تخم مرغ رنگی موزائیکی

چند مدل تخم مرغ رنگی رو تاحالا آموزش دادیم که پر از ایده های جدید بودن و به روش های مختلفی میشد رنگشون کرد و به عنوان تخم مرغ رنگی هفت سین استفاده کرد. مثل تخم مرغ رنگی ابر و...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
تخم مرغ رنگی با طرح مزاییک

چند مدل تخم مرغ رنگی رو تاحالا آموزش دادیم که پر از ایده های جدید بودن و به روش های مختلفی میشد رنگشون کرد و به عنوان تخم مرغ رنگی هفت سین استفاده کرد. مثل تخم مرغ رنگی ابر و بادی و یا تخم مرغ های اکلیلیی که اخیرا قرار دادیم. در این مطلب هم سراغ یه مدل جدید و ایده ای جدید برای تخم مرغ های رنگی میریم. این تخم مرغ های رنگی به شکل موزائیک تزیین میشن و در نهایت بسیار شکیل و زیبا هستند. تخم مرغ هایی که با یک روش بسیار ساده میتونید به این زیبایی در بیارید. برای این تخم مرغ رنگی های موزاییکی میتونید از رنگ های متنوعی استفاده کنید و تنوع زیادی بهش بدید.

لوازم مورد نیاز برای تخم مرغ های موزاییکی برای تزیین هفت سین

برای تخم مرغ رنگی ابر و بادی به چند تخم مرغ احتیاج داریم. چسب قطره ای و رنگ خوراکی یا مواد طبیعی (مثل پوست پیاز و یا کلم قرمز) برای رنگ کردن تخم مرغ.

تخم مرغ رنگی مزاییکی

تخم مرغ رنگی مزاییکی

آموزش تخم مرغ رنگی با طرح موزائیک

نیمی از تخم مرغ ها بدون هیچ رنگی بپزید. تخم مرغ هایی رو هم که میخواید به رنگ دلخواهتون باشه بپزید و رنگ گنید. برای رنگ هم اگه از رنگ های خوراکی استفاده میکنید (در اینجا از سبز و آبی استفاده شده) مقدار کمی از رنگ مورد نظرتون رو به همراه 1 پیمانه آب و 1/4 پیمانه سرکه بپزید. به همین سادگی تخم مرغ شما رنگی میشه. از رنگ به مقدار خیلی کم استفاده کنید تا رنگی ملایم بدست بیاد. برای طبیعی ها هم میتونید مثلا تخم مرغ رو به همراه مقداری نمک و کلم قرمز بپزید که رنگی نزدیک به آبی بدست میاد و از این دست کار ها.

تخم مرغ موزاییکی

تخم مرغ موزاییکی

تخم مرغ ها رو که سفید و رنگی پختید، بعضی هاش رو با پشت قاشق چایخوری ریز ریز بشکنید و پوستش رو جدا کنید. بعد هم مثل عکس ها تکه ها رو باید خیلی با حوصله با چسب قطره ای به تخم مرغ های سالمی که نشکوندید بچسبونید.

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی موزاییکی

توصیه میکنم برای اینکار حتما مراقب دستهاتون باشین و تا جایی که امکان داره برای چسبوندن تکه های پوست تخم مرغ از موچین استفاده کنید تا دستتون چسبی نشه. از این مدل تخم مرغ ها میتونید در رنگ های مختلف و طرح های متنوع درست کنید و سفره هفت سین زیباتون رو باهاش تزیین کنید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف