داشتن ظاهری زیبا و بی نقص برای خانوما خیلی مهمه و اگه بشه از راه کم ضرر یا مفید به زیبایی رسید یه ایده آل برای خانوما بحساب میاد. برای داشتن بهترین پوست مو و ناخن داروهای گیاهی با اثر عالی وجود داره. در این مطلب سعی کردم روش های طب سنتی برای تقویت موها و کمک به رشد موها رو شرح بدم که اگه به صورت مداوم استفاده کنید، حتما تاثیرش رو خواهید دید.

تقویت موها

تقویت موها

 رویش مجدد مو با طب سنتی

برای درست کردن روغن مورد، سه پیمانه مورد و یک پیمانه روغن زیتون لازمه، مورد رو بجوشانید آبش رو صاف کنید، تفاله رو دور بریزید، آبش رو تو یک پیمانه روغن زیتون بریزید و بعد با هم بجوشانید تا آبش تبخیر بشه و روغن بمونه، روغن به دست اومده برای روئیدن مو خیلی مؤثره.

اکسیر جوانی مو

ترکیبی که میگم خدمتتون برای سیاه کردن مو استفاده میشه و همچنین مانع ریختن مو میشه و به رویش مجدد مو کمک میکنه. طریقه ساختن روغن به این صورت است که آمله، مورد و ریشه کاج، از هر کدوم به نسبت مساوی بجوشانید، آبش رو تو روغن کنجد بریزید و دوباره بجوشانید و بطور مداوم هر شب استفاده کنید تا اثر فوق العاده این دارو رو ببینید.

تقویت مو و حالت دهنده

100 گرم نخود رو نرم کوبیده در 4 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان شود سپس با 2 استکان روغن کنجد داخل کرده دوباره بجوشانند تا آبها تبخیر شود، روزی سه مرتبه بمالند.

تقویت کننده و حالت دهنده مو

تقویت کننده و حالت دهنده مو

چکار کنم موهام زودتر بلند شه؟

رشد سریع موها یکی از بزرگترین دغدغه های ما خانوماست برای همین چند نسخه موثر براتون در ادامه میگم گل سرخ 40 گرم، مورد 40 گرم، برگ درخت کاج 40 گرم، آمله 40 گرم، پرسیاوشان 10 گرم رو با هم بجوشونید از معجون به دست اومده بصورت روزانه سرتون رو با اون بشویید.

شستشو با برگ بید، گل خطمی، اسپرزه، بومادارن، بنفشه، شاه تره، اسطوخدوس، آب سیاهدانه هر کدوم از داروهای گفته شده برای رشد مو مفیده بعد از تموم شدن حمام از آب گیاهان برای سر استفاده کنید و بعد از ده دقیقه آبکشی کنید.

جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی

لادن سه پیمانه، مازو و مرصاف و مصطکی از هر کدوم یه پیمانه و قردمانا دو پیمانه و کندر یک پیمانه، همه رو آسیاب کنید و در روغن گل حل کنید این درمان هم بطور شبانه باید استفاده بشه.

مراقبت از مو

مراقبت از مو

رنگ کردن مو با گیاهان

یکی از مسائلی که به دنبال شهر نشینی دامن گیر خیلی ها شده سفیدی موهاست، و استفاده از رنگهای شیمیایی برای مخفی کردن سفیدی مو ضرری دوچندان به بدن وارد میکنه، اگه با صرف اندکی هزینه و وقت به سراغ رنگهای گیاهی برید شاید ظاهرا تفاوتی نداشته باشه ولی اثری که روی بدن میذاره در دراز مدت خودشو نشون میده، در ادامه چند رنگ موی طبیعی برای سیاه شدن مو براتون میگم.

  • برای مشکی شدن موها 350 گرم سرکه به اضافه 350 گرم شیر رو با جوشانده تا قوام بیاد در ادامه پوست انار، هلیله سیاه، آمله مقشر از هر کدوم 150 گرم نرم بکوبید و به شیر اضافه کنید،خمیر حاصله رو بصورت روزانه و بعد از شستن سر با آب لیموی رقیق شده، به سر بمالید.
  • کلاه بادمجون، براده مس، هلیله سیاه، مازوی سبز و نخود سیاه را به نسبت مساوی بکوبید در روغن کنجد حل کنید بعد از چند روزی که دارو در مجاورت هوا موند به سر بمالید.
  • وسمه تازه و حنا را به نسبت مساوی خیسانده در براده آهن که قبلاً مدتی در سرکه حل شده بریزید و پس از چند روز به سر بمالید.
  • مورد، مازو، آمله، زاج، براده آهن، وسمه، هسته خرمای سوخته، پوست انار را مخلوط کنید با هم بجوشانید و محلول رو بطور روزانه سر رو باهاش ماساژ بدید.

رشد ابرو به روش طب سنتی

2  تا گردو و 10 تا هسته خرما رو با هم بسوزانید و بعد آسیاب کنید سپس در روغن زرده تخم مرغ حل کنید، ترکیب بدست اومده رو هر شب به ابرو ها بمالید، بجای گردو و هسته خرما میشه از بادام تلخ و فندق  استفاده کرد اول به مقدار دلخواه بسته به میزانی که میخواید از این دارو تهیه کنید بسوزانید و بعد تو روغن زیتون بریزید، ترکیب بدست اومده رو شبها به آبروها بمالید.

پرپشت شدن ابرو

پرپشت شدن ابرو

منبع: کتاب شفا دکتر صفدر صانعی