چطور میتونم بهترین رابطه جنسی رو با همسرم داشته باشم؟

به جرأت میشه گفت که ارتباط جنسی قسمت مهم و پررنگ زندگی زناشوییه و چه بسا دیدیم و شنیدیم که یکی از دلایل مهمی که اخیرا علت بسیاری از طلاق ها و عامل جدایی عاطفی و فیزیکی بین زن و...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
رابطه ی جنسی موفق و لذت بخش

به جرأت میشه گفت که ارتباط جنسی قسمت مهم و پررنگ زندگی زناشوییه و چه بسا دیدیم و شنیدیم که یکی از دلایل مهمی که اخیرا علت بسیاری از طلاق ها و عامل جدایی عاطفی و فیزیکی بین زن و مرد شده نارضایتی طرفین در ارتباط جنسی با همسر و ناتوانی هر یک از آنها در رفع نیاز و میل جنسی همسرش هست که میتونه نتیجه ی ندونستن و ناآگاهی از میل و خواسته ی جنسی همسر باشه. هممون بارها و بارها از طریق انواع رسانه ها در جریان اینکه هرکدوم از طرفین چه نیازی دارن، قرارگرفتیم. اما چرا تابحال به این فکرنکردیم که این اصول و شرایط نیاز به آپدیت شدن دارن و همه ی آدما عین هم نیستن و ما نمیتونیم برای هر کسی یک نسخه ی مشابه بپیچیم. در ادامه در ارتباط با اهمیت شناخت میل جنسی طرفین و تفکرات اشتباهی که آسیب جدی به رابطه ی جنسی وارد میکنه بیشتر صحبت میکنم.

رابطه ی جنسی موفق و لذت بخش

رابطه ی جنسی موفق و لذت بخش

نتایج جالب تحقیقات جدید در مورد روابط جنسی و زناشویی

قبل از هر رابطه ای و پیش از اینکه اولین تجربه های جنسی رو با همسرتون داشته باشین، بهترین کار صحبت کردن در مورد خواسته و نیاز جنسی همسرتون هست. اینکه واقعا هر کدوم از طرفین دوست دارن چطور تماس و ارتباط جنسی رو تجربه کنن و از چه حرکاتی بیشتر لذت میبرن و در مقابل رفتارهایی که بدشون میاد چیه، مقدمه ای برای تجربه بهترین رابطه ی جنسیه.

همیشه گوشزد شده که مردان میل و نیاز جنسی بیشتری نسبت به زنان دارن و اختلافات زیادی بین تمایلات زن و مرد در رابطه جنسی وجود داره و برای هر کدوم از اونها طومار بلند بالایی از حرکات و اکت های جداگونه پیشنهاد داده میشد در صورتی که اخیرا تحقیقات زیادی نشون داده که بر خلاف گذشته مردان و زنان نیازهای مشابهی دارن که نمیشه حد و مرزی بینشون گذاشت. در ادامه به چند تفکر و عادت اشتباه که میتونه مانع داشتن روابط خوب و رضایت بخش جنسی و زناشویی بشه اشاره میکنم.

با شناخت تفاوت ها و حل مشکلات جنسی بهترین ارتباط رو داشته باشید

با شناخت تفاوت ها و حل مشکلات جنسی بهترین ارتباط رو داشته باشید

اولین تفکر اشتباه: مردان میل جنسی بیشتری نسبت به زنان دارند!!

معمولا در پاسخ به این سوال که آیا مردا میل بیشتری به رابطه جنسی دارن یا زنا هممون فورا حق رو به مرد میدیم. چرا؟ چون از نوجوونی و کل دوره ی بزرگسالی یاد گرفتیم و گوشزد شدیم که میل جنسی مرد همیشه بیشتر از زنه. و اگه ببینیم که زن میل بیشتری به رابطه جنسی داره و مرد از لحاظ ارتباط موفق جنسی کاستی و نقصی نداره اما نسبت به همسرش کمتر به داشتن ارتباط تمایل داره حتما به سرد بودن مرد و رابطه جنسی ناقص اونها حکم صادر میکنیم درصورتی که چنین تفکری پایه و اساس علمی به روز نداره.

اما با مطالعات جدید ثابت شده که زنان میخوان تا رابطه ی جنسی رو مثل مردها تجربه کنن و بسیاری از اونها دوست دارن تا رابطه ی جنسی بیشتری نسبت به شوهر داشته باشن. طبق نتایج مطالعات بالینی در بیشتر موارد زن و مرد دارای میل جنسی برابر هستن حتی طبق مطالعه ای که در امریکا انجام شده زنان 59 درصد بیشتر از مردان به ارتباط جنسی با جنس مخالف تمایل دارند. بنابراین بهتره تا ابتدا شناخت و آگاهی کلی نسبت به میزان نیاز و خواسته جنسی طرف مقابل دست پیدا کنین، چون شناخت نیاز مقدمه ی رابطه جنسی خوب و موفق هست.

