برای بسیاری از ما اتاق نشیمن مهمترین جای خونست. این اتاق جای دنج و مناسبی برای دورهمی و گپ و گفتهای دوستانست پس هرچقدر زیبا و جذاب طراحی و تزیین بشه محیط رویایی و صمیمی تری برای پذیرایی از عزیزامون خواهیم داشت. برای رسیدن به نشیمن رویایی مدنظرتون تزیینات ساده اما مؤثری وجود داره که در این مطلب اونها رو بررسی میکنیم.

1.مبلمان رو اطراف یک نقطه کانونی بچینید

داشتن یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن کمک میکنه تا چشم انداز بهتری داشته باشیم. فضای کانونی اتاق، محیطی رو فراهم میکنه تا مبلمان و دکوریجات اطراف رو ساماندهی کنیم. از جمله مواردی که در اتاق نشیمن میتونید ازش بعنوان نقطه کانونی برای تزیین دکور نشیمن استفاده کرد شامل فضای شومینه، استفاده از یک دیوار برای نصب آینه یا تابلوی بزرگ و منحصر بفرد، رنگ آمیزی خاص یا پوشش کاغذ دیواری برای یک دیوار اصلی و مرکزی و یا استفاده از شلفهای دیواری است.

تزیین دیوار شومینه بعنوان نقطه مرکزی نشیمن

تزیین دیوار شومینه بعنوان نقطه مرکزی نشیمن

2.فضای نشیمن رو به بخشهای مختلف تقسیم کنید

گاهی اوقات با وجود آنکه از انواع دکوریجات و اکسسوریهای مختلف تزیینی استفاده میکنیم اما باز هم اتاق نشیمن اون فضایی که تصورش رو داشتیم نمیشه. علت این کار ممکنه درهم ریختگی دکور و تفکیک نکردن بخشهای مختلف نشیمن از هم باشه. با تقسیم فضای اتاق نشیمن به بخش های مختلف میشه تزیینات مختلفی رو با سبکهای متنوع به اتاق اضافه کنیم. یکی از ساده ترین راهکارها برای اینکار انتخاب فرش های متنوع برای بخشهای مختلف اتاق نشیمن هست.

تفکیک دکور میزکنسول در نشیمن با انتخاب فرش مناسب

تفکیک دکور میزکنسول در نشیمن با انتخاب فرش مناسب

3.بازی با نور در نشیمن های رویایی

برای مدتهای طولانی استفاد از انواع لامپ و لوستر در کنار آینه های بزرگ و زیبا ترفندی بوده که برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن و روشن تر شدن اون بوسیله طراحان داخلی پیشنهاد میشد. این کار یک ترفند تزیینی بسیار ساده اما مناسب برای نشیمن های رویایی هست تا با استفاده از نورپردازی مناسب انواع قسمتها و گوشه کنارهای اتاق نشیمن رو بزرگتر و دلبازتر نشان بدیم. برای اینکه خونه های کوچیک رو بزرگتر نشون بدید میتونید به این مطلب مراجعه کنید.

نشیمن رویایی با نورپردازی مناسب

نشیمن رویایی با نورپردازی مناسب

4.تزیین دکور نشیمن با توجه به سایز مبلمان و دکوریجات

مهم نیست که فضای نشیمن کوچک یا بزرگ باشه. با انتخاب وسایل مناسب میتونید نشیمن رویایی خودتون رو در هر مقیاسی طراحی کنید. مبلمان بیش از حد بزرگ اتاق رو تنگ و کوچک نشون میده و لوازم کوچک فضای نشیمن رو ناقص نشون میده. بنابراین مبلمان سایز بزرگ رو در نشیمنهای بزرگ و با فضای باز مناسب استفاده کرده و برای اتاقهای کوچک از مبلمان جمع و جورتر استفاده کنید.

استفاده از مبلمان متناسب با فضای نشیمن

استفاده از مبلمان متناسب با فضای نشیمن

5.از رنگهای روشن و شاد استفاده کنید

رنگهای جسورانه و شاد تزیین فوق العاده ای برای نشیمن های رویایی هستند. برای رنگ و لعاب دادن به اتاق نشیمنمان استفاده از رنگ های شاد برای دیوار، فرش و مبلمان رنگی، استفاده از گل و گیاه و تابلوهای زیبا و رنگارنگ ایده های جذاب و مؤثریه.

نشیمن رویایی با رنگهای شاد و جذاب

نشیمن رویایی با رنگهای شاد و جذاب