بزرگترین مانع شما برای پولدار شدن چیه؟

خیلی از آدمها از پولدار شدن حرف میزنند، اما فقط درصد کمی از اونها به این آرزو میرسند. چه چیزی مانع آدمها برای رسیدن به ثروت میشه؟ قطعا جواب علم نیست. این روزها به خاطر اینترنت و دسترسی راحت به...

سعیده علیزاده
سعیده علیزاده آپدیت:
چه چیزی مانع پولدار شدن شماست

خیلی از آدمها از پولدار شدن حرف میزنند، اما فقط درصد کمی از اونها به این آرزو میرسند. چه چیزی مانع آدمها برای رسیدن به ثروت میشه؟

قطعا جواب علم نیست. این روزها به خاطر اینترنت و دسترسی راحت به کتاب ها و کتابخونه ها، منابع علمی زیادی برای چگونی رسیدن به ثروت وجود داره. فرقی نمی کنه از طریق کسب و کار، خرید و فروش زمین یا سرمایه گذاری در بورس میخواید پولدار بشید یا هر راه دیگه ای، توصیه های زیادی از آدمهای حرفه ای وجود داره که شما رو در طول مسیر راهنمایی می کنه.

مهم ترین عاملی که شما رو از پولدار شدن باز میداره چیه؟

کنترل مالی شما… این یعنی توانایی شما برای اینکه کمتر از اون چیزی که درآمد دارید خرج کنید، و در عین حال این خرج کردن در راستای رشد ثروتتون باشه.

اکثر آدمها چطور ثروت خودشون رو کنترل می کنند؟

اکثر آدمها با بالا رفتن حقوقشون، سبک زندگی رو طوری تغییر میدن که لب به لب با درآمدشون صاف بشه، یا حتی گاهی اوقات بیشتر از درآمدشون خرج داشته باشن. این واقعیتی هست که اکثر ماها دچارش هستیم و سوال اینه که آیا داریم این پول رو صرف کارهایی می کنیم که ما رو در زندگی جلوتر میبرند یا…؟

آزادی مالی

آزادی مالی

چگونه ثروت خودتون رو بسازید

یک اصل قدیمی و دست کم گرفته شده در مدیریت های مالی شخصی وجود داره و بهش میگن “اول به خودت پول بده”. ایده پشت این جمله اینه که 10% از درآمدتون رو هر چه زودتر گوشه و کنار بگذارید. این پول به حساب آزادی مالی شما میره و کم کم میبینید که بزرگتر میشه و ثروت زندگی شما رو میسازه.

عادت آزادی مالی رو برای خودتون تثبیت کنید

اول به خودتون پول دادن باعث میشه خیلی سریع بهش عادت کنید و بعد از مدتی این کار براتون مثل یک عادت بشه. شاید تعجب کنید که بعد از مدتی امکان نداره اون 10% ذخیره پول یادتون بره. خیلی از آدمها از ذخیره کردن هفته ای چند هزار تومان شروع کردند و رفته رفته آزادی مالی خودشون رو گسترش دادن.

عادت آزادی مالی رو برای خودتون تثبیت کنید.

عادت آزادی مالی رو برای خودتون تثبیت کنید.

ذخیره پول رو یاد بگیرید

کمترین کاری که میتونید انجام بدین اینه که درآمدهای فوق برنامه تون رو برای این حساب کنار بگذارید. اگه توانایی محافظت از پولی که الان دارید رو ندارین، فردا روز توانایی نگه داشتن رقم های بزرگتر رو هم نخواهید داشت. همه چیز با یک عادت شروع میشه و بعد اتفاق ها خودشون میفتن.

همینطور که رقم درآمدتون رشد می کنه، نظم و انضباط شما هم بهتر میشه و راحت تر میتونید این پول رو برای آزادی مالی خودتون ذخیره کنید. به هیچ وجه نباید برای خرج های “روز مبادا” سراغ این پول برید، حتی اگه حس می کنید شدیدا به یک مسافرت احتیاج دارید.

از همین الان میتونید شروع کنید

از همین الان میتونید شروع کنید

همین حالا تصمیم بگیرید

همین الان میتونید تصمیم بگیرید که ثروتمند بشید یا اینکه میخواین مثل اکثریت آدمها همیشه درگیر مسائل مالی زندگیتون باشید. هر تصمیمی بگیرید، مسئولیتش پای خودتونه.

با این حال، اگه قصد ثروتمند شدن دارید، بهتره همین حالا حساب آزادی مالی رو باز کنید، چرا که راحت ترین راه حل و تضمین کننده ثروتمند بودن شما در آینده است.