بیشترین تبلیغاتی که توی مجلات و برنامه های تلویزیونی میبینیم مربوط به ترفندها و راههای کاهش وزنه. طی چند دهه ی گذشته افراد مختلف با تلاش و وسواسی شدید به دنبال یافتن جدیدترین و موثرترین راه ها برای کاهش سریع وزن هستند. از داروها و قرص های سحرآمیز گرفته تا تمرینات سخت و عمل های جراحی. در این مسیر باید به این نکته توجه کرد که بدن افراد باهمدیگه متفاوته و به تبع اون نتایج مختلفی هم حاصل میشه. بهتره قبل از هرچیزی شما آگاهی لازم و انگیزه و هدفتون رو پیدا کنید و بعد قدم در این مسیر بذارین تا با شکست مواجه نشین. امیدوارم خوندن این مطلب به شما در این راه کمک کنه.

۱۰ راهکار غذایی مناسب جهت کاهش وزن
فصل بهار زمان بسیار خوبی برای کاهش وزن و تناسب اندامه. اگه یه…
»

تغییر سبک زندگی برای کاهش وزن

اگه برای خودتون قانون و دستورالعمل خاصی رو تنظیم نکنین مطمئن باشین که نهایتا بیشتر از چند روز پایبند به رژیمتون نخواهید موند و این باعث “شکست” شما در این راه میشه. نیازهای بدنتون رو بشناسین و مواد غذایی که مجاز به مصرف اون هستین و میزانش رو تعیین کنید. غذاها رو میتونین به سه دسته ی مصرف آزادانه، متوسط و کم تقسیم بندی کنید. “تقلب غذایی” نکنید و بدونین که با این کار هرچند کم و یکی دو بار در هفته فقط ولع پرخوری رو در خودتون تقویت میکنین.

آگاهانه غذا بخورید و پرخوری نکنید

در کاهش وزن از مد پیروی نکنید

توصیه ی اکید دارم که برای کم کردن وزنتون از رژیم های لاغری که هر چند مدت مد میشن و به همون سرعت هم از دور خارج میشن استفاده نکنید. اگه به اندازه ی کافی خوش شانس باشین میتونین چند کیلویی وزنتون رو پایین بیارین و مطمئنا با کنار گذاشتنش به همون سرعت به وزن اولیه و چه بسا بیشتر از گذشته برمیگردین.

ایده های صبحانه رِِژیمی برای کاهش وزن
صبحانه اولین وعده غذایی روزانه ما هست و به همین دلیل گاهی اوقات…
»

رژیم غذایی مناسب و صحیح را انتخاب کنید

کربوهیدراتها، بزرگترین عامل چاقی

یکی از بزرگترین اشتباهات در رژیم ها اینه که تصور میشه چربی باعث چاقیه در صورتی که ” کربوهیدراتها” واقعا بزرگترین کمک کننده به چاقی و بیماریهای دیگر می باشند. چربی در بدن ذخیره نمیشه و به راحتی در سوخت و ساز بدن از بین میره اما کربوهیدرات نمیتونه توسط بدن به عنوان سوخت شکسته و مصرف بشه و در بدن ذخیره میشه. بدن انسان با ترشح انسولین کربوهیدرات رو به گلوکز ( قند ) تبدیل میکنه و به عنوان انرژی مصرف میشه. در صورتی که میزان اون بیشتر از مصرف بدن باشه ذخیره میشه و مشکل اصلی اینجاست که ذخیره ی اون باعث از بین رفتن اشتهای انسان نمیشه و با دوباره و دوباره خوردن، بیشتر و بیشتر به عنوان چربی ذخیره شده و مسبب اصلی چاقی به حساب میاد. مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها باعث افزایش سطح قند خونتون میشه که تولید بیش از حد انسولین رو در پی داره و به مرور باعث مقاومت بدن به انسولین و ذخیره سازی گلوکز میشه. بدن هم برای مبارزه با این مقاومت انسولین بیشتری تولید میکنه و در نهایت منجر به دیابت نوع 2 میشه.

کربوهیدراتها، بزرگترین عامل چاقی

تعادل غذایی را در وعده هایتان رعایت کنید

مصرف کربوهیدرات ها را محدود کنید به خصوص افرادی که شاخص قند خونشون بیشتر از حد مجازه. با احتیاط از مواد غذایی که برچسب “بدون چربی” دارند استفاده کنید زیرا این مواد معمولا غنی از کربوهیدرات یا قند هستند. سعی کنید که هر وعده ی غذاییتون شامل چربی، پروتئین، لبنیات، فیبر، غلات، میوه و سبزیجات باشه. با اضافه کردن تمام این مواد به هر وعده احساس سیری کاملتری خواهید داشت زیرا علاوه بر مصرف کالری کافی، حجم غذاییتون هم بیشتره و پر بودن معدتون رو احساس میکنید و این حس پری رو برای مدت طولانی تری خواهید داشت.

مصرف وعده های غذایی کامل

تسلیم نشوید و قوی باشید

فراموش نکنید که انسان دارای خطاست و همه ی افراد دچار اشتباه و لغزش از برنامه ها و هدف هاشون میشن.اگه توی برنامتون تقلب کردین و به وسوسه های پرخوری جواب مثبت دادین اصلا اشکالی نداره. فقط کافیه به روزهای گذشته و حس خوبی که بعد از پیروی از برنامتون داشتین فکرکنین و آینده و تناسب اندام رو برای خودتون متصور بشین و با انرژی بیشتر و مصمم تر از قبل ادامه بدین. یادتون نره در این مواقع تسلیم نشین که به معنای قبول کلمه ی “شکست” از جانب شماست.

5 نوشیدنی سالم مناسب برای کاهش وزن
گاهی اوقات ممکنه که به خاطر برخی مشکلات مربوط به سلامتی یا کاهش…
»

در مسیرتان ثابت قدم باشید

سخته اما غیر ممکن نیست…

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...