بهترین زمان برای انجام تکالیف مدرسه

هر دانش آموزی باید بهترین زمان برای انجام تکالیفش رو پیدا کنه که البته معمولا، دانش آموزا موفق نمیشن یه زمان مناسب برای یادگیریشون انتخاب کنن و این باعث میشه علاقه شون به مطالعه از بین بره. یکی از مزایای...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
بهترین زمان برای انجام تکالیف و یادگیری

هر دانش آموزی باید بهترین زمان برای انجام تکالیفش رو پیدا کنه که البته معمولا، دانش آموزا موفق نمیشن یه زمان مناسب برای یادگیریشون انتخاب کنن و این باعث میشه علاقه شون به مطالعه از بین بره. یکی از مزایای تکالیف مدرسه اینه که به دانش آموز کمک میکنه تا آموزش و یادگیریش موثرتر بشه. یه کودک بدون آموزش و تحصیل مثل یه پرنده بدون باله بنابراین، همه باید ارزشش رو بدونن و بهترین روش و زمان رو برای یادگیری شون پیدا کنن.

بچه ها می تونن تکالیف شون رو هر وقت که بخوان انجام بدن اما بهتره هرکس زمان مناسب خودشو پیدا کنه طوری که با انجام تکالیفش یادگیریش بالاتر بره و درکل این کار باعث پیشرفت تحصیلیش بشه.

صبح زود و قدرت بالای یادگیری

صبح زود برای بعضی از دانش آموزا زمان مناسبیه. دانش آموز سرحال و بانشاطه و ذهنش کاملا آماده است تا هر موضوعی رو به راحتی بتونه یاد بگیره.میتونه صبح زود با انتخاب یه مکان خنک و آروم، مسائل پیچیده و دشوار رو حل کنه و یا هر درس سخت و مفهومی رو به خاطر بسپاره.

انجام تکالیف با آرامش و سکوت در اواخر شب

انجام تکالیف با آرامش و سکوت در اواخر شب

انجام تکالیف با آرامش و سکوت در اواخر شب

خیلی از دانش آموزا عادت دارن آخر شب درس بخونن و تکالیف شون رو انجام بدن و به هر دلیلی دوست دارن شب ها دیروقت بخوابن. این موقع از شب براشون زمان مناسبیه چون خونه پر از آرامش و سکوته و همه خوابن درنتیجه میتونن تکالیف شون رو با آرامش خاطر و طمانینه انجام بدن. برای این دسته از دانش آموزا آخر شب زمانیه که میتونن تمام تکالیف و سوالات شون رو خیلی راحت و سریع انجام بدن. اما درمورد کودکان و دانش آموزان نوجوان در سن رشد مساله فرق میکنه، اونا بخاطر سلامتی و رشدشون باید شب ها زود بخوابن بنابراین بهتره تکالیف خود را زودتر انجام دهند.

بهترین زمان، بلافاصله پس از مدرسه

یه پیشنهاد فوق العاده به دانش آموزا اینه که وقتی از مدرسه برگشتن بعد از یه استراحت کوتاه بلافاصله شروع به مطالعه و انجام تکالیف شون بکنن. این کار خیلی تاثیر گذاره چونکه دانش آموز به راحتی هرآنچه در کلاس یادگرفته رو بخاطر میاره.

استراحت کوتاه بعد از مدرسه لازمه

استراحت کوتاه بعد از مدرسه لازمه

تعطیلات آخر هفته گزینه مناسبی برای تکالیف هفته بعد

اگر تکالیف تون برای روز بعد نیست میتونین آخر هفته انجامش بدین چون هم زمان کافی در اختیار دارین هم دقت مناسبی دارین.

به هر حال شما به عنوان یه دانش آموز باید زمان مناسب مطالعه و انجام تکالیف تون رو با توجه به حجم و سختی یا آسانی آن، پیدا کنین طوری که برای انجامش وقت کم نیارین. ممکنه یه مطلب خیلی سخت باشه بنابراین برای انجامش باید زمانی رو انتخاب کنین که تمرکز بالایی داشته باشین و یا امکان داره حجم تکالیف تون خیلی زیاد باشه و وقت زیادی از شما بگیره بنابراین باید زمانی رو انتخاب کنین که بتونین به موقع تکالیف تون رو انجام بدین.

عوامل حواس پرتی رو از بین ببرین

عوامل حواس پرتی رو از بین ببرین

چگونه روی مطالعه و تکالیف تمرکز کنیم؟

بعد از اینکه بهترین زمان رو برای انجام تکالیف تون پیدا کردین باید یه برنامه کامل و منعطف براش بنویسین و بهش پایبند باشین. حالا باید به این توجه کنیم که چطور تمرکزمون رو بالا ببریم تا کمترین اشتباه رو بکنیم.

  • باید عوامل حواس پرتی رو از بین ببریم. مثلا نباید جلوی تلویزیون بشینین یا اینکه موبایل و وسایل الکترونیکی دیگه رو در زمان انجام تکالیف و مطالعه خاموش نگه دارین و کنارمون نذارین.
  • یه محل آروم برای مطالعه پیدا کنین که کسی مزاحم درس خوندن و نوشتن تکالیف تون نشه.
  • همه وسایل مورد نیاز تکالیف تون رو قبل از انجتم دادنش فراهم کنین تا مجبور نباشین حین انجام تکالیف برای پیدا کردن کتاب، مداد، خط کش و … وقت صرف کنین که تمرکز و سرعت تون رو پایین بیاره.
  • حتما اشکالات درسی تون رو رفع کنین و گرنه نمیتونید تمام مساله ها رو حل کنین و کامل یاد بگیرین . برای این کار میتونین از معلم یا حتی دوستان تون کمک بگیرین

برای دانش آموزان ابتدایی والدین میتونن این پیشنهادات رو برای فرزندشون اجرا کنن.

والدین به کودکان ابتداییشون کمک کنن

والدین به کودکان ابتداییشون کمک کنن