تمیز کردن قهوه ساز با یک ترفند ساده

تمیز نگه داشتن لوازم برقی پرمصرف آشپزخانه، بخشی از اقداماتی است که نیاز به دانستن و رعایت نکاتی ساده و کاربردی دارد. برای برخی افراد قهوه ساز یکی از همین وسایل پر مصرف به شمار می رود. بنابراین در این...

فاطمه کشاورز
فاطمه کشاورز آپدیت:
تمیز کردن ساده و سریع قهوه ساز

تمیز نگه داشتن لوازم برقی پرمصرف آشپزخانه، بخشی از اقداماتی است که نیاز به دانستن و رعایت نکاتی ساده و کاربردی دارد. برای برخی افراد قهوه ساز یکی از همین وسایل پر مصرف به شمار می رود. بنابراین در این مطلب یک دستورالعمل سریع و ساده برای شستشوی این دستگاه آورده شده است.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن قهوه ساز

  • صابون (یا مایع ظرفشویی)
  • سرکه سفید
  • آب
  • پارچه خشک و تمیز

قبل از شروع به تمیز کردن هر وسیله برقی، مطمئن باشید که آن وسیله از برق کشیده شده است. در این روش نیز ابتدا قهوه ساز را از برق جدا کنید.

خارج کردن قهوه ساز از برق

خارج کردن قهوه ساز از برق

قسمت هایی از قهوه ساز مانند محفظه نگهداری آب، فیلتر تفاله و درب آن که قابل جدا شدن هستند را جدا کرده و با آب گرم و صابون بشویید. سپس آن ها را خشک کنید.

شستن قسمت های جدا شونده با آب گرم و صابون

شستن قسمت های جدا شونده با آب گرم و صابون

سطح قهوه ساز را با یک پارچه تمیز و خشک (برای پاک کردن لکه های سخت تر پارچه را کمی مرطوب کنید)، دستمال بکشید تا تمامی لکه ها تمیز شود. در نهایت تمامی قسمت هایی را که جدا شده و تمیز شده اند را سرجای خود بازگردانید.

دستمال کشی قسمت های مختلف دستگاه

دستمال کشی قسمت های مختلف دستگاه

در این مرحله، مخزن آب دستگاه را تا نیمه از سرکه پر کرده، و مابقی آن را آب بریزید.

ریختن سرکه درون محفظه قهوه ساز

ریختن سرکه درون محفظه قهوه ساز

اضافه کردن آب به سرکه

اضافه کردن آب به سرکه

سپس دستگاه را به برق زده و روشن کنید تا تمام ترکیب سرکه و آب به آرامی از مخزن خارج شود. سرکه باعث می شود آهک و رسوبات درون دستگاه از بین برود.

روشن کردن دستگاه

روشن کردن دستگاه

این مراحل را چند بار دیگر فقط با آب خالی تکرار کنید تا تمامی سرکه و رسوبات کنده شده درون قهوه ساز، شسته و خارج شود و طعمی از سرکه باقی نماند.

تکرار مراحل با آب خالی برای شستشو دستگاه

تکرار مراحل با آب خالی برای شستشو دستگاه

اکنون قهوه ساز تمیز و آماده استفاده می باشد. توصیه می شود از این روش حداقل هر 3 تا 6 ماه یکبار استفاده کنید. همچنین می توانید این روش را برای تمیز کردن چای ساز نیز به کار ببرید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare