معمولا اکثر بچه ها با شنیدن صدای موسیقی جذبش میشن. اگه فرزندتون با ریتم موسیقی تو خونه راه میره میتونید این احتمال رو بدید که در آینده یک پیانوئیست یا گیتاریست داشته باشین. موسیقی برای بچه ها فایده های زیادی داره که فقط محدود به شنیدن نمیشه بلکه یادگیری موسیقی برای یک کودک میتونه پنجره ای از یک دنیای جدید به روش باز کنه. علاوه بر این موسیقی باعث تحریک و افزایش فعالیت و عملکرد مغز میشه و توانایی استدلال مغز رو بالا میبره. در این مطلب از مزایای یادگیری موسیقی برای بچه ها براتون بیشتر توضیح میدم.

ارتباط بین یادگیری موسیقی و موفقیت تحصیلی

مطالعات نشون میدن که بین یادگیری موسیقی و موفقیت تحصیلی بچه ها ارتباط زیادی وجود داره. چون موسیقی توانایی استدلال شناختی مغز رو بیشتر میکنه و در یادگیری موسیقی بخشی از مغز فعال میشه که برای آموزش و تحصیل هم استفاده میشه. بنابراین یادگیری یکی از ابزارهای موسیقی میتونه حافظه رو تقویت کنه.

افزایش تمرکز و تقویت حافظه

افزایش تمرکز و تقویت حافظه

بچه ها یاد میگیرن که با دیگران ارتباط برقرار کنن

با شرکت در کلاس های موسیقی و یا گروه های ارکستر، روابط اجتماعی بین بچه ها تقویت میشه که اتفاقا این کار برای بچه های درون گرا خیلی ایده ی خوبیه. آنها یاد میگیرن که بعنوان یک تیم کار کنن و منجر به تقویت همکاری، حس رهبری و تعاملات اجتماعی در زندگی آنها میشه.

تقویت همکاری با دیگران

تقویت همکاری با دیگران

تقویت عزت نفس و خودباوری

عزت نفس کلید حرکت به جلو و پیشرفت در زندگی محسوب میشه. بچه هارو به یادگیری یک ابزار موسیقی تشویق کنید تا بتونن عزت نفس و اعتبار خودشون رو با یاد گرفتن به چالش بکشن. اونها شروع به یادگیری میکنن و خودشون رو مدیریت میکنن و حتی ناامید میشن اما وقتی کودک میبینه که درحال پیشرفته و میتونه مشکلش رو حل کنه این کار باعث تقویت اراده و اعتبارش میشه.

افزایش خودباوری بچه ها

افزایش خودباوری بچه ها

با آموزش موسیقی کودکی منضبط و صبور خواهید داشت

با توجه به جهانی شدن و نفوذ اینترنت و برطرف شدن فوری نیازهای کودک، آنها معمولا عجول و بی تاب هستند و کمتر به کارهای تیمی و مشارکتی برای رسیدن به یک هدف اهمیت میدن. بنابراین آموزش و  کار با یک ابزار در کنار هم کلاسی های دیگه درمانی برای این بی صبری و عجول بودن محسوب میشه. بچه ها یاد میگیرن تا در کنار هم کلاسی ها به عنوان یک تیم کار کنن بنابراین قوانینی هم زیستی و احترام به حقوق دیگران رو یاد میگیرن. علاوه بر این این انضباط نه تنها در کلاس موسیقی بلکه در فضای خونه هم شکل میگیره.

حس همکاری و تعامل با دیگران

حس همکاری و تعامل با دیگران

موسیقی استرس بچه ها رو کمتر میکنه

بچه ها هم مثل بزرگترا نیاز دارن که گاهی اوقات از کارهای روتین روزمره فاصله بگیرن. موسیقی بهترین راه برای داشتن حس خوب و کاهش استرس با مزایای بیشتری نسبت به بقیه روش ها محسوب میشه. برخلاف فعالیت های غیر فعال و دیگه ای مثل تماشای تلوزیون یا گشتن تو دنیای اینترنت، آموزش موسیقی میتونه برای کودک احساس سرزندگی بیشتری به همراه داشته باشه.

کاهش استرس و احساس آرامش

کاهش استرس و احساس آرامش

تقویت سیستم تنفسی در یادگیری سازهای بادی

هنگام یادگیری یک ساز بادی مثل فلوت یا نی، بچه ها یاد میگیرن که چطور نفس های عمیقی از هوا دریافت کنن و اون رو برای ایجاد صدای مناسب به بیرون منتقل کنن. در نتیجه این نوع از تمرینات باعث تقویت سیستم تنفسی بچه ها میشه.

تقویت سیستم تنفسی

تقویت سیستم تنفسی

یادگیری ابزار موسیقی منجر به افزایش اعتماد به نفس میشه

وقتی بچه ها به تنهایی شروع به نوازندگی میکنن و یک چالش موسیقی رو حل می کنن. اینکار باعث ایجاد حس غرور و افتخار در آنها میشه. بچه ها کم کم شروع به یادگیری میکنن، موفق میشن تا صداهای دلنشینی ایجاد کنن و با سازی که دوست دارن کار زیبا و دلنشینی خلق می کنن تمام اینها منجر به افزایش اعتماد به نفس و غرور برای آنهاست.

تقویت حس غرور و افتخار

تقویت حس غرور و افتخار

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر