تا الان قطعا همه ما میدونیم که ورزش کردن چقدر برای سلامتی مون مهمه، با این حال خیلی وقتها حال این کار رو نداریم و حوصله ثبت نام کردن برای باشگاه رو پیدا نمی کنیم. اگه اونقدر خودتون رو آدم فعالی نمیبینید که بتونید هر روز بدوید یا اینکه بدنسازی های سخت و پیوسته انجام بدین، دلیل نمیشه که به کل ورزش کردین رو بذارین کنار. توی این مطلب میخوام ورزش هایی رو پیشنهاد بدم که برای کسانی که اصلا حس و حال ورزش کردن ندارن از همه مناسب تره.

ورزش برای آدمهای تنبل

ورزش برای آدمهای تنبل

کوهنوردی کنید

اگه از هوای گرم و بدبوی ورزشگاه خسته شدین، خب میتونید توی فضای باز و طبیعت با آب و هوای عالی و منظره های زیبا ورزش کنید. بله، راجع به کوهنوردی صحبت می کنم. خوبی کوهنوردی اینه که میتونید با جمعی از دوستانتون یا حتی تنهایی انجامش بدین و در عین حال که از ارتفاعات بالا میرین، هر از گاهی استراحت کنید، از مناظر لذت ببرید و یه خوراکی سبک میل کنید.

کوهنوردی

کوهنوردی

رقصیدن به جای ورزش

اگه از ورزش های جدی متنفرید، احتمالا از رقصیدن خوشتون میاد، درسته؟ هیچ کس نمیتونه بگه رقصیدن ورزش محسوب نمیشه چون به همون اندازه تحرک آمیز هست و کالری و چربی رو خیلی راحت آب می کنه. در عین حال، رقصیدن خیلی به اراده ربطی نداره و کافیه موسیقی مورد علاقه تون رو پیدا کنید و روزی چند دقیقه باهاش برقصید. قطعا این مدل ورزش کردن براتون خسته کننده نخواهد بود.

رقصیدن یه نوع ورزش کردن محسوب میشه

رقصیدن یه نوع ورزش کردن محسوب میشه

ورزش های تیمی بزرگسالان

دوران راهنمایی و دبیرستان یادتون هست؟ اون موقع ها که قهرمان تیم والیبال مدرسه بودین یا اینکه با همکلاسیها فوتبال و بسکتبال بازی می کردین؟ خیلی راحت میتونید دوباره به اون دوران برگردید. خوبی ثبت نام برای ورزش های تیمی اینه که وارد جریانی از اتفاقات و هیجان ها میشید که سختی ورزش کردن رو به کل از ذهنتون خارج می کنه و تنها چیزی که میمونه لذت و هیجان برد و باخت های بین تیمهاست. ورزش های تیمی برای هر گروه سنی توی همه باشگاه ها وجود داره، پس بهونه نیارید.

ورزش های تیمی بزرگسالان

ورزش های تیمی بزرگسالان

پیلاتس

اگه دنبال ورزشی با شدت کمتر هستید که آگاهی تون رو نسبت به بدنتون بیشتر می کنه و از درون بدنتون رو قوی میکنه، پیشنهاد میکنم پیلاتس رو امتحان کنید. پیلاتس فشار زیادی به مفاصل نمیاره و باعث میشه که انعطاف پذیری بالاتری داشته باشید. یکی از بهترین روش ها برای قوی کردن بدنتون بدون اینکه نیازی به وزنه برداری داشته باشید!

پیلاتس

پیلاتس

پیاده روی بهترین ورزش برای تنبل ها

دوست دارید راحت ترین ورزش رو بدون نیاز به وسایل خاصی انجام بدین؟ بهترین گزینه برای شما پیاده رویه. حتی توصیه می کنم گوشی موبایل هم با خودتون نبرید و بگذارید دستهاتون آزادانه به اینطرف و اونطرف حرکت کنند. پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای قلب و عروق به حساب میاد و استقامت بدن رو قبل از اینکه بخوایم ورزش حرفه ای دیگری شروع کنیم، بالا میبره. برای شروع تنها کاری که لازمه بکنید اینه که قدمهای بیشتری بردارید.

پیاده روی

پیاده روی

4.7/5 - (15 امتیاز)