باورهای غلط و دیکته شده رو کنار بذارین و نیاز همسرتون رو بشناسین

باورهای غلط و دیکته شده رو کنار بذارین و نیاز همسرتون رو بشناسین

دومین گام غلط: جملات و نوازش های عاطفی و احساسی فقط مختص تحریک زنان است

معمولا حین رابطه ی جنسی و روابط زناشویی، برای آمادگی بیشتر، زنان میل به توجه و درک حس خواستنی بودن و ابراز علاقه ی شدید از طرف مرد رو دارن و منتظرن تا اولین واکنش ها از طرف همسر طوری باشه که حس رضایت و علاقه رو بخوبی منعکس کنه ولی خب چرا این رو فقط نیازی برای زن میدونیم؟

طبق تحقیقات و مصاحبه هایی که با مردان زیادی شده اونها اظهار میکردن که واکنش های عاطفی و نوازش و صحبت های عاشقانه حین رابطه ی جنسی رو عاملی برای داشتن رابطه ی بهتر و برانگیختن هیجانات میدونستن درصورتی که طرف مقابلشون یا این عمل رو انجام نمیداده و یا اینکه به سادگی ازش رد میشده.

ارتباط مستقیم بین رابطه جنسی بهتر و توجه به عواطف و صرف وقت با همسر

ارتباط مستقیم بین رابطه جنسی بهتر و توجه به عواطف و صرف وقت با همسر

اشتباه سوم: مردان به چیزی جز رابطه ی جنسی فکر نمیکنند!!

سومین تفکر اشتباهی که از ابتدا بارها و بارها گفته میشده ولی نیاز به آپدیت شدن و تغییر داره این هست که همه فکر میکنن فقط زن ها نیاز به رابطه غیر جنسی به عبارت ساده تر، عشق و آرامش و ابراز محبت و صمیمیت ازطرف مرد و در کل توجه مرد رو دارن و این تفکر اشتباه فقط رابطه ی جنسی و رفع حس گرسنگی و به بیان عامیانه تر سیر بودن شکم و رابطه ی جنسی رو تنها نیاز اساسی جنس مرد میدونست. درصورتی که بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده مردها اظهار میکردن که نیاز به شنیده شدن و درک صمیمیت دارن و گذروندن اوقات فراغت با همسرشون، قدم زدن و تماشای تلوزیون و خیلی از کارهای مشترک غیر جنسی با همسرشون میتونه رابطه بهتری در روابط زناشویی و زندگی مشترک برای آنها بوجود بیاره که کمتر به اون توجه میشه.

متاسفانه این تفکر غلط هنوز هم وجود داره که نیاز مردهارو فقط در رابطه جنسی میدونه و این باور اشتباه مانع از داشتن روابط و تجربه ی جنسی مثبت میشه.

مردها فقط نیاز جنسی ندارن اونها میخوان حس صمیمیت و عشق رو تجربه کنن

مردها فقط نیاز جنسی ندارن اونها میخوان حس صمیمیت و عشق رو تجربه کنن

این تفکرات اشتباه جنسی چرا به رابطه زناشویی آسیب میزنه؟ و چطور میتونیم کنترلش کنیم؟

این تفکرات و بهتره بگیم افسانه های غلط، نقشی رو به زن و مرد القا و مرزی رو بین اونها ایجاد میکنه که ممکنه در شخصیتشون وجود نداشته باشه و با این تفکرات اشتباه اونها دچار دوگانگی میشن که ممکنه ویژگی و خاصیت واقعی جنسی اونها نباشه و درنتیجه هیچ وقت نمیتونن به حس رضایت از هم برسن.

به عنوان مثال زنی که تمایل جنسی بیشتری نسبت به همسرش داره با این تفکرات اشتباه سعی میکنه نیازش رو کمتر بروز بده و در نتیجه با سرکوب نیازش نمیتونه به رضایت جنسی در رابطه و مقاربت با همسر برسه. یا اینکه هیچوقت نمیتونه با همسر نافرمان و زیاده خواهش کنار بیاد چون شاید زن نیازی به انجام  رابطه جنسی نمیبینه در حالی که  مرد تمایلش رو داره.

با شناخت میل و خواسته همسرتون رابطه آروم و پایداری خواهید داشت

با شناخت میل و خواسته همسرتون رابطه آروم و پایداری خواهید داشت

برای رفع این مشکلات و اگه حس میکنین یکی از این باورهای غلط در بین شما و همسرتون وجود داره بهتره خیلی زود درموردش صحبت کنید و با شناخت نیاز و میل جنسی طرف مقابل اون رو حل کنید. مثلا اگه فکر میکنین شوهرتون نیاز جنسی کمتر اما معقول نسبت به شما داره اون رو به پای تفاوت های طبیعی بین انسانها بذارین و بجای اینکه ساعتها به این مشکل فکر کنید با صحبت کردن و مشاوره حلش کنید و اگه همسرتون فقط به رفع نیازهای جنسیش فکر میکنه شما معاشقه رو کم کم انجام بدین تا اون هم یاد بگیره و لذت ببره و میبینید که اون چطور شیفته شما میشه و ازتون پیشی میگیره.