بهترین روش برای تمیز کردن قهوه جوش موکا

اگه جز اون دسته از افرادی هست که عاشق قهوه هستن و روزشون رو با درست کرد یک فجون قهوه شروع می کنند؛ بعد نیست که با بهترین روش برای تمیز کردن مهم ترین ابزارتون برای درست کردن قهوه آشنا...

نسترن کوهی
نسترن کوهی آپدیت:
بهترین روش برای تمیز کردن قهوه جوش موکا

اگه جز اون دسته از افرادی هست که عاشق قهوه هستن و روزشون رو با درست کرد یک فجون قهوه شروع می کنند؛ بعد نیست که با بهترین روش برای تمیز کردن مهم ترین ابزارتون برای درست کردن قهوه آشنا بشید. اگه فکر میکنید حتما باید قهوه جوشتون رو با مایع و اسکاچ بشورید تا کاملا تمیز بشه و خیالتون راحت بشه باید بگم که اینجوریا نیست. یعنی بهترین گزینه برای پاک کردن قهوه جوش آب گرم هست. چون مایع ظرفشویی لایه ی چربی ای که قهوه درون قهوه جوش ایجاد می کنه که باعث خوش طعم تر شدن قهوه میشه رو از بین می بره. پس اگه تا الان قهوه جوشتون رو با مایع ظرفشویی می شستید دیگه این کار رو نکنید.

بهترین روش برای تمیز کردن قهوه جوش موکا

بهترین روش برای تمیز کردن قهوه جوش موکا

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن قهوه جوش

  • آب گرم
  • دستمال آشپزخونه

مراحل تمیز کردن قهوه جوش

بعد از اینکه قهوه تون درست شد و نوش جان کردید. اجازه بدید تا قهوه جوش کاملا خنک بشه، بعد قسمت پایینی قهوه جوش رو باز کنید و پودرهای قهوه ای که در مخزن روی صافی اون باقی مونده رو خالی کنید.

خالی کردن پودر قهوه باقی مونده

خالی کردن پودر قهوه باقی مونده

حالا تمامی قسمت های قهوه جوش رو از هم جدا کنید. حتی واشر و فیلتر رو هم در بیارید.

جدا کردن تکه های قهوه جوش از هم

جدا کردن تکه های قهوه جوش از هم

خب گفتم که خیلی بهتره که قهوه جوش رو با اسکاچ و مایع ظرفشویی نشورید. پس قطعات جدا شده رو دونه دونه با آب گرم بشورید و از انگشتتون برای تمیز کردن پودر قهوه های باقی مونده در گوشه ها کمک بگیرید.

شستن قطعات قهوه جوش با آب

شستن قطعات قهوه جوش با آب

بعد از اینکه کاملا قهوه جوش رو شستید و تمیز شد با یک دستمال نرم اون رو خشک کنید. اگه اون رو به طور کامل خشک نکنید و همین جوری اون رو جمع کنید و کنار بذارید به مرور زمان خراب میشه و ممکنه که زنگ بزنه. حتی موندن آب توی قهوه جوش اگه برای مدتی بخواید ازش استفاده نکنید باعث بدبو شدنش هم میشه.

خشک کردن قطعات قهوه جوش

خشک کردن قطعات قهوه جوش

بعد از خشک کردن قطعات با دستمال اجازه بدید که کمی در هوای آزاد باشن که از خشک شدنشون مطمئن بشید بعد دوباره قهوه جوش رو سر هم کنید. الان قهوه جوش شما برای فردا که می خواید دوباره قهوه درست کنید آمادست.

سرهم کردن قطعاتی که باز کردید

سرهم کردن قطعاتی که باز کردید

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • صداقت صداقت

    یه سوال. موکاپات من بعد از استفاده یکهفته همونطوری موند و فراموش کردم خالی کنم و بشورمش ?. بعد که درشو باز کردم هم کپک هایی به شکل سفیدک دورتادور مخزن آب زده بود و هم دیواره داخلیش سیاه شده. می تونید راهنماییم کنید چطور آمیزش کنم؟ آیا محلول جوش شیرین و سرکه مناسبه؟

  • مرتضی مرتضی

    سلام سرکار خانم کوهی با سپاس متاسفانه عدم اگاهی ، باعث شده که قهوسازم از داخل سیاه و سولفاته و زنگ زده بشه. چاره کار چیه؟ایا راهی داره درست بشه؟

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare