیت دارند. این رژ ها را به طور مرسوم می وانید مستقیم به لب بزنید. اما اگر با قلم رژ همین رژها را بزنید، هم ماندگاری بیشتری خواهد داشت و هم ظریف و طبیعی تر به نظر می آید. به همین دلایل استفاده از قلم برای رژ زدن، در مجموع ارجحیت دارد. هر رنگ رژ باید با مداد لب رنگ خودش دور گیری شود. به نقاط پایانی لب که میرسید این خط کمرنگ و ملایم می شود، و خط بعنوان یک مرز نباید دیده شود. محو و نا محسوس. اول لب پایین و سپس لب بالا را برجسته کنید.

دور گیری لب با قلم رژ

دور گیری لب با قلم رژ

خوب است دو مداد داشته باشید، یکی رنگ لب تان و یکی رنگ رژی که می خواهید بزنید. با مداد رنگ لب تان، دور گیری اولیه ی رژ را انجام می دهید. اگر مداد رنگ لب نداشتید، با همان مداد رژ دور گیری کنید، اما در انتها حتما با ابزار اسفنجی آن را محو کنید. به مرور زمان رنگ رژ مناسب خود تان را پیدا می کنید و با درست رژ زدن و آرایش مناسب، می توانید آرایش را تکمیل کنید.

 

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *