چطور از تراریوم در چیدمان منزل استفاده کنیم؟

نگهداری از گیاهان فعالیتیه که بسیار لذت بخشه و باغ های تراریوم در این زمینه بسیار دوست داشتنی هستن. اونها نگهداری آسونی دارن و بسیار زیبا و چشم نوازند. تراریوم ها از جمله روش های نگهداری گیاهان در داخل منزل...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
استفاده از تراریوم ها در دکوراسیون داخلی

نگهداری از گیاهان فعالیتیه که بسیار لذت بخشه و باغ های تراریوم در این زمینه بسیار دوست داشتنی هستن. اونها نگهداری آسونی دارن و بسیار زیبا و چشم نوازند. تراریوم ها از جمله روش های نگهداری گیاهان در داخل منزل محسوب میشن. اونها رو میشه به باغ های مینیاتوری تشبیه کرد و به دلیل ظاهر خاصشون بسیار دلنشینند. آموزش مرحله به مرحله ی ساخت تراریوم با جزئیات و نکات رو در گذشته براتون توضیح دادیم. من در این مطلب میخوام بهتون نشون بدم که استفاده از تراریوم در چه قسمت هایی از خونه مناسب تره. لطفا مطلب رو تا انتها بخونید و عکس ها رو ببینید.

تراریوم آویز یا باغ شیشه ای معلق

یکی از بهترین روش ها برای استفاده از تراریوم ها آویز کردن اونهاست. کنج ها،سقف ها و راهروها از بهترین مکان ها برای تراریوم های آویزه. برای اینکار فقط کافیه که از شیشه هایی استفاده کنید که قسمت فوقانی دارای حالتی قلاب مانند باشه یا شیشه های معمولی رو داخل آویزهای مخصوص گلدون قرار بدین. چمن هلکسین و گیاه آویز کالیسیا میتونن گزینه های بسیار زیبایی برای تراریوم های آویز باشن چون خودشون هم گیاهان رونده و آویز هستن و با خارج  شدن از ظرف شیشه ای زیبایی منزلتون رو چند برابر میکنن.

باغ شیشه ای معلق

باغ شیشه ای معلق

تراریوم های آویز برای زیباتر کردن فضاها

تراریوم های آویز برای زیباتر کردن فضاها

میزهای پذیرایی مناسب ترین مکان برای قرارگیری تراریوم ها

تراریوم های شیشه ای زیبا رو میتونین به لیست بهترین گل ها برای قرار دادن روی میز پذیرایی اضافه کنید. زیبایی اونها تصویر فوق العاده ای رو در اتاق نشیمنتون ایجاد میکنه. قرار دادن تراریوم ها در روی چهارپایه ها و میزهای عسلی کوچک هم ایده ای بسیار خوبه. فقط اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما به اندازه ی کافی نور طبیعی دریافت کنند تا شادابیشون رو از دست ندن.

گلدان های کوچک در تراریوم ها

گلدان های کوچک در تراریوم ها

تراریوم ها را در نور مناسب قرار دهید

تراریوم ها را در نور مناسب قرار دهید

طراحی داخلی مدرن و معاصر با بکارگیری تراریوم در دکوراسیون داخلی

شما میتونین چندین تراریوم رو روی میز پذیراییتون قرار بدین و در کنار اونها از انواع شمع ها هم کمک بگیرین، یا هر کدوم از اونها رو در یک جای اتاق قرار بدین تا کل فضا طراوت و زیبایی رو داشته باشه. این باغ های شیشه ای زیبا یکی از بهترین و چشم نوازترین انتخاب ها برای قرار دادن در مرکز میز غذاخوریست. برای داشتن یک طراحی مدرن و معاصر در کنار استفاده از رنگ های خنثی بهتره از تزئینات متضاد و رنگ استفاده کنید و تراریوم میتونه تنها منبع لمس رنگ در اتاق باشه. با کمک تراریوم ها میتونین اشکال مختلف، بافت و رنگ ایجاد کنید.

مرکز میز غذاخوری، انتخابی زیبا و دقیق برای تراریوم ها

مرکز میز غذاخوری، انتخابی زیبا و دقیق برای تراریوم ها

تراریوم ها را مطابق با دکوراسیون منزلتان طراحی کنید

باغ های تراریوم در طراحی های متفاوت موجودند. اونها میتونن طرح های هندسی داشته باشند که با فضای مدرن مطابقت داره یا میتونن مینیمالیستی باشن که در این صورت گل ها هستن که مرکز توجه ان. پس دقت کنید که با سبک دکور منزلتون تراریوم رو طراحی کنید یا انواع مختلف تراریوم رو در جاهای مختلف آزمایش کنید تا ببینید چه طرحی برای منزل شما مناسب تره. شما میتونین ظرف های شیشه ای رو با گلدون های کوچیک هم پرکنید که زیبایی خاص خودشون رو دارن.

شکل های هندسی متفاوت برای تراریوم ها

شکل های هندسی متفاوت برای تراریوم ها

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف