بعضی وقتا نوعی درد به سراغتون میاد که خیلی کلافه کنندست. حاضرین هر کاری بکنین ولی این درد آروم بشه و از کلافگی خلاص بشین. سردرد میگرنی هم یکی از همین دردهای آزار دهندست که خیلی ها یا دچارش شدن و یا در اطرافشون کسی هست که با این درد آشناست. میگرن درد شدیدی است در اطراف سر که دارای علائمی مثل احساس تهوع و ناراحتی های گوارشی و عدم تحمل کوچکترین نور و صدا همراهه. ترفندهایی وجود داره که بدون خوردن داروهای شیمیایی میتونین سر درد میگرنی را تسکین بدین پس با ما همراه باشین.

سر درد هایتان را کنترل کنید
سر درد یکی از شایع ترین شکایات بیمار ها است . معمولا سر…
»

1. زنجبیل داروی مؤثر در کاهش سردرد

زنجبیل یک داروی موثر در کاهش سردرد به شمار میاد. میتونین از زنجبیل برای کنترل و تسکین درد استفاده کنید. با مصرف زنجبیل لیپیدها (ترکیبات آلی) را در سلولهای خود زنده کرده که خود نیز باعث آروم شدن درد میشن. زنجبیل میتونه در هنگام درد میگرنی بدن را در برابر درد و عوارض دیگه مانند تهوع محافظت کنه. بنابراین سعی کنید مقداری زنجبیل تهیه کرده و چای زنجبیل دم کرده و با این داروی طبیعی با سر دردتون مقابله کنید.

زنجبیل

زنجبیل

2. چای بنوشید

خوردن یک فنجان چای نه تنها میتونه برای بدنتون آرام بخش باشه، بلکه میتونه مسکنی برای میگرن های عذاب آورتون باشه. میتونین از چای های گیاهی مانند چای نعناع یا بابونه هم استفاده کنید تا به طور مستقیم سردرد خود را تسکین بدین. علاوه بر اینها چای سبز هم میتونه مفید باشه چون دارای مقدار کمی کافئینه که برای سردردهای میگرنی مفید و بسیار اثر بخش است.

سردرد در بارداری
روش های بهبود سردرد در دوران بارداری
سردرد از شایع ترین مشکلات خانوم ها در دوران بارداری هست که معمولا…
»

3. آجیل برای کاهش سردرد میگرنی

اگر به طور منظم از بیماری میگرن رنج میبرین، خشکبار را به میان وعده های خود اضافه کنید. آجیل میتونه باعث کاهش سردرد میگرنی بشه و همچنین یک عامل موثر در جلوگیری از بروز آن به شمار میره. بسیاری از آجیل ها دارای مواد تشکیل دهنده به نام سالیسین (Salicin) هستن. سالیسین عامل کاهش دهنده درده که در بسیاری از داروهای امروزی وجود داره.

اجیل

اجیل

4. گوشت بوقلمون

مصرف گوشت بوقلمون میتونه بهتون کمک کنه تا خیلی سریع از سردرد خلاص بشین. خوردن بوقلمون به خاطر  تریپتوفانی که داره برای میگرن مفید است. تریپتوفان یک اسید آمینه مهمه که باعث تحریک دوپامین (انتقال دهنده عصبی) در مغز میشه. دوپامین همچنین در آزادسازی سروتونین موثره. سروتونین یک هومون شادی آور، ضد افسردگی و نگرانی است. پس نتیجه میگیریم تریپتوفان با تولید دوپامین و این عامل انتقال هم به نوبه خود به تولید سروتونین میپردازه که عضلات مغز و مویرگ های پوست سر را آرام میکنن و سر درد کاهش پیدا میکنه.

5. تنظیم نور

نور زیاد برای کسانی که از سردرد میگرنی رنج میبرند مضره. روشنایی و نور بیش ازحد میتونه سر درد را تشدید کنه، بنابراین حواستون به مقدار نور اطرافتون باشه. میگرن اغلب به دلیل محرکهای حسی ایجاد میشه و یکی از آنها میتونه نور باشه. برای آنکه از سر درد در امان باشین سعی کنید نور اتاق خود را در حدی که هم به چشم ها آسیب نرسه و هم باعث تحریک میگرن نشه تنظیم کنید. در اتاقی که هستین چراغ های اضافی را خاموش و پرده ی پنجره هایی را که باعث تابش نور شدید میشن را بکشین یا اگه در روز به بیرون از منزل رفتین حتما از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.

نعنا و خواص درمانی
خواص درمانی نعنا و عطر نعنا
وقتی که در مورد سالمترین غذاها صحبت میشه، همیشه اسم انواع میوه ها…
»

6. نوشیدن آب

میگرن میتونه بدلیل کمبود آب در بدن هم بوجود بیاد. بعضی وقتها نوشیدن یک لیوان آب میتونه از سردرد میگرنی جلوگیری کنه. هیدراتاسیون (رسوندن مایعات به بدن) یک راه عالی برای درمان سر درد است. بنابراین سعی کنید روزانه حواستون به مقدار آبی که میخورین هم باشه.

نوشیدن آب

نوشیدن آب

7. گیلاس

با خوردن گیلاس میتونین سردرد میگرنی خود را درمان کنید. گیلاس حاوی ترکیبات فعال کوئرستینه که یک آنتی اکسیدان قوی است و خواص ضد التهابی داره. مطالعات نشان داده که خوردن گیلاس یا آب گیلاس به سر درد میگرنی کمک میکنه تا کم یا برطرف بشه. بنابراین این میوه را همیشه خریداری و یا عصاره ی آن را تهیه کنید و در چنین مواقعی استفاده نمایید.

گیلاس

گیلاس

8. آب انگور

انگور یکی از میوهایی است که در درمان سردرد میگرنی موثره. شاید خیلی از ماها به میوه انگور چندان اهمیتی نمیدیم اما، بدونین که آب انگور در سردرد های میگرنی یک گزینه عالی به شمار میره. وقتی که از سردرد رنج میبرین سعی کنید در خانه مقداری انگور طبیعی را آب بگیرین و نوش جان کنید تا مقداری از سر دردتان تسکین پیدا کنه.

سردردهای پس سری
درمان سردرد پس سری در طب سنتی
حتما شده که گاهی وقتا از شدت سردرد تصمیم میگیرید در اولین فرصت…
»
آب انگور

آب انگور

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...