چگونه سرویس بهداشتی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن سرویس بهداشتی برای هیچ کسی کار جالب و خوشایندی نیست در صورتی که حفظ بهداشت اون برای سلامتی اهل منزل ضروری و واجبه. سرویس های بهداشتی معمولا نیازمند رعایت نظافت بیشتری هستن و به دلیل وجود رطوبت، مستعد...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
از محلول آب لیمو و نمک برای برق انداختن شیرآلات استفاده کنین

تمیز کردن سرویس بهداشتی برای هیچ کسی کار جالب و خوشایندی نیست در صورتی که حفظ بهداشت اون برای سلامتی اهل منزل ضروری و واجبه. سرویس های بهداشتی معمولا نیازمند رعایت نظافت بیشتری هستن و به دلیل وجود رطوبت، مستعد رشد باکتری، میکروب ها و کپک ها هستن. مطمئنا تا به حال روش ها و مواد زیادی رو برای برق انداختن سرویس هاتون استفاده کردین اما این کار به ظاهر ساده دارای فوت و فن هاییه که با دونستنشون میتونین خیلی ساد ه تر و بهتر سرویس رو تمیز کنین. نکاتی رو که در تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام مهمه در این مطلب براتون توضیح میدم.

تمام لوازم جانبی رو از سرویس ها خارج کنید

همه ی لوازم و وسایلی که توی حموم و دستشویی هستن مانند لباس ها، شامپو و لوازم بهداشتی و سطل زباله رو از سرویس بیرون ببرین و دیوارها رو خالی کرده و پرده ی حموم رو هم وا کنید. اگه کابینت یا کمدی توی سرویس هست و قابل جابه جاییه حتما اون رو هم خارج کنین.

تمام لوازم بهداشتی و وسایل اضافه را جمع آوری کنید

تمام لوازم بهداشتی و وسایل اضافه را جمع آوری کنید

توالت فرنگی را چگونه تمیز کنیم؟

مخلوطی از مواد شوینده و پاک کننده رو داخل مخزن توالت بریزین و حتما از باز بودن پنجره برای تهویه ی هوا مطمئن بشید. برای اینکه از ترکیبات شیمیایی استفاده نکنین میتونین از مخلوط سرکه ی سفید، بیکینگ پودر و آب برای تمیزی توالت استفاده کنین. بعد از ده دقیقه با برس مخصوص داخل مخزن و اطراف اونو بشورین و تمیز کنین.

شستن توالت فرنگی با برس

شستن توالت فرنگی با برس

تمیز کردن سرامیک های کف

بهتره برای تمیز کردن هر کدام از قسمت های سرویس بهداشتی از پاک کننده ی مخصوص همون سطح استفاده کنین. مطمئنا پاک کننده ی سرامیک و آینه کلی با هم متفاوتن. برای تمیز کردن سرامیک ها و شیارهای بین اون از سفیدکننده ها استفاده کنین و با پنبه یا پارچه ی نرم این کار رو انجام بدین. زیرا برس به علت زبری ممکنه باعث ایجاد خش روی سرامیک یا خالی شدن مصالح بین درزها بشه.

با سفید کننده سرامیک کف را بشویید

با سفید کننده سرامیک کف را بشویید

برق انداختن شیرآلات

هیچگاه برای شستشوی شیرآلات و برق انداختن اونها از مواد شوینده ی معمولی استفاده نکنین چون لعاب شیرها رو از بین میبرن. معمولا بهترین ماده برای تمیز کردن شیرآلات استفاده از لیمو ترش و نمکه. اسید لیمو باعث از بین رفتن جرم ها میشه. سرکه ی سفید، نوشابه و خمیر دندان هم از جمله موادی هستن که برای تمیزی و براقی سطوح فلزی واقعا کاربرد دارن. بهتره از یه سیم نرم و ظریف یا یه مسواک نرم برای تمیز کردن سطوح شیرآلات استفاده کنین.

از محلول آب لیمو و نمک برای برق انداختن شیرآلات استفاده کنین

از محلول آب لیمو و نمک برای برق انداختن شیرآلات استفاده کنین

بهترین روش تمیز کردن آینه در سرویس های بهداشتی

برای پاک کردن آینه میتونین از شیشه شور یا سرکه و آب استفاده کنین. اما اگه میخواین در کنار تمیزی آینه از بخار گرفتن اون جلوگیری کنین بهتره از کرم اصلاح برای برق انداختن آینه استفاده کنین.

تمیز کردن آینه در سرویس بهداشتی

تمیز کردن آینه در سرویس بهداشتی