یکی از بدترین اتفاقات میتونه پول دادن برای خرید میوه و سبزیجات باشه که به دلیل عدم نگهداری درست، خراب شدن و مجبور به دور ریختن آن ها هستیم. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق، علاوه بر دقت در خرید میوه ها و سبزیجات تازه، باید بتوانید به خوبی از آن ها نگهداری کنید. در این قسمت چند ترفند ساده برای نگهداری صحیح میوه و سبزیجات آورده شده است. با این کار در پول و زمان خود صرفه جویی کرده و از خوردن سبزی های تازه لذت ببرید.

ترفندی برای تازه نگه داشتن موز

موز ها در صورت عدم نگه داری صحیح، به سرعت رسیده و پس از آن فاسد می شوند. برای جلوگیری از اینکار یک تکه کاغذ مومی یا پلاستیکی را در اطراف دسته (ریشه موز) پیچیده و با یک کش کوچک آن ها را محکم کنید. این کار باعث جلوگیری از انتشار گاز اتیلن به قسمت های دیگر شده و عمر موز را تا حدود یک هفته افزایش می دهد.

روشی آسان برای تازه نگه داشتن موز

روشی آسان برای تازه نگه داشتن موز

بهترین روش برای تازه نگه داشتن میوه های حساس

برخی از میوه ها مانند توت ها بسیار حساس اند و در صورت عدم مراقبت صحیح به سرعت فاسد می شوند. برای نگهداری طولانی تر، نباید آن ها را خیس کرده و یا در محفظه های بسته نگهداری کرد. حتی نباید آن ها را در کشوهای پوشیده یخچال گذاشت، زیرا سطح رطوبت در این مکان ها بیشتر است. در عوض می توانید 4 فنجان آب را با نصف فنجان سرکه مخلوط کرده و میوه ها را در آن بشویید. سپس در یک آبکش گذاشته تا آب اضافی آن برود. این نوع میوه ها دارای عمر کوتاهی (کمتر از یک هفته) می باشند. آن ها را در محیط باز یخچال که هوا در جریان است نگهداری کنید. توجه کنید که با استفاده از این روش، بوی سرکه در میوه ها باقی نمی ماند و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

ترفندی ساده برای تازه نگه داشتن میوه های حساس مانند توت

ترفندی ساده برای تازه نگه داشتن میوه های حساس مانند توت

روشی برای تازه نگه داشتن کرفس

چنانچه کرفس در کیسه های پلاستیکی که بعد از خرید از فروشگاه ها آورده اید، بماند، باعث تولید گاز اتیلن در آن شده و به سرعت موجب فاسد شدن کرفس می گردد. بهترین کار این است که آن را از پلاستیک خارج کرده و در یک فویل آلومینیومی قرار دهید. با این کار کرفس بیش از 10 روز عمر خواهد کرد.

روشی ساده برای تازه نگه داشتن کرفس با استفاده از فویل آلومینیومی

روشی ساده برای تازه نگه داشتن کرفس با استفاده از فویل آلومینیومی

نگهداری طولانی از مارچوبه در آب

مارچوبه ها را از کیسه پلاستیکی اش خارج کنید، زیرا در صورت ماندن در پلاستیک ساقه های آن بعد از چند روز شروع به سفت شدن خواهند کرد. سپس ریشه های آن را ببرید و در یک لیوان با حدود یک بند انگشت آب قرار دهید. آب باعث می شود که مارچوبه تا حدود یک هفته تازه باقی بماند.

ترفندی کاربردی برای تازه نگه داشتن مارچوبه

ترفندی کاربردی برای تازه نگه داشتن مارچوبه

به این مطلب امتیاز دهید

تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها