برای همه ماها پیش اومده که با همسرمون مشاجره ای داشته باشیم. گاهی این مشاجره ها به شکل کاملا ناخواسته ای شدت میگیره و باعث میشه حرفهایی زده بشه که هیچوقت قابل جبران نیست. در این مطلب تاثیرات منفی این مشاجرات رو بررسی میکنیم و اینکه چه راهکارهایی وجود داره تا از این اتاق ها جلوگیری کنیم.

عشق

عشق

تاثیر مشاجره ها بر عشق

مشاجرات زناشویی ممکن هست از مسائل خیلی کوچکی شروع بشه و اصلا قصد مشاجره وجود نداشته باشه یا حتی ممکنه اصلا موضوع مشاجره شما و همسرتون نباشید و دلایل خارجی داشته باشه. در هر صورت ممکنه در مراحل اولیه با بی توجهی صورت بگیره و یا به خاطر عشقی که در قلبتون وجود داره کوتاه بیاین یا چشم پوشی کنین و ادامه ندین. ولی وقتی دفعات بیشتر بشه، به ازای هر مشاجره خطی روی قلب شما کشیده میشه و کم کم اون عشق واقعی که در قلبتون وجود داشت کمرنگ میشه.

ممکن هست عامل این مشاجره ها خود شما باشین یا همسرتون و یا هر دو. مهم اینه که هرچه بیشتر این اتفاق بیفته پرده های بیشتری دریده میشه و حرفهایی زده میشه که هیچوقت قابل جبران نیست و تا همیشه در قلب شما و همسرتون باقی میمونه، مگر اینکه هردو تصمیم به تغییر بگیرین و بخواین جبران کنین.

بحث های بی فایده نکنید

بحث های بی فایده نکنید

مشاجره رو کش دار نکنید

وقتی قبلا مشاجره ای صورت گرفته، خانومها به شکل غریزی سعی میکنن ناراحتیشون رو نشون ندن، در عوضش رفتاری خشک و منطقی رو پیش میگیرن و سعی میکنن خودشون رو معقول و منطقی جلوه بدن و با تعصب صحبت میکنن. این برخورد برای آقایون آزار دهنده و تهدید کننده میشه و به اونها القا میکنه که جایی برای بازگو کردن حقایق نیست و نمیتونه نظرات متفاوتش رو بیان کنه. این در حالیه که خانوم فکر میکنه افکارش رو به آقا فهمونده و مرد عصبی میشه و احساسات منفیش رو بدون در نظر گرفتن عقاید همسرش بروز میده و این حالت تدافعی در خانوم ایجاد میکنه و با این وضعیت مشاجره جدیدی شروع میشه.

عشق رو زنده نگه داریم

عشق رو زنده نگه داریم

کنترل کردن مشاجره

وقتی این وضعیت در رابطه زناشویی شما پیش میاد باید سعی کنین که کنترلش کنین وگرنه روز به روز این وضعیت بدتر شده و احساس عشق شما رو تماما از بین میبره. برای کنترل این وضعیت باید صبور باشین و سعی کنین به اعصابتون مسلط باشین و سعی کنین ادامه ندین این کار رو دقی8قا باید وقتی انجام بدین که حس تدافعی به شما دست میده. این کار باعث میشه مشاجره شما در حد بحث باقی بمونه و حرفهایی نزنید که بعدا نمیشه جبرانش کرد. از همسرتون هم بخواید که آروم یاشه و صحبت در مورد این موضوع رو بذارید برای فرصتی دیگه.

این رو هم یادتون باشه که عشق بیشتر از این ارزش داره که با مشاجره های معمولی از بین بره و این حق شماست که شاد و در آرامش زندگی کنین.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • میترا:

  حیرت زده شدم

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   :heart:

 • نفیسه:

  ba tashakor az matlabe mofidetoon.
  amma kontorole khashm dar amal kheili sakhte.

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   یکی دو بار اول سخته. در واقع از غرور گذشتن سخته. ولی کمی سخاوتمندانه رفتار کردن همه چیز رو حل میکنه

 • yasi:

  اوه اوه اون عكس دميه مثلا ميخواد چي بگـــــــــــــــه :wacko:

  چه داد و بيدادي صداشون تا خونه ما مياد :laugh :laugh

  در كل بايد سعي كرد زندگي به مشاجره كشيده نشه..يا بالاخره بايد يكي كوتا بياد B-)

 • baran:

  :laugh :laugh

 • mah:

  salam man 20 salame va bad az 4 sal alan 5 mahe ke ba eshgham ezdevaj kardam ama chand bar be khatere ye seri masaele bi arzesh beynemon bahs pish omad va hamontor ke shoma goftid 1 harfayi zade shod ke alan ke behesh fekr mikonam khaili pashimonam vali alan chand vaghte ke man sharayeto kontorol mikonam va ejaze nadadam beynemon harfi pish biyad vali be khatete gozashte khaili azab vejdan daram va mikham ke jobran konam lotfan mano rahnamayi konid khahesh mikonam chon man khaili shoharamo dost daram va nemikham chizi to delesh bemone

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   با صبوری و محبت و مهربونی کم کم میتونی به طور غیر مستقیم گذشته رو جبران کنی دوست گلم. اگر هم میدونی که دقیقا حرفهایی که اشتباها به همسرت زدی خیلی داره آزارش میده برای یک بار از جدی و مستقیم عذر خواهی کن و بگو که اشتباه کردی و بعد هم راه محبت رو پیش بگیر و به هردوتون زمان بده تا کم کم فراموش بشه. با محبت هرکاری میشه کرد :heart:

 • Baran Sky:

  مرسی

  • mah:

   mamnon, :rose:

 • mohadese:

  من جديدا سعي ميكنم كوتاه بيام ولي احساس ضعيف بودن تو سري خوردن بهم دست ميده :cry: :scratch:

 • kosar:

  khob bod mersi

 • محمد:

  سلام روابط من وهمسرم خیلی خیلی سرد شده وهر کاری انجام میدم عشقی ودوست داشتن به وجود نمیاید به جای رسیده که یواش یواش نفرت جای خود را به یه رابطه عادی میدهد ویه پسر دوساله هم دارم وپنج سالی هم هست ازدواج کرده ایم وقتی مشاجره ای صورت میگیرد از روز اول ولحظه اولی که برای عقد رفته بودیم اختلام نظر داریم

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر