ورزش کردن نه تنها باعث افزایش طول عمر میشه بلکه کمک میکنه تا زندگی بهتری داشته باشیم. ورزش علاوه بر تقویت قلب و عضلات و محافظت بدن از بیماری ها عملکرد ذهنی و احساسی را بهبود میبخشه و حتی باروری و روابط زناشویی را تقویت میکنه. همه ی اینها دست به دست هم میدن تا کیفیت زندگی بالاتر بره. در این مطلب با دلایلی آشنا میشیم که نشون میدن ورزش تأثیر زیادی در داشتن یک زندگی با کیفیت خواهد داشت.

ورزش و سلامت روان با داشتن زندگی سالم و بانشاط

هرچند برای داشتن یک زندگی باکیفیت، ورزش کردن تنها شرط کافی و مورد نیاز نیست اما نتیجه تحقیقات نشان میدهد که بین ورزش منظم و بهبود اخلاق و رفتار فرد ارتباط بسیار زیادی وجود دارد. انجام ورزش ها هوازی باعث آزاد شدن هورمون هایی در بدن می شود که استرس و نگرانی را از بین برده و احساس سرخوشی، شادابی و نشاط را بیشتر می کند. بنابراین ورزش با دفع افکار و انرژی منفی همچنین ایجاد احساسات خوب و نشاط آور با افزایش اعتماد بنفس سطح کیفیت زندگی را بالا می برد. همه ی اینها چرخه ای را تشکیل میدهد تا فرد خودبه خود اهمیت بیشتری به سلامت جسم و روان بدهد در نتیجه زندگی سالم تری را تجربه میکند.

سلامت جسم و روان با ورزش

سلامت جسم و روان با ورزش

تأثیر ورزش در بهبود روابط جنسی و زناشویی

میل و عملکرد جنسی و میزان تحریک پذیری زن و شوهر از اصول مهم هر رابطه و آمیزش جنسی بشمار می آید. ورزش کردن با تأثیر مثبت روی جسم و ذهن فرد باعث بهبود روابط جنسی و زناشویی خواهد شد. نتیجه تحقیقات زیادی نشان داده که مردان و زنانی که در زندگی روزمره خود یک برنامه ورزشی منظم را دنبال می کنند کمتر دچار مشکل اختلال نعوظ و مسائل مربوط به ارگاسم شده و سطح تحریکات جنسیشان افزایش میابد. همچنین این افراد کمتر با مشکلات ناباروری روبرو خواهند بود.

ورزش و بهبود روابط زناشویی

ورزش و بهبود روابط زناشویی

افزایش عملکرد و کارایی ذهن با ورزش

فعالیت فیزیکی و انجام تمرینات ورزشی باعث افزایش جریان خون به مغز می شود و در نتیجه تمرکز و کارایی ذهن را افزایش می دهد. با ورزش کردن ریه ها بهتر کار میکنند و اکسیژن رسانی به مغز را تقویت می کنند در نتیجه فرد با ذهنی بازتر فعالیت دارد. بهبود عملکرد و تقویت مغز در نتیجه منجر به تمرکز بیشتر خواهد شد و فرد در موقعیت های متفاوت زندگی درست تصمیم گیری کرده و در بهترین زمان ممکن دست به کار می شود.

با ورزش ذهنی فعال تر خواهید داشت

با ورزش ذهنی فعال تر خواهید داشت

ورزش کنید تا آسوده بخوابید

انجام فعالیت های ورزشی هوازی سه تأثیر عمده روی کیفیت خواب و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی خواهند داشت؛ ورزش کردن کمک میکند تا سریع تر بخواب روید، خوابی عمیق داشته باشید و در طول خواب کمتر بیدار شوید. در واقع ورزش کردن یک راه شناخته شده و مفید برای سلامت افراد است تا بتوانند کیفیت خوابشان را افزایش دهند و قوای جسمی از دست رفته را در کنار تغذیه سالم بدست آورند.

بهبود کیفیت خواب با ورزش

بهبود کیفیت خواب با ورزش

زندگی با کیفیت با داشتن بدنی سالم

یکی از بهترین فواید ورزش در زندگی هر فرد داشتن بدنی سالم، فعال و تندرست است. کسانی که ورزش میکنند کمتر دچار عوارض سالخوردگی خواهند شد و با افزایش سن از انرژی و توانایی لازم برخوردار خواهند بود. ورزش کردن بدن را از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند و در نتیجه کیفیت زندگی فرد را بالاتر خواهد برد.

تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش

به این مطلب امتیاز بده