مدتی بود که رنگ یکنواخت صورتی کابینت ها، دلم را زده بود. یک بار هم سال گذشته نقاش بافت رنگی روی درب های کابینت برای تنوع زد، اما بدتر از بد شد. تا تصمیم گرفتم برچسب کابینت، یا همان کاغذ دیواری چسب دار بگیرم و خودم دست به کار شوم. نمی توانستم زیاد خرج کنم، اما می خواستم آشپزخانه زیباتر شود و تنوعی در دکور آن ایجاد کنم. امروز می خواهم این تجربه را با شما در میان بگذارم، تا بتوانید با هزینه ای کم، آشپزخانه، اتاق خواب یا راهروی خانه را یک تغییر اساسی اما به صرفه بدهید.

وسایل مورد نیاز برای یک تغییر دکوراسیون ارزان

وسایل مورد نیاز برای چسباندن برچسب کاغذی

وسایل مورد نیاز برای چسباندن برچسب کاغذی

متر/ کاتر/ خط کش فلزی / یک کارت محکم

کاغذ دیواری پشت چسب دار (کمی بیشتر از متراژ کابینت ها)

روش نصب برچسب بر روی کابینت: تغییر دکوراسیون ارزان

پیش از همه چیز باید عرض کنم که البته نصاب هم می تواند کاغذ دیواری ها را برای تان نصب کند، اما این کار آن قدر ساده است که خودتان هم می توانید انجام دهید. می توانید با این برچسب ها، طرح و رنگ کابینت ها، کمد ها، درب اتاق و یا دیوار را به سادگی تغییر دهید. بعلاوه ی این مزیت که بیشتر این برچسب ها قابل شستشو نیز هستند.

ابتدا تمام دستگیره ها را باز کنید و همراه پیچ و مهره ها داخل یک ظرف کنار بگذارید تا گم نشوند. اگر دستگیره ها کهنه شده باشد، می توانید با نمونه ی دستگیره به دنبال دستگیره ای نو سری به میدان حسن آباد بزنید و به تعداد تهیه کنید. اگر روی کابینت ها را هم یک بار بشویید خوب است که چربی روی آن نباشد تا بهتر بچسبد. من با برچسب زدن کشو ها شروع کردم و به ترتیب درهای کابینت و کمدهای آشپزخانه را بر چسب زدم. من فقط می خواستم روی کار و ظاهر آشپزخانه زیباتر شود، اما اگر برای شما مهم بود، می توانید داخل درب کابینت را هم برچسب بزنید.

با کمی دقت و حوصله می توانید تک تک کابینت ها را برچسب بزنید. هنگام چسباندن از کارت کمک بگیرید، تا بدون خراش دادن برچسب هوای باقی مانده زیر آن را خارج کنید. در ضمن بعد از آن که هر برچسب را زدید، به کمک گرمای سشوار چسب کاغذ را تثبیت کنید، بخصوص اطراف کار مهم است. هنگام نصب به ترتیب طرح و صاف بودن آن دقت کنید تا یک عمر آینه ی دق تان نشود! با کمک نوک کاتر جای سوراخ دستگیره را مشخص کنید و دستگیره ها را نصب کنید. از دیگر خاصیت های این برچسب های دیواری این است که هر وقت دلتان را زد، می توانید آن را جدا کنید و هر تغییری دوست داشتید بدهید. به این ترتیب با هزینه ی مختصری، آشپزخانه ای با طرحی جدید و متفاوت دارید.