بارداری از مهمترین مراحل زندگی یک زنه که نه تنها حس زیبای مادر شدن را به او میبخشه بلکه توانایی تداوم زندگی خانوادگی را نیز بر عهده ی او قرار میده. تصمیم برای تولد یک انسان تصمیم ساده و آسونی نیست که بشه با بی توجهی و بی خیالی قدم در این مسیر گذاشت. یکی از سوالات بی شماری که برای افراد در این مواقع پیش میاد اینه که چه سنی برای بارداری مناسبه و جواب های چند کلمه ای هم برای پاسخگویی به این سوال کافی نیست. در این مطلب بارداری از سنین نوجوانی تا 50 سال رو براتون توضیح میدم تا بیشتر با این مساله آشنا بشین.

بارداری در سنین نوجوانی

بیشتر حاملگی ها در سنین نوجوانی غیرقابل پیش بینی و تصادفی اتفاق میفتند. خطرات سلامتی قابل توجهی که بارداری در این سن به دنبال داره، فشار خون مرتبط با بارداری در مادران، زایمان زودرس و وزن کم نوزاد در هنگام تولده. حاملگی در سنین زیر20 سال با توجه به عواقبی که برای مادر و کودک در پی داره از جمله نگرانی های بهداشتی محسوب میشه که سالانه هزینه های هنگفتی رو برای کشورهای مختلف ایجاد میکنه.

بارداری و زایمان های خطرناک در سنین نوجوانی

بارداری و زایمان های خطرناک در سنین نوجوانی

20 سالگی پر از شور و نشاط

از لحاظ باروری در هنگام تولد 20سالگی بدن یک زن بهترین حالت رو داره. با این حال آیا شما از لحاظ مالی تامین هستید؟ آمادگی کافی برای تربیت و قبول مسئولیت یک انسان رو دارید؟ اگر شما در حال برنامه ریزی برای داشتن دو یا چند فرزند هستین این سن بهترین زمان برای اولین بارداری شما به حساب میاد، زیرا از منظر فیزیکی شما در 20 سالگی فعال و قوی هستید که باعث میشه مشکلات مربوط به دوران بارداری مانند دیابت، فشار خون بالا و اختلالات قلبی که از شایع ترین این عوارض هستند برای شما کمتر اتفاق بیفته. علاوه بر اون زمان کافی برای حاملگی های بعدی رو هم خواهید داشت.

20 سالگی بهترین سن از لحاظ قوای جسمانی و نشاط زندگی برای بارداری

20 سالگی بهترین سن از لحاظ قوای جسمانی و نشاط زندگی برای بارداری

آیا دهه ی 30 سالگی بهترین سن برای بارداری است؟

بسیاری از افراد فکر میکنند که 30 سالگی به دلیل این واقعیت که از لحاظ مالی و ذهنی آمادگی بیشتری برای بارداری دارند پس بهترین سنه. بارداری در اوایل دهه ی 30 مشکل بزرگی نیست اما تخمک گذاری بعد از 35 سالگی کاهش پیدا میکنه و احتمال باروری رو کم میکنه. و یا اینکه تخمک های آزاد شده کیفیت مناسب برای باروری رو ندارند و این موضوع شانس بارداری رو کاهش میده. پس اگه در حال برنامه ریزی برای تولد فرزندتون بعد از 30 ساله شدنتون هستین کمی بیشتر مراقب باشید و اطلاعات کافی داشته باشید.

آمادگی ذهنی و روحی کافی برای بارداری در 30 سالگی

آمادگی ذهنی و روحی کافی برای بارداری در 30 سالگی

حاملگی در 40 سالگی

در دنیای امروز بارداری در 40 سالگی بسیار معموله که باعث ایجاد برخی مشکلات تربیتی برای فرزند میشه. دیابت بارداری و فشار خون بالا دو مشکل مهمی هستند که ممکنه در این سن شما زن باردار رو تهدید کنه. اگه کسی توانایی کافی برای مراقبت های بهداشتی، معاینه های مکرر و تغذیه ی سالم رو داشته باشه حاملگی برای او مشکل چندانی به وجود نمیاره. البته فراموش نکنید که احتمال بارداری در این سنین خیلی خیلی کمتر از اون چیزیه که تصور میکنید.

اختلاف سنی زیاد بین مادر 40 ساله و فرزند نوپا احتمال بروز مشکلات تربیتی را افزایش میدهد

اختلاف سنی زیاد بین مادر 40 ساله و فرزند نوپا احتمال بروز مشکلات تربیتی را افزایش میدهد

بارداری های خطرناک در 50 سالگی

یکی از معضلات اصلی بارداری در 50 سالگی کیفیت تخمک های ایجاد شدست که شبیه به حاملگی در سنین نوجوانیه. زایمان زودرس در این سنین باعث مرگ و میر مادر و کودک میشه. توصیه میشه اقدامات محافظتی مناسب در این سنین رعایت بشه تا با عتواقب بدتر بعدی اون روبرو نشین.

مرگ و میر در بارداری های بالای 50 سال

مرگ و میر در بارداری های بالای 50 سال

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر