حجم کاری زیاد و کمبود وقت و از همه مهمتر موبایل و شبکه های مجازیش مهمترین چیزهایی هستن که اجازه و فرصت ورزش کردن رو میگیرن و معمولا برای کسانی مثل کارمندان، شاغلین و افراد محصل و در کل، کسانی که به شکلی مشغول هستن جز آخر هفته و روزهای تعطیل زمانی برای استراحت و رفع خستگی باقی نمیمونه. از اونجایی که کم تحرکی و نشستن های طولانی مدت برای سلامتی خطر بزرگی محسوب میشه و به انباشت کالری و درنتیجه چاقی منجر میشه در ادامه با معرفی چند تمرین ورزشی مناسب سعی میکنم یک راه آسون و کم هزینه برای رفع خستگی ناشی از کار و همچنین کالری سوزی برای تناسب اندام در اختیارتون بذارم که در روزهای استراحت و تعطیل، هم خستگی رفع کنید و هم کالری بسوزونید.

رفع خستگی و کالری سوزی با ورزش پیاده روی

پیاده روی یکی از راحت ترین و بی دردسرترین تمرینات ورزشی محسوب میشه. کم هزینست و از طرفی برای تمدد اعصاب و به قول معروف هوا خوری و افزایش نشاط فوق العاده موثره. فقط کافیه تا یک لباس راحت و کتونی مناسب و درصورت امکان هندزفری و موزیک مناسب تهیه کنیم و در طول هفته یا روزهای استراحت زمانی هرچند کوتاه به این کار اختصاص بدیم. همچنین پیاده روی در مناطق خوش آب و هوا و سرسبز نه تنها خستگی جسم بلکه در رفع خستگی روان هم موثره و با تحرک ماهیچه ها، افزایش ضربان قلب و تعریق بدن به کالری سوزی، کاهش وزن و تناسب اندام کمک میکنه.

پیاده روی ضد خستگی و کالری سوز

پیاده روی ضد خستگی و کالری سوز

با یوگا خستگی ذهن و گرفتگی عضلات را برطرف کنین

بطور کلی پشت میز نشینی برای شاغلان و انجام تکالیف دانش آموزی برای دانش آموزان عامل اصلی گرفتگی عضلات و کاهش انعطاف پذیری بدن محسوب میشه. تمرینات ورزشی یوگا راه حل مناسبی برای کشش و افزایش انعطاف پذیری بدن و خون رسانی به عضلات هست. همچنین یوگا به همراه تمرینات تنفسی مخصوصی که داره به سلامت ریه و اندامهای تنفسی کمک میکنه و این تمرینات هوازی اکسیژن مورد نیاز اندامهارو تأمین میکنن و در رفع خستگی ناشی از کار و نشست طولانی مدت موثرند.

اگرچه معمولا تمرینات ورزشی پرتحرک منجر به کالری سوزی میشن اما یوگا با آرامش و کاهس استرس منجر به تغذیه مناسب و کاهش وزن میشه. برای انجام این فعالیت تنها به یک تشک و فضای آرامش بخش نیاز دارین. البته خوراکی های مقوی و دمنوشهای موثر در آرامش اعصاب برای قبل یا بعد یوگا رو فراموش نکنین.

حرکات کششی یوگا و رفع گرفتگی عضلات

حرکات کششی یوگا و رفع گرفتگی عضلات

دوچرخه سواری کالری سوز و انرژی بخش

دوچرخه سواری فعالیت ورزشی لذت بخشیه که نه تنها با افزایش ضربان قلب به سلامت قلب و عروق کمک میکنه بلکه فوق العاده کالری سوز هست و گرفتگی ماهیچه های پا و ران رو برطرف میکنه. هیجان دوچرخه سواری برای خستگی ذهنی هم مفید و موثره.

افزایش نشاط و تناسب اندام با دوچرخه سواری

افزایش نشاط و تناسب اندام با دوچرخه سواری

برای تناسب اندام و رفع خستگی عضلات شنا کنید

شاید خیلی اوقات شنیدیم که پزشک برای کسانی که از درد ناحیه ستون فقرات بخصوص کمر و عضلات رنج میبرن شنا و آبگرم رو توصیه میکنه. تحرک در آب علاوه بر کالری سوزی، تناسب اندام و کاهش وزن تأثیر زیادی در رفع خستگی داره و نه تنها گرفتگی عضلات رو برطرف میکنه بلکه بعنوان یک ماساژور طبیعی عمل میکنه و بعد از شنا احساس سبکی و سرزندگی ایجاد میشه.

حس آرامش و راحتی با شنا

حس آرامش و راحتی با شنا

ورزش ایروبیک انرژی زا، کالری سوز و ضد افسردگی

شاید به جرأت بتونیم بگیم که ایروبیک شادی آور ترین ورزش هوازیه. این ورزش فوق العاده برای رفع ناراحتی و خستگی و از بین بردن افکار منفی موثره همچنین با حرکات مهیج و تند بدنی صربان قلب رو بالا میبره که منجر به تعریق بدن، دفع سموم و کالری سوزی و در نهایت کاهش وزن و تناسب اندام میشه.

ایروبیک و رفع خستگی و تناسب اندام

ایروبیک و رفع خستگی و تناسب اندام

4/5 - (1 امتیاز)