یکی از دغدغه های هر روزه ی مامانایی که بچه مدرسه ای دارن تغذیه ی مدرسه است… اینکه چی بذارم که فرزندم دوست داشته باشه و هم مفید باشه شاید یه سوال تکراری و البته مهمه! در اینجا برای شما مامانای گل یه سری پیشنهاد داریم که میتونید برای تغذیه فرزندتون اونها رو تهیه کنید و در اختیارش بذارید و از سلامتش خیالتون راحت باشه، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا تنقلات سالم بیشتری یاد بگیرید.

1.اسنک پیتزا

حتما دیدین که چقدر بچه از خوردن لقمه و ساندویچ های خونگی تو مدرسه نفرت داره! ترجیح میده بهش پول بدین و غذای بیرونی  تهیه کنه… خب چرا خودتون غذای مشابه اما سالم نوع بیرونی درست نمیکنید؟ میتونید با نون تست یه پیتزای یه نفره درست کنید که علاوه بر ظاهر اشتها آور و جذابش با هزینه کمتر و سالمتر تهیه اش میکنید، در این لینک میتونید طرز تهیه پیتزا با نون تست که از دسپخت های عالیه آشپزان دونفره اس،  ببینید.

پیتزا با نون تست

پیتزا با نون تست

2.نون تست تزیین شده با کره بادام زمینی و شکلات

برای خیلی از بچه ها ظاهر لقمه ای که میخورن خیلی مهمه، اگه کودک شمام از این دسته است، لقمه های تزیین شده رو بهتون پیشنهاد میکنم. برای تهیه این لقمه ها همونطور که پیداست به نون تست احتیاج دارید و البته برای تزیین میتونید از پنیر خامه ای، کره بادام زمینی، ارده عسل و شکلات صبحانه استفاده کنید و برای گذاشتن بینی و چشمها از خوردنیهای مختلفی میشه استفاده کرد مثل بادام،  بلوبری، توت فرنگی، موز و یا چیزهای دیگه ای که دوست دارین. در نهایت میتونید مطابق شکل نون تست ها رو تزیین کنید.

تزیین نون تست برای میانوعده

تزیین نون تست برای میانوعده

3.پنگوئن موزی

از این پنگوئن ها میتونید تو مهمونیهای خانوادگی یا جشن تولدها هم استفاده کنید، به این صورت تهیه میشن که باید بعد از پوست کندن موز شکلات آب شده رو به پشت و قسمت بالایی موز  بزنید تا شبیه پنگوئن بشن و بعد برای پا و نوک از قرصهای رنگی استفاده کنید.

پنگوئن موزی

پنگوئن موزی

4.کره بادام زمینی و برشهای سیب

سیبها رو برش بزنید و روی بشقاب بچنید حالا روی اونها رو با کره بادام زمینی و شکلات بپوشونید این میانوعده میتونه بین صبحانه و ناهار قرار بگیره و فرزندتون رو سیر نگه داره.

میانوعده سالم

میانوعده سالم

5.بادام زمینی با روکش شکلات

برای تهیه ی این میانوعده سه پیمانه غلات یک و نیم پیمانه چوب شور، 4/3 پیمانه بادام زمینی خورد شده و 4/1 پیمانه کره بادام زمینی رو باهم مخلوط میکنید و یا یک پیمانه شکلات تخته ای که آب کردید به هر شکلی که بخواید میتونید درش بیاریرد و با شکلات پوشش بدید.

بادام زمینی با روکش شکلاتی

بادام زمینی با روکش شکلاتی

6.توپک نارگیلی

برای تهیه این توپک های خوشمزه نارگیلی کافیه که یک پیمانه غلات برنج، مقداری شیرین عسل، نمک دریا، نصف پیمانه کره بادام زمینی رو مخلوط کنید و ازش توپکهایی درست کنید و در نهایت اونها رو توی پودر نارگیل بغلتونید این میانوعده رو تا 5 – 6 روز تو ظرف در دار توی بخچال میتونید نگه دارید.

توپک نارگیلی

توپک نارگیلی

7.بستنی یخی توت فرنگی و موز

تو روزهای گرم خوردن یک میانوعده خنک چقدر میتونه دلچسب باشه و اگه این میانوعده تو خونه تهیه شده باشه که خیلی عالی میشه چون هم از سلامتش مطمئن میشی هم هزینه کمتری رو باید بپردازی. برای تهیه این بستنی یخی خوشمزه یک فنجان توت فرنگی، دو تا موز برش خورده یک پیمانه شیر نارگیم یا شیر پرچرب و در نهایت عسل یا شربت افرا رو بریزید تو مخلوط کن و موقعی که خوب هم مواد له شدن بریزید تو قالبها و برای تصف روز تو فریزر بذاریدش، بعد میتونید میل کنید.

بستنی یخی

بستنی یخی

1.5/5 - (2 امتیاز)