شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنند فعالیت های روزانه و ورزش کردن دو کار جدا از هم هستند و اینکه اگر متخصصان می گویند روزی حداقل سی دقیقه ورزش کنید کار بسیار سختی است. در حالی که بسیاری از فعالیت های روزانه ی شما در منزل، ورزش به حساب می آید. کافیست فهرستی از کارهای روزانه تان تهیه کنید و با توجه به موقعیت و فرم درگیر شدن بدن، کارها را طی هفته تقسیم بندی کنید تا ضمن خسته نشدن ورزش هم کرده باشید.

تناسب اندام با باغبانی

اگر در منزلتان هر چند کوچک حیاط دارید، خوب است مسئولیت باغ یا باغچه را خودتان بعهده بگیرید. با این کار ضمن تازه تر شدن روحیه تان، ورزش هم کرده اید. هرس کردن شاخه ها، کاشتن گل، جمع کردن علفهای هرز و برگهای زرد کارهای سبکی هستند که در باغبانی می توانید خودتان انجام دهید. با کمک دستکش باغبانی می توانید از آسیب دیدن دستتان هم جلوگیری کنید. یک ساعت انجام دادن باغبانی در روز، چیزی در حدود 300 کالری می سوزاند.

باغبانی کردن، ورزشی مناسب و سبک

باغبانی کردن، ورزشی مناسب و سبک

ماشین شستن نوعی ورزش است

این کار هم ورزش است و هم صرفه جویی! کافی است هفته ای یک بار را به تمیز کردن و سشتن ماشین تان اختصاص دهید. در ضمن می توانید یک سطل آب پر کنید و گوشه ای از حیاط قرار دهید و برای هربار خیساندن دستمال، پیاده روی فاصله ی ماشین و سطل را نیز ورزش کنید. جالب است بدانید با این روش ماشین شستن حدود 200 تا 300 کالری در هر ساعت می سوزانید و نیز با صرفه جویی در آب، ماشین تان همیشه تمیز است.

ماشین شستن

ماشین شستن

جارو کشیدن و تناسب اندام

مهم نیست که با جارو برقی می خواهید منزل را جارو کنید و یا جاروی دستی حیاط را. مادامی که فرم بدن تان در حالت خوبی باشد که ستون فقرات تان در حالت استاندارد باشد، این ورزش ایده آل است. جارو زدن با درگیر کردن عضلات بازو و پاها باعث سوزاندن مقدار زیادی از کالری های اضافه ی بدن می شود. حواستان باشد بدن تان مدت طولانی دولا نماند تا به کمرتان فشار نیاید. ریتم یکنواخت موقع جارو زدن علاوه بر کنترل حرکات می تواند باعث آرامش روحی هم بشود. اگر فیلم نارجی پوش را دیده باشید حتما منظور من را بهتر متوجه می شوید!

جارو زدن، ورزش ایده آل خانه داری

جارو زدن، ورزش ایده آل خانه داری

غیر از این سه کاری که اینجا آوردم، کارهای زیاد دیگری هم وجود دارند که شما می توانید با برنامه ریزی و بدون خسته شدن طی هفته آنها را به انجام رسانید و عذاب وجدان ورزش نکردن هم از روی دوش تان برداشته شود!

شاد و سرحال باشید

به این مطلب امتیاز بده