تردید نکن، شادی کن و لبخند بزن! :)

هر روز که از درب منزل خارج می شوی، چند نفر را می بینی که لبخند بزنند؟ یا جایی که آدمها از شادی قهقهه بزنند.. می دانم که مشکلات و فشارهای مالی و عاطفی برای همه ما به نوعی وجود...

Avatar
خاتون آپدیت:
تردید نکن، لبخند بزن
تردید نکن، لبخند بزن

تردید نکن، لبخند بزن

هر روز که از درب منزل خارج می شوی، چند نفر را می بینی که لبخند بزنند؟ یا جایی که آدمها از شادی قهقهه بزنند.. می دانم که مشکلات و فشارهای مالی و عاطفی برای همه ما به نوعی وجود دارد، اما این میان نباید از یاد ببریم، که شادی یک نعمت بزرگ است. شادی و لبخند حق همه ما و بخصوص کودکان است و این شاد بودن می تواند به رها شدن گره مشکلات کمک کند. هر روز با کمی لبخند و اندیشیدن به نکات مثبت می تواند شروع خوبی برای یک روز خوب باشد. اینجا نکاتی اندک اما کاری برای آنکه لبخند را به هدایای روزانه تان اضافه کرده باشم تقدیم می کنم :

تردید نکن، لبخند بزن

تردید نکن، لبخند بزن

1-      سعی کنید زاویه نگاه خود را به مسائل تغییر دهید. همیشه بخش روشن شرایط را ببینید. ممکن است ذهن شما به سمت مسایل منفی و سختی ها متوجه شود. این اجازه را به ذهن خود ندهید. بخش خوب و مثبت شرایط را ببینید.

2-      به راه حل ها فکر کنید نه به مشکلات. تمرکز بر مشکل به رفع آن کمکی نمی کند، باید به فکر چاره بود.

3-      موسیقی های آرام بخش و ارتقاء دهنده گوش کنید.

4-      فیلم های شاد کمدی که شما را می خنداند، تماشا کنید.

5-      هر روز مدت زمانی را به مطالعه کتاب ها یا مقالات امید بخش اختصاص بدهید.

تردید نکن، لبخند بزن

تردید نکن، لبخند بزن

6-      مراقب افکارتان باشید. هر وقت متوجه شدید به مسائل منفی فکر می کنید، آن را متوقف کنید و سعی کنید افکار خوب و لذت بخش را به ذهن تان هدایت کنید.

7-      همیشه به کارهایی که انجام داده اید توجه کنید، نه کارهایی که انجام نداده اید. گاهی شما روزی را آغاز می کنید که قصد دارید چند کار را در آن به اتمام برسانید. در پایان روز با انجام نشدن این کارها ممکن است احساس نا امیدی کنید. در چنین شرایطی به کارهایی که انجام داده اید، توجه کنید نه آنهایی که نتوانسته اید به اتمام برسانید. نسبت به کارهایی که انجام داده اید بی انصاف نباشید.

8-      هر روز یک کار خوب برای خودتان انجام بدهید. ممکن است این کار خیلی کوچک باشد مانند خرید یک کتاب، خوردن چیزی که دوست دارید، تماشای برنامه مورد علاقه تان، رفتن به سینما و یا قدم زدن در پارکی نزدیک خانه.

تردید نکن، لبخند بزن

تردید نکن، لبخند بزن

9-      هر روز حداقل یک کار برای خوشحال کردن دیگران انجام بدهید. این کار می تواند گفتن یک کلمه محبت آمیز باشد، کمک به یک همکار، رعایت حقوق شهروندی به روش های مختلف، دادن صندلی تان در اتوبوس به دیگران، یا هدیه دادن به عزیزان. زمانی که شما یک شخص را خوشحال می کنید این چرخه بصورت زنجیره وار به شما نیز وصل خواهد شد (کارما).

10-  همیشه منتظر شادمانی باشید و آن را از دل لحظه ها صید کنید. و یا مادر شادی ها باشید و خودتان آن را خلق کنید.

11-  هیچ وقت به کسانی که شادند، غبطه نخورید. بر عکس، شما هم با شادمانی آنها شاد باشید. به خاطر داشته باشید، آفریدن هر لبخند چه امتیاز و ارزشی دارد.

12-  با افراد شاد بیشتر رفت و آمد کنید و سعی کنید که از آنها شاد بودن را یاد بگیرید. به یاد داشته باشید که شادی مسری است.

13-  تمام سعی خود را برای کناره گرفتن از چیزهایی که مطابق میل و خواسته ی شما پیش نرفته و ممکن است شما را اندوهگین کند به کار ببرید. جدا شدن از آنها به حفظ خونسردی تان کمک می کند و شما می توانید واکنش ها و حالات خود را کنترل کنید. کناره گیری به معنی نا دیده گرفتن اصل موضوع نیست بلکه پذیرفتن خوب و بد شرایط متعادل ماندن در آن شرایط است. کناره گیری سبب آرامش درونی می شود و آرامش درونی موجب شادمانی می شود.

14-  بیشتر بخندید. حتما این جمله را بارها شنیده اید که خنده بر هر درد بی درمان دواست.

تردید نکن، لبخند بزن

تردید نکن، لبخند بزن

 

اگر بنیادی تر از این خواستید روی خودتان و بر روی این موضوع کار کنید، از کتاب ” 365راه شاد زیستن”  یا کتاب های دیگر کمک بگیرید. شما هم اگر راهکاری برای شادی و لبخند بیشتر دارید، ما را هم بی نصیب نگذارید. شاد باشید :)