خونه ای که تمیز و درخشانه باعث شادابی ساکنین اون خونه هم میشه. تمیز کردن خونه یه کار سخته و همیشه یه گوشه یا کنجی از خونه و کابینت ها هست که جا بمونه و تمیز نشه. باید در مورد چگونگی تمیز کردن، روش های مقابله با لکه ها و نحوه ی تمیز نگهداری کردن از محیط در طولانی مدت اطلاعات داشته باشین تا بتونین کارها رو به نحو احسن انجام بدین. من در اینجا برای کمک به شما برخی از ایده هایی که میتونین استفاده کنید تا خونه ای درخشان داشته باشین رو براتون توضیح میدم.

تمیز کردن سطوح میزهای چوبی

مواد اصلی این فرمول جادویی سرکه و روغن زیتونه که باید به نسبت های مساوی باهم مخلوط بشن. سپس پارچه ای نرم رو در محلول قرار بدین و به آؤامی روی سطح چوب رو با اون تمیز کنید. در کمال ناباوری خواهید دید که سطحی صاف، درخشان و بدون هرگونه خراش خواهید داشت.

روغن زیتون و سرکه معجزه ای در درخشان کردن سطوح چوبی

روغن زیتون و سرکه معجزه ای در درخشان کردن سطوح چوبی

تمیز کردن کابینت ها

معمولا به دلیل آشپزی در محیط آشپزخانه، کابینت ها در معرض کثیفی با چربی ها و در پی آن جذب خاک قرار میگیرند. یک روش موثر برای حذف گرد و خاک و چربی ها استفاده از مخلوطی از یک روغن گیاهی به همرته نوشابست. مقدار نوشابه باید دو برابر روغن گیاهی باشه. این محلول رو میتونین با برس نرم یا پنبه به آرامی روی سطوح کابینت بکشید.

تمیزی فوق العاده کابینت ها با محلولی از نوشابه و روغن گیاهی

تمیزی فوق العاده کابینت ها با محلولی از نوشابه و روغن گیاهی

از بین بردن رسوبات آهک از دوش ها

رسوباتی از آهک که در مسیر جریان آب قرار میگیره و سبب بسته شدن بعضی از روزنه های سردوش میشه مشکلی مداوم و همه جائیه. برای از بین بردن اونها باید تکه پارچه ای رو در مخلوطی از یک قسمت سرکه و سه قسمت آب بشویید و اونو در اطراف دوش به مدت یک ساعت یا بیشتر قرار بدین یا گره بزنید. با تکرار این کار از شر رسوبات آهکی خلاص میشید.

رسوبات آهکی جلوی روزنه های خروج آب رو گرفته و فشار آب را کم میکند

رسوبات آهکی جلوی روزنه های خروج آب رو گرفته و فشار آب را کم میکند

نمک پاک کننده ای فوق العاده موثر برای سطوح صیقلی اتوها

استفاده ی مداوم از اتوها به خصوص اگه سر رشته ای در خیاطی هم  داشته باشید باعث میشه که سطح صیقلی و صاف اتو به مرور دچار کثیفی بشه که معمولا لک اون رو روی لباس ها به جا میذاره. بهترین ماده برای تمیز کردن اتو استفاده از نمکه. مقداری نمک رو روی تکه ای کاغذ بریزید و اجازه بدین که اتو در حالت بدون بخار به داغترین حالت ممکن برسه، سپس سطح اتو رو روی نمک فشار بدین تا سطحی صاف و تمیز داشته باشین.

در حالت بدون بخار اتو را روی نمک قرار دهید تا کاملا تمیز شود

در حالت بدون بخار اتو را روی نمک قرار دهید تا کاملا تمیز شود

سطحی صاف و تمیز برای قاشق و چنگال های نقره

شستشوی نقره یا لگن سینک با فویل آلومینیوم شگفت آوره. باید سطح داخلی لگن رو با فویل بپوشانید سپس آب جوش رو به همراه نمک به اون اضلفه کنید. وسایل نقره رو به طور کامل در آب غوطه ور کنید و پس از 30 دقیقه تمیزی اونها رو ببینید.

نقره های درخشان با روشی ساده و آساننقره های درخشان با روشی ساده و آسان

نقره های درخشان با روشی ساده و آسان