ترفندهای کم هزینه برای داشتن خانه لوکس و مجلل

طبیعتا زمانی که از خانه لوکس و لاکچری حرف میزنیم ناخودآگاه ذهن به سمت مبلمان و لوازم خونگی آنچنانی و گرون قیمت میره. اما اصلا لازم به انجام این کار نیست. چون در ادامه با تغییرات ساده و کوچکی آشنا...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
چیدمان ساده و بدور از ریخت و پاش

طبیعتا زمانی که از خانه لوکس و لاکچری حرف میزنیم ناخودآگاه ذهن به سمت مبلمان و لوازم خونگی آنچنانی و گرون قیمت میره. اما اصلا لازم به انجام این کار نیست. چون در ادامه با تغییرات ساده و کوچکی آشنا میشیم که به راحتی خونه را به یک محیط لوکس و مجلل تبدیل میکنه.

از بین بردن درهم ریختگی و انتخاب چیدمان ساده

اولین نکته برای داشتن خانه ای لوکس و مجلل انتخاب دکور ساده اما جذاب و پیروی از سبک های مینیمال هست. از چیدمان شلوغ و مبلمان غیرضروری و غول پیکر خودداری کنید و به جای اینکه سرتاسر خونه را پر کنید از دکوریجاتی که جای سوزن انداختن هم نداشته باشه بهتره که خونه رو بیش از حد شلوغ نکنید و سادگی و نظم و ترتیب را رعایت کنید.

چیدمان ساده و بدور از ریخت و پاش

چیدمان ساده و بدور از ریخت و پاش

جایگزین مناسبی برای پرده های قدیمی پیدا کنید

در مورد پرده ها خساست به خرج ندین و جایگزین مجللی برای پرده های قدیمی خونه پیدا کنین. تعویض پرده های قدیمی با پارچه های لوکس و ظریف به خوبی میتونه ظاهر خونه را به یک فضای لوکس تغییر بده. در انتخاب میله پرده دقت کنید تا شیک و ظریف باشه و در صورت امکان از کتیبه برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

انتخاب پرده مناسب با دکور

انتخاب پرده مناسب با دکور

انتخاب لامپ و لوستر مناسب

هیچ چیز مثل نورپردازی مناسب برای هر اتاق و همچنین انتخاب لامپ و لوستر شیک و زیبا نمیتونه به زیبایی خونه رنگ و لعاب بده. برای هر اتاق متناسب با کارکرد آن لامپ و لوستر مناسب انتخاب کنید. یک نور پردازی خاص و متفاوت میتونه به خوبی فضای محیط خونه رو شیک جلوه بده.

نورپردازی خاص و لاکچری

نورپردازی خاص و لاکچری

اضافه کردن گل و گیاه به محیط خانه

استفاده از گیاهان و درختچه های تزیینی و همچنین گیاهان گلدار زیبایی و طراوت خونه رو دوچندان میکنه. گلدان های زیبا که با گلهای شاخه ای پر شده علاوه بر منظره ی زیبا عطر خوبی هم در فضا پخش میکنه. شاید خرید گلهای شاخه ای خیلی مقرون به صرفه نباشه اما میتونین از گلهای گلدونی و بادوام مثل ارکیده و انواع ساکولنت و کاکتوسها و درختچه ها استفاده کنید.

استفاده از گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه

لایه بندی دکور برای جذابیت بیشتر

زمانی که دکور خونه را ساده و مرتب بچینیم شاید فضای اتاق خلوت به نظر برسه اما این مشکل را میتونیم با لایه بندی کردن و چیدمان هوشمندانه ی دکور تغییر بدیم. استفاده از کفپوش، فرش و قالیچه های خوش طرح و رنگ، کوسن و رمیزی و میز و صندلی های جذاب و سایر لوازم ضروری میتونیم نیاز به استفاده از اکسسوری های غیر ضروری دیگه رو برطرف کنیم.

اتاق خواب شیک و مرتب

اتاق خواب شیک و مرتب