ترفندهای زیرکانه برای تمیز کردن دیوار ها

این یه واقعیت مسلمه که نظافت و تمیزی جزئی از ارکان خداپرستیه و یه خونه تمیز و پاکیزه میتونه روی روح و روان افراد خانواده تاثیر بذاره. هنگام صحبت کردن در مورد تمیزی و نظافت خونه، مهمه که بدونین بخش...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
تمیز کردن دیوارهای خانه

این یه واقعیت مسلمه که نظافت و تمیزی جزئی از ارکان خداپرستیه و یه خونه تمیز و پاکیزه میتونه روی روح و روان افراد خانواده تاثیر بذاره. هنگام  صحبت کردن در مورد تمیزی و نظافت خونه، مهمه که بدونین بخش عمده‌ای از خانه شما دیوارهای اونه و تمیز کردن دیوارها یکی از راه هاییست که میتونین یه خونه رو تمیز نگه دارین. با این حال، به دلیل تجمع روزانه خاک و گرد و غبار و وجود دیوارهای بلند و یا حضور مبل اضافی در خونه و همچنین محدودیت های زمانی، ما اغلب از تمیز کردن دیوارها صرف نظر می کنیم. در این مطلب قصد داریم که چند نکته ساده رو به شما یاد بدیم تا به راحتی بتونین دیوارهای خونه رو تمیز و مرتب نگه دارین.

گردگیری کردن از دیوارها

از یه دستمال میکروفایبر استفاده کنین تا از شر تارهای عنکبوت، گرد و خاک و کثیفی هایی که به دیوارها چسبیدن خلاص بشین. نیازی به برداشتن تقویم‌ها و پرده‌های روی دیوار نیست به خاطر این که بخش هایی از دیوارها که پوشیده شدن به راحتی کثیف نمیشن. از این رو، هنگامی که در مورد تمیز نگه داشتن دیوارها صحبت می کنیم، تمرکز باید بر روی قسمت هایی از دیوار باشه که در معرض گرد و غبار قرار دارن. برای این کار میتونین از جارو برقی همراه با یه برس نرم استفاده کنین. همچنین شما میتونین از یک پارچه سفید نرم پیچیده شده روی سر یه جارو استفاده کنین.

هر وقت می تونین دیوارها رو گردگیری کنین

هر وقت می تونین دیوارها رو گردگیری کنین

به کودکان خود آموزش بدین

خوبه بدونین که زندگی کودکان رنگارنگه و والدین همیشه با علاقه خاصی به نقاشی کشیدن فرزندانشون نگاه میکنن. با این حال، دیوار خانه محل بازی اونها نیست و بهتره که این موضوع رو با اونها در میون بذارین. با راهنمایی فرزندانتون سعی کنین مانع نوشتن و یا ایجاد علامت روی دیوارهای خونه بشین. با این کار نه تنها مطمئن میشین که دیوارها تمیز باقی میمونن بلکه میتونین فرزندتون رو هم مسئولیت پذیر بار بیارین.

به بچه ها بگین دیوارها رو کثیف نکنن

به بچه ها بگین دیوارها رو کثیف نکنن

شستن دیوارهای آشپزخانه و حمام

به یاد داشته باشین که این دیوارهای آشپزخونه و حمومه که در معرض بیش‌ترین میزان کثیفی قرار دارند (به خاطر بخار آب و پخت و پز). در نتیجه هنگام تمیز کردن دیوارهای خونه، توجه ویژه ای به این دیوارها داشته باشین. بعد از تمیز کردن و شستن این دیوارها، اونها رو با یه حوله کهنه خشک کنین.

