ترفند هایی برای بلند تر نشان دادن دیوار ها

زندگی در فضایی که دارای سقفی کوتاهه بسیار سخت و دلگیره. هرچقدر سقف مکانی کوتاه تر باشه اون مکان تیره تر و کوچک تر از حالت واقعیش به نظر میاد. ارتفاع سقف هر فضایی تاثیر بسزایی در بزرگتر و دلبازتر...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
ترفندهای داشتن سقفی بلندتر و اتاقی دلبازتر

زندگی در فضایی که دارای سقفی کوتاهه بسیار سخت و دلگیره. هرچقدر سقف مکانی کوتاه تر باشه اون مکان تیره تر و کوچک تر از حالت واقعیش به نظر میاد. ارتفاع سقف هر فضایی تاثیر بسزایی در بزرگتر و دلبازتر نشان دادن اون فضا داره و یکی از ترفندهایی که برای بزرگتر نشون دادن هر مکانی میشه انجام داد اینه که با استفاده از راه های مختلف ارتفاع سقفش رو بلندتر از حالت معمول نشون بدیم. برخی از این راه حل ها رو براتون توضیح میدم امیدوارم که مورد استفاده و پسندتون واقع بشه.

انتخاب مبلمان های کوتاه

استفاده از مبلمان هایی که ارتفاع کمی دارن باعث میشه فاصله ی بیشتری بین سقف و مبل وجود داشته باشه که همین امر سقف رو بلندتر نشون میده.

مبل های کوتاه انتخاب کنید

مبل های کوتاه انتخاب کنید

استفاده از تابلوها و آینه های باریک و بلند

آینه با انعکاس نور در پیرامون خودش فضا رو بزرگتر نشون میده که به طور مفصل در مطلب کاربرد آینه در خانه های کوچک راجع بهش صحبت شده. در اینجا ذکر این نکته ضروریه که استفاده از آینه یا تابلوهای باریک به صورت عمودی به دلیل اینکه نگاه و حرکت چشم رو به سمت بالا جلب میکنه در بلندتر نشون دادن سقف تاثیر زیادی داره.

جادوی آینه

جادوی آینه

تابلوهای عمودی

تابلوهای عمودی

میله پرده ها را مماس با سقف نصب کنید

نصب میله پرده درست در زیر سقف موجب میشه تا چشم شما به سمت بالا کشیده بشه و فکر کنید که پنجره بلندتر از حالت واقعیشه. بلندتر نشان دادن پنجره ترفندی بسیار عالی در بلندتر نشان دادن سقف هاست.

نصب میله پرده ها مماس با سقف

نصب میله پرده ها مماس با سقف

رنگ سقف را با دقت انتخاب کنید

برای سقف بهتره رنگی رو انتخاب کنید که تفاوت زیادی با رنگ دیوار نداشته باشه یا حتی دیوار و سقف رو همرنگ انتخاب کنید تا در امتداد هم و یکپارچه دیده بشن و با اینکار گستردگی بیشتری رو حس خواهید کرد.

هارمونی بین رنگ های دیوار و سقف

هارمونی بین رنگ های دیوار و سقف

هالوژن های سقفی

چراغ های آویزان به سقف باعث میشن تا ارتفاع واقعی سقف مشخص شده و چه بسا کوتاه تر هم دیده بشه. در صورتی که استفاده از چراغ هایی که به طور مستقیم به سقف نصب میشن با انعکاس نور، فضای سقف رو بزرگتر نشون میدن و ارتفاعش رو بیشتر.

هالوژن ها و انعکاس نور به سقف

هالوژن ها و انعکاس نور به سقف

تاثیر کنج ها را در دکوراسیون نادیده نگیرید

کنج ها یکی از نقاط تاثیر گذار در فضاها به حساب میان و با انتخاب دقیق اکسسوری ها و لوازم زیبا میتونیم اونها رو زیباتر کنیم. برای اینکه سقفتون رو بلندتر از حالت معمول نشون بدین بهتره که از قطعات بلند مانند قفسه های کتاب یا گیاهان بلند در گوشه ی خانه استفاده کنید تا نگاه ها به سمت بلندی و سقف کشیده بشه و فضا بازتر دیده بشه.

کنج های تاثیرگذار

کنج های تاثیرگذار

فرش و مبلمان های پررنگ

یکی از جالبترین راه حل ها اینه که توجه و تمرکز رو روی نقطه ای غیر از سقف قرار بدین تا کوتاهی سقف به چشم نیاد.برای این کار بهترین گزینه استفاده از فرش هایی با رنگ های متنوعه که نگاه ها رو به سمت خودش جلب میکنه.

مبلمان و فرش های رنگی

مبلمان و فرش های رنگی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare