تمیز کردن قیچی اهمیت ویژه ای داره و باعث عمر طولانی تر این ابزار میشه. قیچی، یکی از ابزار های بسیار کاربردیست که حداقل یک دونه از اون توی همه ی خونه ها پیدا میشه. حالا اگه مثلا اهل دوخت و دوز یا هنرهای دستی دیگه ای باشید برای خودتون قیچی های مخصوص دارید. اینکه بلد باشیم از ابزار کارمون درست نگهداری کنیم خیلی مهمه چون هم عمرش رو طولانی تر میکنه و هم راحت تر و بهتر میشه باهاش کار کرد. پس چندتا راهکار ساده برای نگهداری از قیچی ها بهتون میگم.

چگونه کفپوش سرامیکی رو تمیز کنیم؟
کفپوش سرامیکی از محبوب ترین انواع کفپوش ها هستند و برای آشپرخانه و…
»

تمیز کردن قیچی

برای تمیز کردن اکثر قیچی ها فقط به یک پارچه ی نرم نیاز داریم، که بعد از هر بار استفاده به وسیله ی اون پارچه، خاک و خرده ریزه های روی قیچی و لبه های اون رو پاک کنیم.

تمیز کردن قیچی با یک پارچه نرم

قیچی های مخصوص آشپزخانه رو بعد از استفاده حتما باید بشوریم و کاملا اون ها رو خشک کنیم.

ظرف لعابی سوخته رو چطور تمیز کنیم؟
سوختن غذا یکی از بدترین اتفاقاتی هست که ممکنه در هر آشپزخونه ای…
»

قیچی مخصوص آشپزخانه

برای پاک کردن خرده ریزه های چسبناک و سرسخت روی لبه های قیچی های باغبانی میتوان از تینر استفاده کرد.

قیچی باغبانی

اگر قیچی شما به دلیل تماس با آب یا به دلیل قدیمی بودن فرسوده شده و زنگ زده تیغه های اون رو با یک توپ پنبه ای یا نخی که در سرکه سفید خیسانده شده پاک کنید.

تمیز کردن قیچی زنگ زده

تیز کردن قیچی

وقتی که برای برش زدن با قیچی باید کلی تلاش کنید یعنی قیچی شما کند شده و نیاز به تیز کردن داره. اگه مطمئن نیستید که قیچی شما نیاز به تیزکاری داره میتونید این روش رو امتحان کنید. یک تکه ی ضخیم از پارچه ی نرمی رو انتخاب کنید به آرامی اون رو برش بزنید اگه پارچه به جای برش خوردن تا خورد یعنی قیچی شما کُند شده و به تیز کردن نیاز داره.

چطور وردنه چوبی رو تمیز کنیم که طول عمر بیشتری داشته باشه؟
وردنه چوبی یکی از وسایل آشپزخونست که تقریبا توی هر خونه ای یکی…
»

برای تیز کردن قیچی میتونید از سنگ ها و قیچی تیز کن های مخصوص استفاده کنید و پس از اون قیچی رو روغن کاری کنید. قبل از استفاده روغن های اضافی رو پاک کنید.

تیز کردن قیچی

نگهداری از قیچی ها

اگه همیشه یک جعبه ی شلوغ رو برای پیدا کردن قیچی زیر و رو میکنید این یعنی شما قیچیتون رو در یک جای نامناسب نگهداری میکنید. همه ی وسایل داخل اون جعبه میتونن تیغه ها و لبه ی قیچی شما رو خط خطی کنن، نوک قیچی رو بشکنند و تنظیم بین دو لبه رو بهم بریزند.

قیچی رو در جعبه های بهم ریخته نذارید

بهترین راه نگهداری از قیچی ها، قرار دادن اونها در یک مکان و جای مشخص هست. میتونید از یک پاکت یا کیف ابزار یا جعبه های کوچیک برای نگهداری از قیچی هاتون استفاده کنید.

ساخت نرم کننده لباس خانگی با سرکه
سرکه سفید یکی از محلول های چند کارست که در هر خونه ای…
»

نگهداری از قیچی در جعبه مخصوص

هر چند ماه یکبار یک پارچه نرمی رو به روغن آغشته کنید و محل اتصال دو تیغه ی قیچی رو روغن کاری کنید. این کار باعث حرکت نرم تر و بدون اصطکاک تیغه ها میشه.

روغن کاری قیچی

جداسازی قیچی ها

بهتره که قیچی ها رو طبق کاربرد مخصوصشون جدا کنید و از هر قیچی برای کار مخصوص خودش استفاده کنید.

قیچی مخصوص پارچه برای خیاطی و دوزندگی، قیچی های مخصوص کاغذ برای برش کاغذ و … این کار تیغه های قیچی رو برای مدت طولانی تری تیز نگه میداره.

داشتن قیچی های مجزا برای کارهای مختلف

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...