آینه ها از اون دست لوازمی هستن که در مکان های مختلف قابل استفاده اند و با هر سبکی هماهنگن. همچنین از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای دکوراسیون به حساب میان .در گذشته هم براتون از کاربرد آینه ها صحبت کردیم که با مراجعه به مطالب بهترین فضاهای خونه برای نصب آینه و کاربرد آینه در خانه های کوچک میتونین اونها رو مطالعه کنین. اگه به فکر دیزاینی متفاوت و جدید برای اتاق خوابتون هستین بهتون پیشنهاد میکنم این مطلب رو بخونین و بعد تصمیم بگیرین.

بزرگتر نشان دادن فضای اتاق خواب

نصب آینه در اتاق خواب از لحاظ بصری باعث میشه تا فضا بزرگتر به نظر برسه و یک نقطه ی کانونی در اتاق ایجاد میکنه. برای اینکار بهتره که آینه رو در کنار پنجره قرار بدین تا نور طبیعی رو منعکس کرده و در نتیجه فضایی روشن تر و بزرگتر داشته باشین.

انعکاس نور پنجره و ایجاد روشنایی بیشتر برای اتاق خواب

انعکاس نور پنجره و ایجاد روشنایی بیشتر برای اتاق خواب

نصب دو آینه در کنار هم

استفاده از دو آینه در کنار هم باعث میشه تا اتاقی به مراتب روشن تر و بزرگتر داشته باشین. میتونین طوری اونها رو در کنار هم قرار بدین که منعکس کننده ی تصویر سقف باشن و نور منتشر شده از سقف رو هم در کل اتاق پخش کنن.

دو آینه در کنار هم

دو آینه در کنار هم

پوشش کنج اتاق خواب با آینه

قرارگرفتن آینه در کنج اتاق تصویر جدیدی رو براتون به وجود میاره و مثل اینه که سطح جدیدی به اتاقتون اضافه شده. فقط کنج مناسب اتاق رو برای این کار انتخاب کنید تا تصویر بازگشتی زیبا و دوست داشتنی باشه .

ایجاد کنجی زیبا در اتاق خواب با آینه ها

ایجاد کنجی زیبا در اتاق خواب با آینه ها

کمد لباس با درب آینه ای

یکی از بهترین فضاها برای نصب آینه در کمدهای دیواریه که به دلیل بزرگ بودن میشه از اشکال و طرح های متفاوتی برای اینکار استفاده کرد. همچنین پوشش چنین سطحی با آینه باعث میشه تا انعکاس نور بیشتر بشه و اتاقتون به مراتب بزرگتر از حالت اصلی به چشم بیاد.

درب آینه ای برای کمد دیواری

درب آینه ای برای کمد دیواری

قرار دادن آینه روبروی درب ورودی یا بین پنجره ها

اولین و مهمترین کاربرد آینه بازتابه تصاویره و قرار گیری آینه در چنین مکانهایی باعث میشه تا به راحتی موقع ورود و خروج از اتاق خودتون رو برانداز کنید. قرارگیری آینه در محل ورودی اتاق خواب فضا رو بزرگتر نشون میده و میتونه محل مناسبی برای تعویض لباس هم باشه.

نصب آینه در قسمت ورودی اتاق خواب

نصب آینه در قسمت ورودی اتاق خواب

پوشش دیوار پشت تخت خواب با آینه

معمولا این دیوار نقطه ی کانونی هر اتاقی محسوب میشه. بنابراین اگه به فکر ایجاد اتاقی زیبا هستین به این دیوار توجهی ویژه داشته باشین. یکی از جذابترین مکانها برای نصب آینه دیوار پشت تخته. در صورتی که تمایل دارین دکوری مدرن داشته باشین به طور همزمان از یک آینه ی بلند و یک بالین بزرگ در مرکز استفاده کنید و با نصب دو چراغ در دوطرف تقارن ایجاد کنید.

کاربرد آِینه در دیوار پشت تخت خواب

کاربرد آینه در دیوار پشت تخت خواب

اگه طرفدار دکرهای ساده تر هستین از دو آینه ی باریک و بلند برای نصب در بالای پاتختی ها استفاده کنید و یک آینه ی زیبا و متفاوت هم در وسط دیوار قرار بدین. با مطالعه ی مطلب ایده هایی برای تزیین دیوار پشت تخت خواب میتونین سایر پیشنهادات رو هم برای دیزاین این دیوار ببینین.

دکور زیبای اتاق خواب با آِینه ها

دکور زیبای اتاق خواب با آینه ها

چیدمان زیبای آینه های تزئینی در کنار هم

با جمع آوری مجموعه ای از آینه های زیبا میتونین در دیزاین اتاقتون ازشون بهره ببرین. توجه داشته باشین که این آینه ها باید حداقل در یک ویژگی با هم مشابه باشند مانند شکل، رنگ قاب و یا داشتن سبکی یکسان و نزدیک به هم.

آینه های دکوراتیو

آینه های دکوراتیو