دیوار های آشپزخونه و حموم رو بشورین

دیوار های آشپزخونه و حموم رو بشورین

مایع شست و شوی خانگی برای تمیز کردن دیوارها

برای این کار یه فنجون بوراکس رو با دو قاشق سوپ خوری مایع ظرف شویی مخلوط کنین و اون رو به یه گالن آب اضافه کنین. این مخلوط برای تمیز کردن دیوارهای رنگ شده یا طراحی شده ایده آله. این محصول قطعا ارزان تر از محصولات تمیز کننده آمادست که در بازار موجوده، اما برعکس موثرتره و راحت تر دیوارها رو تمیز می کنه.

یه صابون خونگی برای شستن دیوارها بسازین

یه صابون خونگی برای شستن دیوارها بسازین

دیوارهای نقاشی شده رو قبل از شستن امتحان کنین

این روزها، اغلب رنگ‌های مورد استفاده در خانه های ما قابل شستشو هستن. با این حال بهتره قبل از هر کاری احتیاط کنیم و وضعیت اونها رو بررسی کنیم. اگر احتمال میدین که رنگ دیوار از بین بره یا متوجه رنگ رفتگی در اون شدین، بهتره که از شستن اون صرف نظر کنین. همچنین، تنها در صورتی از مواد شوینده دارای فسفات دی سدیم استفاده کنین که قصد رنگ آمیزی دیوارها رو در آینده نزدیک داشته باشین، چون ممکنه منجر به از بین رفتن جلای دیوار خونه شما بشه.

جاهایی که بیشتر از همه کثیف میشن رو پیدا کنین

معمولا همه دیوارها نیازی به تمیزکاری همیشگی ندارن. جا‌هایی مثل ترموستات و کلیدها هستن که به تمیز کردن مکرر احتیاج دارن. دیوار پشت تلویزیون و یا وسایل الکترونیکی دیگه هم از جمله مکان هاییست که گرد و خاک و کثیفی رو به خودشون جمع می کنن. در نتیجه باعث میشه که این مناطق در مقایسه با دیوارهای دیگه، به طور مرتب به گردگیری احتیاج داشته باشن. در صورتی که این مکان رو برای مدت طولانی نادیده گرفته باشین، ممکنه که نیاز باشه اونجا رو بشورین.

گوشه های خونه بیشتر از همه جا کثیف میشن

گوشه های خونه بیشتر از همه جا کثیف میشن

ترمیم کردن آسیب های وارده به دیوار

آسیب دیدن دیوارهای خونه و اتاق هایی که شما در اون زندگی میکنین، امری اجتناب ناپذیره. در چنین مواردی بهترین راه برای جلوگیری از آسیب بزرگ تر و بیشتر اینه که به محض مشاهده اولین نشانه‌های آسیب، اونها رو ترمیم کنین. رنگ رو از محلی که به نظر میرسه آسیب دیده، بردارین. سپس ابتدا سوراخ ها موجود رو پر کنین و بعد از اون رنگ رو به آرومی در اطراف ناحیه پر شده اعمال کنین. بهتره که از همون رنگ اصلی دیوار استفاده کنین.

گوشه های خونه بیشتر از همه جا کثیف میشن

گوشه های خونه بیشتر از همه جا کثیف میشن

از رنگ های سربی اجتناب کنین

یکی از مهم ترین راه‌ها برای داشتن یه دیوار تمیز، اجتناب کردن از رنگ های سربیه. رنگ‌های سربی نه تنها باعث میشن که دیوار راحت تر کثیف بشه، بلکه برای سلامتی انسان هم مضر هستن و بیماری هایی رو به وجود میارن. موثرترین راه برای آزمایش اینکه آیا رنگ خونه شما دارای سربه یا نه، انجام یه تست آزمایشگاهیست. برای این کار میتونین یه نمونه از اون رو برای نزدیک ترین آزمایشگاه ارسال کنین. اگر گزارش مثبت شد، کاری که می‌توانید انجام دهید این است که روی رنگ‌های سربی را با دو پوشش رنگ غیر سربی بپوشونین.

از رنگ های سربی اجتناب کنین

از رنگ های سربی اجتناب کنین

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare