تکنیک های تشخیص عطر اصل از تقلبی

عطر تقلبی در کل دنیا مشکلی همه گیر است. البته در ایران به دلیل محدودیت واردات و نبودن حق کپی، خیلی چیزهای دیگر هم تقلبی و اصل دارد. مسئله ی عطرهای تقلبی، به غیر از مشکل تولید کنندگان یکی از...

Avatar
خاتون آپدیت:
عطر اصل و تقلبی

عطر اصل و تقلبی

عطر تقلبی در کل دنیا مشکلی همه گیر است. البته در ایران به دلیل محدودیت واردات و نبودن حق کپی، خیلی چیزهای دیگر هم تقلبی و اصل دارد. مسئله ی عطرهای تقلبی، به غیر از مشکل تولید کنندگان یکی از مشکلات اصلی مصرف کنندگان نهایی نیز هست. اگر برای خرید عطر می روید احتمال خرید تقلبی آن بسیار بالاست. به کمک این چند راهنمایی ممکن است احتمال خرید عطری که اصل باشد بالا برود.

فروشنده باید قابل اعتماد باشد

تشخیص عطر اصل از تقلبی

تشخیص عطر اصل از تقلبی

باید از فروشنده ای قابل اعتماد و مطمئن خرید کنید. دست فروشی که مارک های مختلف عطر را به قیمت 35-40 هزار تومان می فروشد، فروشنده ی مطمئنی نیست. در این زمینه به تجربه ی دوستان نیز می توانید اعتماد کنید و مشورت بگیرید.

قیمت عطر باید معقول باشد

جزئیات بیشتر روی عطر اصلی

جزئیات بیشتر روی عطر اصلی

اگر عطری با نصف قیمت پیدا کردید، در تقلبی نبودن آن شک نکنید. این روزها تقلبی بودن هم درجه بندی دارد. حتی مارک تقلبی وجود دارد که از کارخانه ی اصلی مجوز دارد! بنابراین هنگام خرید دقت کنید و ترجیحا با کسی که در این زمینه تجربه دارد برای خرید بروید. به خاطر داشته باشید عطر با کیفیت خوب به قیمت ارزان فروخته نمی شود.

بسته بندی صحیح (آکبند) داشته باشد

توجه به جعبه ی عطر

توجه به جعبه ی عطر

باید نوشته ی روی جعبه را با دقت چک کنید. محصولات تقلبی اصلا از طرف کسانی ساخته می شود که انگلیسی را به خوبی بلد نیستند. آنها از روی یک عطر اصل، کپی می سازند. غلط های املائی معمولا در این نوشته ها به چشم می خورد. لفاف سلفون بسته بندی را هم با دقت چک کنید. بسته بندی باید بدون هیچ اثری از چسب باشد.

بطری عطر باید سالم و کامل باشد

توجه به شفافیت نوشته ی روی شیشه

توجه به شفافیت نوشته ی روی شیشه

شیشه ی عطر به صورت منحصر به فرد طراحی شده تا کپی کردن آن سخت باشد. اندازه، شکل بطری و ضخامت و شفافیت شیشه را بررسی کنید. درب بطری باید به خوبی و بدون مشکل بسته شود. به یاد داشته باشید کارخانه های عطر در ساخت بطری عطر صرفه جویی نمی کنند. اگر تا حدودی پلاستیکی و یا ارزان به نظر می آید، در تقلبی بودن آن شک نکنید.

اندازه ی عطر باید کامل و پُر باشد

توجه به مقدار عطر و جنس شیشه

توجه به مقدار عطر و جنس شیشه

چک کردن اندازه ی مایع داخل بطری ضروری است. شیشه باید پر و مایع آن باید شفاف باشد.

بوی عطر باید ماندگاری داشته باشد

تفاوت بوی عطر و تقلبی

تفاوت بوی عطر و تقلبی

اگر عطر تقلبی خریده باشید، عطر آن به سرعت می پرد زیرا بخش عمده ای از عطر تقلبی الکل است. با استفاده ی یک سوم اول عطر تقلبی، عطر آن تمام می شود و الکل آن باقی می ماند. در ضمن عطرهای تقلبی، بوی عطر واقعی را ندارند. شما می توانید آن را با مقایسه ی بوی اشانتیون واقعی مقایسه کنید.

ترفندهای دوستان دو نفره ای

  • اگر پشت شیشه عطر UAE نوشته باشد، عطر خوبی است
  • شیشه عطر را تکان دهید اگر تقلبی باشد حباب هایی که هست سریع از بین میرود
  • برای تشخیص اکثر عطرهای چینی تقلبی یک راه حل خوب وجود دارد، کمی از عطر را با مقداری (حدود یک قاشق خوراک خوری) آب مخلوط کنید .اگر بوی بدی داد تقلبی است، اگر نه اصل است . طبق واکنش دوطرفه استر که بوی خوبی دارد با آب واکنش میدهد و الکل را می سازد که الکلش بوی بد می دهد.

 

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف