5 تمرین ورزشی برای کوچک کردن ران و باسن

ران و باسن دو قسمت از بدن هستن که معمولا دیرتر لاغر میشن و نسبت به دیگر اندام ها به زمان بیشتری برای کوچک کردن آنها نیاز داریم. طبیعتا رژیم گرفتن به تنهایی نقش زیادی در کوچک کردن ران ها...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
کوچک کردن ران و باسن

ران و باسن دو قسمت از بدن هستن که معمولا دیرتر لاغر میشن و نسبت به دیگر اندام ها به زمان بیشتری برای کوچک کردن آنها نیاز داریم. طبیعتا رژیم گرفتن به تنهایی نقش زیادی در کوچک کردن ران ها و باسن نداره بلکه ورزش کردن تنها راه طبیعی برای کوچک کردن این دو اندام هست. در این مطلب چند تمرین ورزشی را یاد میگیریم که تأثیر زیادی در آب کردن یا کوچک کردن ران ها و باسن دارند.

1.اسکات زدن با پای باز

برای کوچک کردن ران و باسن اسکات زدن یک حرکت بسیار مناسب است. طبق شکل پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید و سپس به حالت بشین و پاشو روی زانو نشسته و بلند شوید. بطوری که ران و زانو زاویه ای قائم بر زمین داشته باشند. با این حرکت علاوه بر کوچک کردن ران و باسن، چربی های شکم و پهلو را هم آب میکنیم.

اسکات زدن برای کوچک کردن ران و باسن

اسکات زدن برای کوچک کردن ران و باسن

2.حرکت گام به گام به پهلو

انجام این حرکت بخوبی ران، باسن و قوزک پا را درگیر میکنه. برای اینکه تأثیر بیشتری از این حرکت برای کوچک کردن ران و باسن برده باشیم میتونیم پاهارو بین مانعی مثل پارچه یا یک نوار کشی قرار داده  و سپس روی یک خط به طرفین حرکت کنیم.

حرکت گام به گام به پهلو

حرکت گام به گام به پهلو

3.تمرین پلانک از بغل برای کوچک کردن ران و باسن

برای انجام این حرکت با قرار گرفتن روی کف دست و نوک پاها طبق تصویر به آرامی یک پا را به سمت پهلو باز کنید و دوباره به حالت اول برگردید.

پلانک به پهلو

پلانک به پهلو

4.کوچک کردن ران و باسن با پلانک زانو

برای انجام این تمرین مفید مثل حرکت قبل باید روی کف دست رو به کف قرار بگیرید اما اینبار بجای قرار گرفتن روی پنجه باید زانو را خم کرده و روی زنو به حالت شنا قرار بگیرید. سپس یک پا را به سمت بیرون از بدن حرکت بدین و این تمرین را برای پای دیگر تکرار کنید.

پلانک روی زانو

پلانک روی زانو

5.بالابردن پا در حالت درازکش

روی شکم درازبکشید و پاها را کنار هم صاف نگهدارید سپس هر پا را ده مرتبه به بالا بلند کنید تا عضله ی ران و باسن بخوبی درگیر شوند. این حرکت را برای پای دیگر هم تکرار کنید.

کشش پا به بالا

کشش پا به بالا