چطور اعتماد به نفس و شادی رو در خود تقویت کنیم؟

هر یک از ما فکرهایی توی سرش داره که با خودش مرور می کنه، افکاری در مورد اینکه کی هستیم، چه چیزی هستیم و چرا کارهایی رو که انجام می دیم باید انجام بدیم. بعضی از ما راجع به حقایق...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
5 موردی که هر خانمی باید به خودش یادآوری کنه.docx

هر یک از ما فکرهایی توی سرش داره که با خودش مرور می کنه، افکاری در مورد اینکه کی هستیم، چه چیزی هستیم و چرا کارهایی رو که انجام می دیم باید انجام بدیم. بعضی از ما راجع به حقایق خودش فکر می کنه. ما ممکنه ساده لوح، دمدمی مزاج، تا حدودی عجیب و غریب باشیم اما موجودات دوست داشتنی هستیم که جهان رو مکانی جالب برای زندگی کردیم. یه عده هم فکرهاشون از زاویه دید دیگران بیان می کنند. اون ها افکار و احساساتشون رو برپایه ی نظر مردمی که اون ها رو می بینند، تطبیق می دند. اون ها اونقدر درگیر تبدیل شدن به کسی هستند که دیگران می خواند، فراموش می کنند کی هستند و قرار بوده چجوری باشند.
اینکه تو کی هستی نباید مثل راز باشه و از بیانش شرمنده باشی. اون چه که قصد داری بشی ساده ست. اگه احساس شکست خورده ها رو داری و مطمئن نیستی واقعا چه شخصیتی داری، در اینجا پنج مورد بهتون می گم که باید به خودت یادآوری کنی.

اعتماد به نفس داشته باش و آرامش خودت رو حفظ کن

متاسفانه، اوضاع همیشه باب طبع ما نیست. زمان هایی ها وجود داره که خودت رو بابت تصمیماتی که گرفتی و کارهایی که انجام دادی، سرزنش می کنی. مشکلی نیست. طبیعیه. روزهایی هم وجود داره که امتحان می شیم. اونها به ما فرصت میدن خودمون رو بهتر بشناسیم. وقتی با چنین روزهایی روبه رو می شی، آرامش خودت رو حفط کن. رنج و سختی بخشی از سفر هستند و تو قوی تر از اونی هستی که فکر می کنی. از پسش برمی یای، فقط یه نفس بکش.

5 موردی که هر خانمی باید به خودش یادآوری کنه

5 موردی که هر خانمی باید به خودش یادآوری کنه

لبخند بزن تا شاد باشی

می دونی لبخند زدن باعث میشه شاد بشی؟ درسته.همین حالا امتحانش کن، هر کجا که هستی. من درمورد یه لبخند عادی حرف نمی زنم. منظورم اینه که جوری لبخند بزنی که دندون هات هم پیدا بشه. اینجوری باعث میشه چشم هات هم بدرخشه. به مدت پنج دقیقه این لبخند رو داشته باش. چه احساسی داری؟ حتی زمانی که روز بدی داشته باشی، باز چیزهایی رو پیدا می کنی که لبخند رو رو لبت بیاره.

لبخند بزن

لبخند بزن

باور داشته باش تو زیبایی

واقعا هستی. اینکه چه سایز و اندازه ایی داری اصلا مهم نیست، تو زیبا هستی. اجازه نده کسی غیر از اون چیزی که هستی بهت بگه. خودت رو تو آینه نگاه کن. به جای تمرکز کردن روی حرف ها و نظراتی که دوست داری راجع به تو زده بشه، از زیبایی های خودت لذت ببر. تو الهه زیبایی، افسونگر و جذاب هستی. این رو به خاطر بسپار. هیچ شخص دیگه ایی با ویژگی های تو در این سیاره خاکی وجود نداره. حتی اگر روزی پوستت پر از جوش شد، چیزی دیگه ایی که در مورد قیافه خودت دوست داری رو پیدا کن و روش تمرکز کن. بعد یه چیز دیگه رو پیدا کن و باز هم یه چیز دیگه. خیلی زود زیبایی تو می درخشه.

به زیبایی باور داشته باش

به زیبایی باور داشته باش

تو قوی هستی

درسته. قطعا تو زندگیت زمانی وجود داره که وقتی باهاش برخورد می کنی ممکنه کم بیاری. شاید موقعی باشه که رابطه ایی رو تموم می کنی. شاید هم زمانی باشه که با شکست مالی روبه رو می شی. آیا تا ابد در اندوه و افسوس این اتفاق غرق می شی؟ نه تو این کار رو نمی کنی. بلکه با اعتماد به نفس از جات بلند می شی و رو به جلو حرکت می کنی. تو این و می دونی. چرا، چون دورنت یه جنگجو وجود داره. کسی که بهت یادآوری می کنه که نباید زمین بخوری، اونی که قبل از تو در برابر مشکلات پیروز می شه.

از مشکلات عبور کن

از مشکلات عبور کن

خودت رو دوست داشته باش، ببخش و فراموش کن

آیا دوستت باهات بد رفتاری کرده یا اینکه ظلمی در حقت انجام داده؟ فراموشش کن. افرادی که تو رو قضاوت می کنند و باعث میشند احساس خوبی نداشته باشی و همیشه خودت رو کمتر از اونا ببینی رو فراموش کن. تو شگفت انگیزی و باید تمام جنبه های وجودیت رو دوست داشته باشی. تو تمام اون چیزی نیستی که دیگران می بینند. بلکه ویزگی های مختلفی داری که تو وجودت نهفته ست. تمام ویزگی هات رو دوست داشته باش، تمام عیوب و خصیصه های ذاتی که شخصیتت رو می سازند. تو عالی هستی و سزاوار دوست داشتنی. کسی که هستی رو بدون اینکه شرمنده باشی دوست داشته. اینجوریه که می تونی صادقانه کس دیگه ایی رو دوست داشته باشی.

ببخش و فراموش کن

ببخش و فراموش کن