آیا لحظه ایی به این فکر کردید که علی رغم اینکه زندگی پرمشغله ایی ندارید، باز هم آنچنان فرصتی برای رفتن به گردش و دیدن جاهای جدید، مهمونی رفتن یا ملاقات دوستانتون ندارید؟ دلیل اون چیه؟ تا حالا تعجب نکردید افراد پرمشغله چطور می تونند به زندگی عادی و غیرکاری شون برسند؟ پاسخ ساده این سوال ها یک چیزه: برنامه ریزی .

بله، اون ها زمانی که از انجام شدن رویداد یا جلسه ایی مطمئن می شند، از قبل برنامه ریزی می کنند. برنامه ریزی کردن این امکان رو به شما میده که هر کاری رو سر موقع انجام بدید، حتی اگه سرتون خیلی شلوغ باشه.

اگه از هر فرد پرمشغله ایی این سوال رو بپرسی، همه ی اون ها جواب یکسانی بهتون می دند و اون هم اینه که برنامه ریزی بسیار قابل اهمیت هست. بسیاری از افراد پرمشغله در سراسر دنیا به جای اینکه دستیاری رو برای هندل کردن کارهاشون استخدام کنند، خودشون کار برنامه ریزی رو انجام میدند. دستیارها فقط برنامه رو به اون ها یادآوری می کنند نه اینکه براشون برنامه ریزی کنند.

بنابراین اگه شما هم دنبال چنین طرح ها و برنامه هایی هستید، در اینجا به شما می گم که چطور می تونید برای کارها و برنامه های گیج کننده تون برنامه ریزی کنید.

توی برنامه ریزی کارهای ضروری رو در نیمه اول روز انجام بدید

وقتی که به لیست برنامه های افراد پرمشغله نگاه کنید، می بینید که معمولا می تونید اون ها رو در نیمه دوم روز ملاقات کنید. این به این معنیه که بهتره قرار ملاقات هاتون رو برای نیمه اول نذارید. اون ها نیمه اول روز رو برای انجام کارهای ضروری که ناگهان اتفاق میفتند، اختصاص میدند.

کارهای ضروری رو در نیمه اول روز انجام بدید

کارهای ضروری رو در نیمه اول روز انجام بدید

تا جای ممکن به ایمیل هاتون سریع پاسخ بدید

وقتی ایمیلی رو تو صندق ورودی تون دیدید، چک کنید و اگه نیازی بود سریع پاسخ بدید. در غیر اینصورت پاکش کنید. وجود ایمیل باز نشده از روز قبل تو صندق وردوی ممکنه باعث بشه از برنامه زمانبندی خودتون عقب بیفتید. بنابراین باید طوری برنامه ریزی کنید، که فرصت داشته باشید تمام ایمیل هاتون رو چک کنید.

تا جای ممکن به ایمیل هاتون سریع پاسخ بدید

تا جای ممکن به ایمیل هاتون سریع پاسخ بدید

بین کارهاتون استراحت کنید

تمام افراد پرمشغله کارهای زیادی برای انجام دادن دارند، میشه گفت ملاقات ها، تماس ها و ایمیل های زیادی دارند که باید بدون هیچ استراحتی بهشون رسیدگی کنند. شما باید زمان کوتاهی رو در بین برنامه زمان کاریتون برای استراحت کردن در نظر بگیرید. می تونید هر دو یا سه ساعت یکبار 20 دقیقه استراحت کنید. البته به این معنی هم نیست که کاملا بیخیال کارهاتون بشید، بلکه در این مدت هم میتونید برنامه کاری تون رو بررسی کنید و بهتر برنامه ریزی شون کنید. یه دفتر و قلم بردارید و کارهایی رو که تا به حال انجام دادید رو بنویسید و برای کارهایی که پیش رو دارید برنامه بریزید.

بین کارهاتون استراحت کنید

بین کارهاتون استراحت کنید

زمانی رو برای زندگی شخصی خودتون قرار بدید

افراد پرمشغله زمانی که خونه هستند به تماس ها و ایمیل های کاری نمی پردازند. ضروریه که زمانی رو برای زندگی شخصی تون اختصاص بدید. شما می تونید بعضی از پروژه های مهم تون رو به جای تماس ها و ایمیل های کاری، انجام بدید. در اینصورت قادر هستید زمانی رو با خونوادتون بگذرونید. افراد پرمشغله به اینصورت روزشون رو برنامه ریزی می کنند، همینطور که می بینید برخلاف تصور اونقدرا هم سخت نیست. تنها چیزی رو باید درک کنید، اهمیت کارهاست و در نتیجه براساس اون باید برنامه ریزی هاتون رو انجام بدید.شما همیشه زمان برای برنامه ریزی کردن دارید، تنها چیزی که نیاز دارید اینه که اون رو انجام بدید.

زمانی رو برای زندگی شخصی خودتون قرار بدید

زمانی رو برای زندگی شخصی خودتون قرار بدید