با مشکلاتی که امروزه زندگی ماشینی و کم تحرک شهرنشینی برای سلامتی جسم ایجاد کرده یکی از اصلی ترین دغدغه های نظام سلامت و پزشکان خانواده حفظ سلامت روان و جسم است. به همین دلیل در این مطلب سعی میکنم تا چندتا از بهترین ورزش های ساده و کاربردی را معرفی کنم که در صورت انجام روزانه ی آنها در کنار انتخاب رژیم غذایی مناسب بدن از ابتلا به بیماری های متداول مثل بیماری های قلبی عروقی در امان خواهد بود.

1. پیاده روی از بهترین ورزش های روزانه

پیاده روی یک ورزش ساده و در عین حال مناسب است. با انجام پیاده روی روزانه میتوان سطح کلسترول، فشار و قندخون را کنترل کرد. همچنین این ورزش برای تقویت استخوان ها، مفاصل و عضلات بسیار مفید و کاربردی است و علاوه بر تقویت ذهن و بهبود سلامت روان نقش مهمی در تناسب اندام و سلامت جسمانی فرد خواهد داشت.

پیاده روی و کاهش وزن

پیاده روی

2. تمرینات شنا

تمرینات شنا یکی از مؤثرترین روش ها برای رفع خستگی روزانه و التیام دردهای عضلانی و استخوانی است. تماس بدن با آب مانند یک ماساژور موجب کاهش درد و علاوه بر جریان خون بهتر و آزادسازی ذهن سلامتی و سرحالی را بدنبال خواهد داشت.

3. حرکات روزانه یوگا و تای چی

شاید فکر کنید یوگا و این قبیل تمرینات کششی به علت تحرک کمتر تأثیر زیادی در سلامت جسم نداشته باشه. اما انجام این حرکات بخوبی موجب کشش عضلات و مفاصل خواهد شد و از طرفی سیستم تنفسی فرد را تقویت کرده و به عملکرد ریه کمک بیشتری خواهند کرد. انجام تمرینات روزانه ی یوگا یکی از ساده ترین تمرینات ورزشیست که براحتی در منزل میتوان انجام داد و از طرفی ورزش مناسبی برای افرادیست که زمان طولانی تری پشت میز خواهند نشست.

یوگا و رفع خستگی

یوگا و رفع خستگی

4. انجام تمرینات ساده ی پرورش اندام در خانه

اگر از عضلات استفاده نکنیم به تدریج قدرت خودشان را در طول زمان از دست میدهند بنابراین یکی از بهترین روش ها برای تقویت عضلات و مفاصل انجام حرکات بدنسازی به کمک دمبل یا دیگر وسایل خواهد بود. از طرف دیگر تحرک بیشتر عضلات موجب کالری سوزی بیشتر خواهد شد و سلامتی بیشتری برای فرد بدنبال دارد.

تمرینات پرورش اندام

تمرینات پرورش اندام

5. تقویت اندام های شکم و عضلات لگن با انجام تمرینات کگل

مهمتین تأثیر انجام تمرینات روزانه کگل تقویت لگن و اندام های شکم است. تقویت عضلات کف لگن روش مؤثری برای جلوگیری از ابتلا به بی اختیاری ادرار خواهد بود و از طرفی تمرین مناسبی برای کمر و عضلات ران است.

تمرینات کگل

تمرینات کگل

5/5 - (1 امتیاز)